Lezerstrekkers
Wilt u uw ervaringen of mening delen met de lezers van TREKKER, stuur ze dan naar de redactie. Dat kan via e-mail (
trekker@misset.com) of per post (Postbus 4, 7000 BA Doetinchem). Niet alleen missers zijn de moeite waard, ook bijzondere trekkers die u tegenkomt in binnen- of buiten- land. Of trekkers en werktuigen die u ziet op onverwachte plaatsen. Maar het kan ook een technische vraag zijn of een klacht.
LEZER VAN DE MAAND
Naam: Arno Kamerling Woonplaats: Vroomshoop (Ov.) Beroep: melkveehouder Leeftijd: 50 jaar Leest TREKKER sinds: een jaar of vijf Foto: Frank Uijlenbroek
WOENSDRECHTS TREKKERDEFILÉ OP VEILIGE ANDERHALVE METER
Corona zette een streep door de jaarlijkse Boerendag in Woensdrecht. Op één puntje na: de trekkertoertocht door de omgeving. Die ging toch door; met 74 oldtimers, waar een stuk of 60 normaal is. Wel was de orga- nisatie een paar honderd euro kwijt aan extra afzetlinten en andere maatregelen om te voldoen aan de eisen van de Veiligheidsregio, plus de nodige overleguren. Maar met een extra ruime pleisterplaats halverwege de tocht, en een drive-thru met snackkar en lunchpakketten, werd het een mooie dag voor deelnemers en diverse generaties trekkerpubliek.
Hoe ben je abonnee geworden van TREKKER? Ik zag wel eens aanbiedingen langskomen, van zoveel nummers om het eens uit te proberen. De interesse in techniek was er altijd al, en onze jongens had- den toen ook een leeftijd dat ze er interesse in kregen. Is de interesse vooral in de koeien of in mechanisatie? Voor mij gaan de koeien voor. Dat kan ik niet zeggen van mijn zoons, nu 18 en 20 jaar oud. Die hebben meer met trekkers. We hebben er een stuk of zes.
Oh, dus je doet veel met eigen machines? Die trekkers, dat is van klein tot groot hoor. Er zitten een paar hobbyprojec- ten tussen. Maar als het bevalt, mag het lang blijven bij ons. De loonwerker doet vooral de maisoogst. En als we het gras inkuilen niet zelf rond krijgen, huren we er een trekker met opraapwagen bij. Ben je merkvast? Wij zijn van Case IH en International, een andere kleur komt er niet in. Dat is al van vroeger, het bedrijf is van de kant van mijn vrouw. Wordt er veel gesleuteld of zelf gebouwd? Zelfbouwmachines hebben we niet, maar we draaien er de hand niet voor om om zelf iets aan te pakken. Ons machinepark is best oud, eigenlijk. Tijdje terug is een oude hark helemaal gereviseerd, dat was mooi werk. En bemes- ten zijn we zelf gaan doen toen er een gebruikte mesttank met zodenbe- mester voorbijkwam, die is ook helemaal in orde gemaakt. Het project waar we nu aan werken, is een 844-S. Die was motorisch al gereviseerd, maar hij ligt er nu helemaal gestript bij. Die komt weer mooi in de lak te staan en dan zetten we hem in de winter weer in elkaar. Mooi voor de verzameling? Nou, trekkers komen bij ons niet in een hoekje onder een dekentje te staan. Hij gaat ook werken, op zijn niveau dan.
DICHTERLIJKE ODE AAN HET TREKKERPROTEST
TREKKER-lezer Lourens Schuijtemaker schreef een lofdicht ter ere van de vele trouwe trekkers die protesterende boeren en loonwerkers begelei- den bij hun demonstraties.
De trekker staat Steevast paraat. Altijd trekkend, ontzagwekkend.
Tr Tr Tr
In alle kleuren, voertuig van stand. Majestueus met pure trots bemand. Kunstige creatie, mechanische macht.
Een rubber-ijzerrelatie, gebundelde kracht. Lang vooral geassocieerd met drek en mest, nu met name met boerenprotest,
maar immer het best!
24 TREKKER OKTOBER 2020
FOTO: FRANK UIJLENBROEK
FOTO: REMCO WETERINGS/STG. WOENSDRECHTSE BOERENDAG
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92