1056 | WEEK 50-51 11 DECEMBER 2024
Vlaamse multimodale toppers bekroond met award
SCHEEPVAARTKRANT 30 JAAR GELEDEN
9
Voor het einde van het jaar krijgen de instellin- gen voor schipperswelzijn – KSCC en AMVV – te horen op hoeveel subsidie zijn kunnen rekenen in 1995. Dat zal meer zijn dan aanvankelijk in de afbouwsituatie werd voorgesteld door de minister van sociale zaken en werkgelegenheid Ad Melkert. Bij de begrotingsonderhandelingen van zijn ministerie zegde Melkert de Tweede Kamer toe dat de 715.000 gulden die volgend jaar wordt bezuinigd op de schipperszorg ‘zoveel mogelijk’ elders vandaan moet komen.
20 JAAR GELEDEN De prijswinnaars op een rij. Derde van links is Jo Van Moer.
MECHELEN Jo Van Moer, Agristo en ECS hebben een Baanbrekers-award 2024 in de wacht gesleept. De prijs werd dinsdag 26 november uitgereikt door Multimodaal. Vlaanderen.
Jo Van Moer van het bedrijf Van Moer Logistics is gekozen tot Multimodale Ambassadeur 2024. Met zijn jarenlange in- zet voor de modal shiſt inspireert Van Moer de sector om meer in te zetten op transport via binnenvaart en spoor. “Deze award is een erkenning voor ons voortdurende stre- ven naar duurzame logistiek”, zegt Jo Van Moer. “Vanaf de start wist ik dat congestie in Vlaanderen een grote uitdaging zou wor- den en zag ik multimodaal transport als een oplossing. Met ‘The Perfect Flow’ ver- binden we transportmodi via strategische hubs, waarmee we niet alleen onze efficiën- tie verhogen, maar ook de ecologische im- pact verlagen. Het is onze missie om te blij- ven innoveren en samen te werken aan een toekomstbestendige logistieke keten die zo- wel de gemeenschap als het milieu ten goe- de komt.”
Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken, Annick De Ridder, reikte per- soonlijk de prijs uit voor de Multimodale Ambassadeur. In haar toespraak benadruk- te zij de belangrijke rol van multimodaal transport voor Vlaanderen. “Initiatieven als Baanbrekers kan ik alleen maar toejuichen.
De missie van
Multimodaal.Vlaanderen om de logistieke sector maximaal de shiſt van de weg naar de binnenvaart of het spoor te laten maken, steun ik ten volle. Zo pakken we samen de verkeersdrukte aan en zorgen we ervoor dat Vlaanderen een duurzame lo- gistieke draaischijf kan blijven.”
Verladers en vervoerders Naast de ambassadeurstitel werden ook de prijzen voor Baanbrekende Verlader en Baanbrekende Dienstverlener uitgereikt. Deze prijzen belonen bedrijven die door middel van een concreet project bijdragen aan de modal shiſt.
De prijs voor Baanbrekende Verlader 2024 ging naar Agristo. Hun project, in samen- werking met Flanders Road Services, be- spaart jaarlijks bijna 450.000 wegkilome- ters en vermindert de CO2-uitstoot met 955 ton. Door een efficiënt driehoekstransport te ontwikkelen tussen hun vestigingen in Wielsbeke en Tilburg en de haven van Gent, tonen zij aan dat logistiek en duurzaamheid hand in hand kunnen gaan. “Bij Agristo ge- loven we dat groei hand in hand moet gaan met verantwoordelijkheid. Door onze stra- tegische hubs optimaal te benutten en sa- menwerking centraal te stellen, dragen we niet alleen bij aan een schoner milieu, maar verhogen we ook de efficiëntie in onze sup- ply chain”, zegt Carmen Wallays, supply chain director bij Agristo.
Foto Multimodaal Vlaanderen
ECS won de Baanbrekers-award in de cate- gorie ‘Logistieke Dienstverlener’ met hun modal shiſt-project, waarbij ze jaarlijks maar liefst 21.400 trucks van de weg naar het spoor verplaatsen. Dankzij hun innova- tieve treinverbindingen tussen Vlaanderen en zowel Tsjechië als Zuid-Duitsland, dra- gen ze niet alleen bij aan minder CO2- uitstoot, maar verbeteren ze ook de ver- keersveiligheid en chauffeurstevredenheid.
