2
3
omzetten naar de transportstand precies gebeurt, zie je stap voor stap in de foto‘s.
Het framegemonteerde wiel wentelt tijdens het ploe- gen. Deze beweging zorgt ervoor dat het wiel geen klap geeft tijdens het wentelen van de ploeg. Echter het wiel mag op de weg niet bewegen, dus je haalt een pal over die het wentelen van het wiel blokkeert.
Bij een achter gemonteerd wiel wordt het meeste gewicht van de ploeg naar de trekker overgedragen. Een framegemonteerd wiel, zoals dit, draagt veel meer gewicht. Kverneland adviseert daarom om de cilinder iets uit te schuiven zodat-ie bij een hobbel de kracht in de slangen opvangt.
Comfortabel onderweg We kruipen achter het stuur en trappen het rijpe- daal flink in. Bij het naderen van de bocht merken we pas echt wat een genot het rijden is. In de drukke straat een bocht om is kinderspel, omdat je niet meer hoeft te kijken waar de achterkant van de ploeg heen zwiept. De ploeg voelt als een ge- stuurde aanhanger die, door de plaatsing van het steunwiel, het spoor van de trekker vrij goed volgt. Ook achteruitsteken gaat prima. Dan gedraagt de ploeg zich iets zenuwachtig. Dit is echter toe te wijzen aan het framegemonteerde wiel. Bij het remmen bonkt de ploeg wel even tegen de aan- span, waardoor je even schrikt. De koppelstang schuift namelijk naar voren door een sleufgat om de stuuruitslag mogelijk te maken. Een kwestie van gewenning. Het gros van de ploegen wordt verkocht met een achter gemonteerd wiel. De wentelkop staat bij die montage bij een lagere hefhoogte al vlak, waardoor de ploeg zich volgens Kverneland rustiger gedraagt.
7 8
Europese goedkeuring Een bijkomend voordeel is dat het TTS-systeem onder de EU-goedkeuring valt. De machine wordt aangemerkt als een aanhanger, en dus niet als een gedragen machine. Een combinatie van ge- dragen machines mag namelijk maar 12 meter meten. Een flinke viercilinder met frontgewicht en een vijfschaar ploeg is daarmee al snel te lang. Een trekker met aanhanger mag echter 18,75 me- ter lang zijn. De Kverneland-ploeg met TTS is ge- classificeerd als aanhanger en mag dus langer zijn. Een vorenpakker in de fronthef meenemen is dus geen probleem. Ploegpuntbeschermers zaten er tijdens onze rit niet op. Kverneland levert deze wel, omdat ze verplicht zijn voor de EU-typegoed- keuring.
Nu zijn we klaar om het perceel te verlaten. Wanneer we gas geven schuift de koppelstang naar voren door het sleufgat. Dan is een bocht van 45 graden naar beide kanten mogelijk. Verstandig is om niet te veel door het land te rijden op deze manier. Het wiel spoort namelijk wat in op de losse grond.
Op de weg komt het systeem volledig tot zijn recht. Dit is immers ook waar het voor gemaakt is. Voor je het weet ben je de bocht door, zonder gevaarlijke situaties. Wachten tot de weg vrij is om de bocht te maken is verleden tijd met dit systeem. Punt- beschermers worden bij de aanschaf bijgeleverd.
71 TREKKER DECEMBER 2020
TTS nu ook op de mechanische ploegen Het Trailer Transport System kennen we al van de Isobus-gestuurde i-Plough. Met de introductie van de nieuwe mechanische ploegen eind vorig jaar is ook het transportsysteem verkrijgbaar op de 2300-, 3300- en 3400-serie ploegen. Wie meer wil weten kan TREKKER 374 openslaan om de impressie te le- zen. Het TTS-systeem is optioneel en kost € 2.545. Hierbij maakt het niet uit of je kiest voor frame- montage of achter montage van het wiel. Voor dit bedrag rijd je wel comfortabel én veilig naar het volgende perceel.
TEKST EN FOTO‘S: JACCO VAN ERKELENS
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92