Het grote voordeel van floating car data is dat ook de delen tussen de lus- sen meetbaar zijn. Het nadeel is dat je nooit precies weet hoeveel mensen pre- cies met de Flitsmeister-app op de weg zijn. “Gemiddeld is het 7 procent, maar het kan ook 6 of 8 procent zijn. Je weet het nooit zeker”, aldus Avontuur. De ver- wachtingen over deze techniek zijn in elk geval hoog gespannen. “We hopen in het komende jaar deze techniek ver- der te testen op een stuk snelweg. Het mooie van deze techniek is dat er voor weggebruikers niets verandert, alleen de informatie die zij via het signaleringssys- teem krijgen is veel beter afgestemd op de realiteit. De informatie is namelijk ge- baseerd op metingen om de 50 meter; de metingen hebben dan ook een veel grotere resolutie dan lussen die om de 500 tot 700 meter data opleveren.”
‘Talking Traffic’ 40 Nr.1 - 2017 OTAR
4G-netwerk Een ander traject met het oog op floa- ting car data is Rijkswaterstaat opge- start met Vodafone. In dit traject is het de bedoeling data te genereren van-
uit de 4G-netwerken van deze mobiele provider. “Dit netwerk is veel nauwkeu- riger dan het 3G-netwerk”, zegt Avon- tuur. “Nu is het op 78 meter nauwkeurig waar een telefoon zich bevindt ten op- zichte van de antenne. Het is alleen nog niet duidelijk of hij zich in een auto be- vindt en op welke weg de auto is. Slim- me algoritmen volgen de telefoon een tijdje tot hij contact heeft gehad met meerdere antennes om dit te bepalen. Ter vergelijking: de GPS-data uit het an- dere floating car data-project (met Be- Mobile) hebben een nauwkeurigheid van 3 meter, veel betrouwbaarder dus. Het voordeel van deze techniek is echter het grotere aantal weggebruikers dat data aanlevert: zo’n dertig procent. Hoewel dit traject nog in de kinderschoenen staat, is de verwachting dat de moge- lijkheden groot zijn als deze techniek zich verder ontwikkelt.”
Optische glasvezeltechnologie Weer een ander ontwikkeltraject maakt gebruik van optische glasvezeltechno- logie. In dit traject werkt Rijkswaterstaat
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54