“Onze missie is om intermodaal transport
tot de standaard te maken in Europa”, al- dus Cédric Lanckriet, Sales Manager bij ECS. “Deze award bevestigt dat we op de juiste weg zijn en moedigt ons aan om onze ambi- tieuze doelstellingen van 100 miljoen trein- kilometers per jaar te realiseren.”
Multimodaal Vlaanderen Baanbrekers wordt jaarlijks georganiseerd door
Multimodaal.Vlaanderen, een busi- ness unit van VIL. Het helpt bedrijven bij de overgang naar multimodale oplossin- gen en werkt mee in het realiseren van een groenere en efficiëntere logistieke keten in Vlaanderen.
Het Baanbrekers event is sinds 2020 de jaar- lijkse multimodale hoogmis van VIL. Door Vlaamse bedrijven te erkennen en te be- lonen voor hun inzet voor de modal shiſt, werkt het initiatief als katalysator voor een mentaliteitsverandering in de sector.
De begroting van Verkeer en Waterstaat is onlangs behandeld. Minister Peijs kreeg het daarbij zwaar te verduren. Oppositiepartijen als VVD en D66 verweten haar een gebrek aan visie en daadkracht. De SP, SGP en CU zijn van mening dat er te weinig aandacht is voor de binnenvaart. De Tweede Kamerleden S. van der Staaij (SGP) en A. Gerkens (SP) hebben dan ook beiden moties ingediend waarin aandacht voor de sector centraal staat. Gerkens vraagt om een stappenplan voor substantiële vergroting van het aandeel binnenvaart.
10 JAAR GELEDEN
Algerabrug in 2026 bijna twee maanden dicht
CAPELLE AAN DEN IJSSEL De Algerabrug over de Hollandsche IJssel in de N210 tus- sen Krimpen en Capelle aan den IJssel wordt vanaf augustus 2026 voor meerdere weken afgesloten. De brugklep heeſt groot onderhoud nodig.
Tijdens de afsluiting vervangt Rijkswaterstaat de houten balken en stalen langsliggers van de klep en wordt de
volledige staalconstructie geconserveerd. Ook worden asfalteringswerkzaamheden uitgevoerd die eerder zijn uitgesteld. Voor het wegverkeer gaat men uit van een volle- dige afsluiting van 5 tot 6 weken.
Wanneer de aannemer in het najaar van 2025 is gecontracteerd, kan de planning mogelijk worden ‘geoptimaliseerd’, laat Rijkswaterstaat weten.
Sluiskolk Voor de hoge scheepvaart is de brug bij de sluiskolk voor wel drie maanden gestremd, omdat vanaf een ponton aan de onderzijde van de brug wordt gewerkt. Door voorberei- dende werkzaamheden begint deze strem- ming eerder dan die voor het wegverkeer. Het vaste brugdeel blijſt tijdens de werk- zaamheden beschikbaar voor de scheepvaart.
De laatste paar weken gonst het op diverse sociale media van de berichten over de AIS-verplichting die 1 december is ingegaan. Veel schippers vonden het een handig hulpmiddel bij het navigeren en de logistieke planning, maar daarentegen maken ook velen zich zorgen over het feit dat ze op websites als
Marinetraffic.com door iedereen te volgen zijn. Daarnaast worden er problemen gemeld met de gegevens op het kaartsysteem. Soms varen de schepen achteruit, zijn er koppelverbanden waarvan de bak harder gaat dan het schip, schepen die blijven stilstaan op het scherm, enzovoorts.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92 |
Page 93 |
Page 94 |
Page 95 |
Page 96 |
Page 97 |
Page 98 |
Page 99 |
Page 100 |
Page 101 |
Page 102 |
Page 103 |
Page 104 |
Page 105 |
Page 106 |
Page 107 |
Page 108 |
Page 109 |
Page 110 |
Page 111 |
Page 112 |
Page 113 |
Page 114 |
Page 115 |
Page 116 |
Page 117 |
Page 118 |
Page 119 |
Page 120 |
Page 121 |
Page 122 |
Page 123 |
Page 124 |
Page 125 |
Page 126 |
Page 127 |
Page 128 |
Page 129 |
Page 130 |
Page 131 |
Page 132 |
Page 133 |
Page 134 |
Page 135 |
Page 136 |
Page 137 |
Page 138 |
Page 139 |
Page 140 |
Page 141 |
Page 142 |
Page 143 |
Page 144