DE AFLEVERING
DRIE GENERATIES TROUWE DIENST
Deze inter 946 met voorlader geniet van een welverdiende rust, hij heeft zijn plicht gedaan. Hij diende drie generaties, meldt Rob Hoeben, die daar trots aan toevoegt dat de vierde generatie inmiddels druk aan de slag is als gemotiveerd monteur in de landbouwmechanisatie. De Inter staat dezer dagen stil met klimop door de wielen, na veertig jaar trouw dienst te hebben gedaan op het bedrijf (vee en akkerbouw) van Robs opa, Karel Willems, die hem uit Duitsland haalde. Begin jaren tachtig is het trekkertje opgeknapt door diens schoonzoon Harrie Hoeben (die ken- nen we als uitvinder van de Wingssprayer). Harrie’s zonen en opvolgers John en Rob hebben ook nog geregeld gebruikgemaakt van deze kranige trekker. “Hij gaat ook niet meer weg. Volgens opa zou-ie het ook nog ge- woon doen, kwestie van een opgeladen accu erin zetten”, lacht Rob.
Kopers: ATG & GT van Haaster, De Zilk (Z.-H.) Aangekocht: Massey Ferguson, eenmaal 6713 S Dyna 4, tweemaal 5709 S Dyna 4 Verkoper: Gerven Mechanisatie, Lisse, (Z.-H.) Bijzonderheden: Dahliakweker Van Haaster kocht drie MF’s tegelijkertijd voor alle voorkomende werkzaamheden op het bedrijf. Een van de 5709’s staat op cultuurbanden, die gaat het verpleegwerk doen. Voor en achter zijn die banden afgeschermd met kappen die de planten om de wielen heen geleiden. De andere 5709 is voorzien van een FL.4121-voorlader met lepels om pallets of kisten te verplaatsen. Deze is eventueel ook over te zetten op de grotere 6713. De drie trekkers staan op een spoor van 1,80 meter; samen met de cultuurwielen geeft dat een zeer krappe draaicirkel (de stuurcilinder kan niet verder in). Alle trekkers zijn voorzien van RTK- gps, die Haaster liet overzetten van zijn ‘oude’ trekkers. De 6713 S Dyna 4 kreeg bovendien twee mooie luchthoorns. Verder maakte in de cabines de binnenspiegel plaats voor een beeldscherm. Daarop kan de chauffeur zo- wel de voorlader/lepels als het werktuig in de achterhef in de gaten hou- den. Op de foto v.l.n.r. Maarten Stevens (eigenaar van Gerven) en de trotse kopers Albert van Haaster met zijn zoons Gerald en Cliff.
STUDENTEN TERRA KUNNEN VOORT MET NIEUWE JOHN DEERE
Vestiging Groningen van Terra mbo schafte in de stille coronamaanden een nieuwe trekker aan. De John Deere 6230 is geleverd door LBM Rutgers in Bedum. De belangrijkste klus voor de trekker is weggelegd bij lessen op de praktijklocatie in Slochteren. De studenten akkerbouw en loonwerk leren daar omgaan met trekkers en machines. Wat docent loonwerk Cor Fockens betreft, gaf hij het liefst alle aandacht aan het afstellen en bedienen van de ploeg, de getrokken spuit of zaai- en pootmachines. Maar menige student heeft nog weinig trekker-uren (ze zijn te jong of sparen nog voor het trek- kerrijbewijs), dus gaat er ook lestijd naar het rijden van de trekker. Zodat ze “het stadium voorbij raken dat ze nog met twee handjes aan het stuur zitten.” De John Deere kreeg geen bijzonderheden opgebouwd voor het lesgeven. Alleen is hij voorzien van smallere banden (340 mm) dan gebrui- kelijk. Dat vergroot de toegankelijkheid, bijvoorbeeld bij het aankoppelen van de tweeschaar of de bietenzaaimachine.
25 TREKKER OKTOBER 2020
FOTO: ROB HOEBEN
FOTO: COR FOCKENS FOTO: VAN GERVEN MECHANISATIE
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92