ZAAIEN MET DUBBELE RINGEN
Farmax introduceert de Ringseeder waarbij in-el- kaar-draaiende ringwalsen kort achter de rotorko- peg hangen om gras te zaaien. Het systeem is on- gevoelig voor stoppelresten. De naam ‘Ringseeder’ is dan ook afgeleid van de twee ringen die in een vast frame kort achter de rotorkopeg hangen. Het zaad valt uit slangen/leidingen op de grond tussen de rotorkopeg en de ringen en zo wordt het zaad meteen aangedrukt. Voor een complete combina- tie, zaaimachine, rotorkopeg en het Ringseeder- element, ligt de brutoprijs grofweg op € 50.000.
KRONE KOMT MET WIKKELAARS
In aanvulling op de persen en perswikkelcombi’s gaat Krone nu ook solo wikkelaars bouwen. Het eer- ste model is een driepuntsmachine voor ronde balen. De EasyWrap 150 is de eerste stap op de wik- kelaarmarkt voor Krone. De wikkelaar hangt in de hef van de trekker en kan ronde balen wikkelen met een diameter van 1,00 tot 1,50 meter. Krone koos voor een enkele wikkelarm, om een lichte ma- chine te kunnen bouwen. De arm draait 36 omwentelingen per minuut. De wikkelaars kun je uiter- aard handmatig bedienen en er is ook een automaatfunctie. Het wikkelproces inclusief opname van de baal start dan automatisch zodra de baal de balenkantelaar op de wikkelaar raakt. “Dit is niet onze laatste machine voor wat betreft wikkeltechniek. Volgend jaar is de Agritechnica en dan zullen we meer nieuwe machines presenteren”, aldus de fabrikant.
FLIEGL BÜFFEL IS IN DE BENELUX
Fliegl demonstreert de Büffel voor het eerst in Nederland en België. De machine raapt het gras op, snijdt dit, en laadt het over in een naast rijdende wagen. Vanwege dat con- cept kun je de Büffel zien als een kruising tussen een opraapwagen en een hakselaar. Ten opzichte van een grashakselaar is de snijkwaliteit minder (theoretisch 3 centime- ter), maar weegt de Büffel ook minder (ca. 8 ton), is de aanschafprijs lager (€ 140.000) en vraagt-ie minder vermogen (150 tot 200 pk). Ook zijn de onderhoudskosten lager en is de machine minder kwetsbaar voor vreemde voorwerpen. Het voordeel ten op- zichte van een opraapwagen is dat er in een team slechts één snijrotor en pick-up no- dig zijn, en ‘goedkope’ transportwagens het gras afvoeren. Er is een 10 kuub grote bun- ker die je gebruikt tijdens het wisselen van wagens en op de kopakker. Fliegl heeft nu overigens zelf een pick-up en snijrotor ontwikkeld; op de Agritechnica in 2017 gebruik- te Fliegl hiervoor nog een oude Mengele-inrichting. Vanwege een kleine storing stopte de demonstratie, en daarom lees je vólgende maand alle details over deze machine.
Nieuwe topman voor Agco Trekker- en machinebouwer Agco maakte bekend dat Eric Hansotia het roer overneemt in de concerntop. Per 1 januari 2021 is hij de nieuwe CEO en voorzitter van de raad van bestuur. Hansotia treedt in de voet- sporen van Martin Richenhagen. Die leidde het bedrijf sinds 2004.
Britten willen plukrobot Een groep Britse bedrijven in de agrifoodbusiness willen een robot ont- wikkelen die fruit kan plukken en verpakken. Voldoende tijdelijk perso- neel vinden en huisvesten om de oogst binnen te halen is al lange tijd een moeilijk verhaal. De robot moet hiervoor een oplossing zijn.
9 TREKKER OKTOBER 2020
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92