search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
976 | WEEK 46-47 17 NOVEMBER 2021


Sensoren op sluisdeuren Evergem voor beter onderhoud en beheer


EVERGEM De sluisdeuren van de grote sluis in Evergem hebben sensoren gekregen. Daarmee kan er beter voorspeld worden wanneer er on- derhoud nodig is aan de deuren. Nu de sluis drooggelegd is vanwege werkzaamheden, was dat een mooie gelegenheid om de sensoren te plaatsen.


De sensoren zullen data opleveren, waarmee een zogeheten predictief onderhoudsmodel voor sluizen gemaakt kan worden. Daarmee kan de sluis effectiever en efficiënter onderhouden en beheerd worden.


Sommige sluizen in Vlaanderen zijn al uitgerust met sensoren voor de bediening, maar de deu- ren zelf hebben geen sensoren. Bovendien wordt de verzamelde data amber benut voor het on- derhoud of beheer. Bij Evergem is dat anders. De sluisdeuren worden uitgerust met verschillende sensoren. Enerzijds kunnen de data van de sen- soren relevant zijn voor directe toepassingen, maar anderzijds wordt de nieuwe en bestaande data ook gebruikt om voorspellende variabelen te definiëren. De sensoren zijn divers van aard en bestaan uit rekstrookjes, accelerometers, in- clinometers, rotary encoders en afstandsmeters om de positie en krachten op de deurvleugels zo nauwkeurig mogelijk te kunnen inschatten. “Dit project is een perfecte illustratie van hoe we, door te kiezen voor een innovatieve oplossing, toekomstgericht en dus kostenbesparend kun- nen werken. Concreet willen we uit dit proefpro- ject leren welke informatie voor het beheer en het onderhoud van de Vlaamse sluizen cruciaal is, en welke niet. Die informatie kunnen we dan gebruiken om sluisdeuren op andere locaties op een eenvoudigere manier en vlotter van de juiste sensoren te voorzien”, zegt Hilde Crevits, Vlaams minister van Innovatie. In november worden de


laatste sensoren boven de waterlijn geplaatst en wordt het data-acquisitiesysteem verder uitgerold.


Waarschuwingstool Het proefproject in Evergem hoort bij een gro- ter project. Er wordt gewerkt aan een waar- schuwingstool voor onderhoud op basis van be- staande data. Het doel is om met behulp van bijkomende sensoren bijkomende data te ver- zamelen om het preventief en predictief onder- houd mee te onderbouwen. Bij succes van dit project in Evergem en andere dataverzamelin- gen, zal het helpen om met behulp van voorspel- lende modellen de Vlaamse sluizen efficiënter en effectiever te helpen onderhouden en beheren, met minder hinder voor de scheepvaart.


De grote sluis in Evergem ligt op de belangrijk- ste verbinding voor de binnenvaart tussen North Sea Port en het zuidelijke achterland. Jaarlijks komen in Evergem tienduizenden binnenvaart- schepen voorbij. Door het veelvuldig gebruik en een aantal schadegevallen was de sluis toe aan een grondige herstelling. Sinds 2 november is de grote sluis weer gebruik en kan de laatste fase van het werk starten. Hierbij krijgen de hydrau- lische en elektromechanische delen van de deu- ren een grondige revisie. De klus zal in augustus 2022 volledig afgerond zijn.“Het herstel van de sluis in Evergem is van cruciaal belang voor de binnenvaart. De sluis is de poort naar het zuide- lijke achterland van het Gentse havengebied, zeg gerust de achterdeur van de haven van Gent. En schut jaarlijks maar liefst 16 miljoen ton ladin- gen. Door deze werken garanderen we deze ver- binding en blijven we inzetten op goederenver- voer via het water in plaats van op de weg”, zegt Lydia Peeters, Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken.


11 Eerste volledig onbemande schip


HOEK VAN HOLLAND Het naar eigen zeggen allereerste volledige onbemande schip in Europa was afgelopen woensdag 10 november in Hoek van Holland te zien. Het ging om een zogeheten USV (Unscrewed Surface Vessel), ontwikkeld door bodemonderzoeker Fugro.


Het schip heet ‘Blue Essence’ en kan bijvoor- beeld worden ingezet voor de inspectie van


windmolenparken op zee. Het schip is 12 me- ter lang en kan vanaf de wal bestuurd worden.


Door de inzet van een onbemand schip kan ten opzichte van een traditioneel schip tot wel 95 procent brandstof bespaard worden. Het was voor het eerst dat een USV in Europa van dichtbij te zien is. Medewerkers van Fugro wa- ren erbij om tekst en uitleg te geven.


Uitbreiding elektronische meldplicht


biedt mogelijkheden gedoogperiode STRAATSBURG Met het uitbrengen van een persbericht herinnert de Centrale Commissie voor de Rijnvaart (CCR) de scheepvaart aan de uitbreiding van de elektronische meld- plicht per 1 december. De meldplicht geldt voor alle schepen en bijzondere transporten die vallen onder artikel 12.01, eerste lid, van het Rijnvaartpolitiereglement (RPR).


Voorts laat de CCR weten: “Het Comité Politiereglement is zich bewust van de tech- nische moeilijkheden die sommige schippers


zouden kunnen ondervinden om te voldoen aan de nieuwe voorschriſten en heeſt daarom tijdens de vergadering van 27 oktober van dit jaar besloten de nationale politieautoriteiten aan te bevelen om vanaf de datum waarop deze elektronische meldplicht ingaat, een ge- doogperiode te voorzien. De bevoegde autori- teiten van de lidstaten kunnen voor afzonder- lijke gevallen gedurende een periode van drie maanden na het van kracht worden van de verplichting elektronisch te melden, een zeke- re tolerantie tonen.”


OP KOERS


McPort Event - 17 & 18 november 2021


In samenwerking met bedrijven en MBO, HBO en WO opleidingen organiseerd het EIC jaarlijks het McPort Event in het EIC-gebouw in Rozenburg. Leerlingen uit de bovenbouw van VMBO/HAVO/VWO uit de regio Rotterdam- Rijnmond


bezoeken de Rotterdamse haven om zich te oriënteren op een vervolgopleiding of hun toekomstige beroep.


Op woensdag 17 november 2021 staat het Bureau Voorlichting Binnenvaart met een standje om voorlichting te geven over de opleidingen en het werken in de binnenvaart.


Wie: Dagmar Stolk Wat: Communicatiemedewerker bij Bureau Voorlichting Binnenvaart


Dit event is bedoeld om de leerlingen te stimuleren om serieus na te denken over hun talenten en hun mogelijke toekomst in de Rotterdamse haven!


Elke maand komt in deze rubriek in de Scheepvaartkrant een van de medewerkers van Bureau Telematica Binnenvaart (BTB), Expertise- en Innovatiecentrum Binnenvaart (EICB) en het Bureau Voorlichting Binnenvaart (BVB) aan het woord over een project waar volop aan gewerkt wordt om de binnenvaartsector nog verder te laten doorstomen. Deze rubriek wordt samengesteld door de samenwerkende organisaties.


Programma 8:30u - 15:00u • Gastles • Bezoek aan de Havenexpositie • Bezoek aan de Beroepen Challenge • Bezoek aan de Beroepen- en opleidingenmarkt Doe-activiteiten





Voor meer informatie over het McPort Event: Laurent van Luik


L.vanluik@eic-mainport.nl 0181- 29 60 27


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64