search.noResults

search.searching

dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Proefrit Holmer Terra Variant 435


deze meer gewicht met minder bar kan dragen. In dit geval 1,2 bar met een footprint van 0,78 m². Qua wendbaarheid is de vierwiel gestuurde zelfrij- der duidelijk vooruit gegaan. De Holmer draait op slechts 12,8 meter buitenwerks terwijl de Terra Va- riant 585 nog 15,5 meter nodig had. Dat komt niet alleen door de kleinere wielbasis van 4,26 meter. Ook is de stuuruitslag vergroot van 22 naar 27 gra- den. Vredo zegt nog een meter korter te kunnen draaien.


Motor voorop De eerste demo werd in september vorig jaar ge- daan. Inmiddels heeft importeur RosierGreidanus er al een verkocht. De 435 is in grote lijnen gelijk aan zijn grote broer. De grill is wat moderner maar kent nog steeds een enorm koeloppervlak met daarachter een 10,7 liter Mercedes-motor. Deze heeft 435 pk in plaats van de 585 pk. Diverse ande- ren hebben de motor juist onder de cabine of ach- ter mesttechniek weggestopt. Het is bovendien gemakkelijk voor onderhoud. Met het wegklappen van een paar kappen kun je erbij. Dat geldt ook voor de mesttechniek. Pomp, voorsnijder, NIR-sen- sor en de diverse kleppen zitten allemaal rechts. De zuigpijp kan bij dit prototype alleen rechts van de machine zuigen via een docking station. Een gewone zuigarm die ook voor de machine kan ko- men is optioneel. De gehele mestopbouw is er na een korte sleutelsessie af te halen. De tank is met twistlocks aan het chassis gekoppeld. Links hangt als contragewicht de dieseltank, wat de gewichts- verdeling ten goede komt.


Betere bediening De cabine wordt in tegenstelling tot vele concur- renten niet ingekocht bij Claas maar is een eigen ontwerp. Hier is duidelijke vooruitgang te zien met de oudere modellen. Hingen er vorig jaar in de gro- te Variant 585 nog aparte terminals van Holmer voor het rijwerk en een terminal van Zunhammer voor de bemester, nu is dat veel meer geïntegreerd. Eén terminal waarmee de gehele machine in te stellen is en een flinke armleuning met alle relevan- te knoppen voor de bediening. Holmer noemt het ‘Smartdrive’. Ook het zicht rondom is door de hoge zitpositie nog steeds dik in orde, ondanks het grote koelpakket onder de voorruit. De bemester is via diverse camera’s in de gaten te houden. Qua comfort helpen de dikke banden, voorasve- ring en de rubberen blokken waarop de cabine is gemonteerd. De voorasvering op de pendelende as heeft ook een drukcilinder voor stabiliteit op hel- lingen. Zowel voor- als achterop is voor de Duitse


wetgeving een extra wieltje geplaatst dat kan zak- ken op de weg voor een lagere aslast. In de Neder- landse praktijk zullen de 50 centimeter hoge wiel- tjes altijd geheven blijven.


Hef tilt maar net genoeg Om de belasting in het veld te verminderen is er uiteraard een luchtdrukwisselsysteem te krijgen en kan de Holmer in hondengang rijden. De assen van het merk Omsi zijn behalve gestuurd ook bei- de permanent aangedreven. Die aandrijving ver- loopt nu geheel hydrostatisch net als bij concur- renten. De grote 585 heeft een powershift aandrijving. Tijdens het bemesten draait de hefin- richting dan ook schuin op het chassis om deze weer recht op de rijrichting te zetten. De cat. III hef kan in theorie 7 ton tillen. Genoeg om een for- se bouwlandbemester met tanden en schijven te hanteren. Vanwege de constructie geeft Holmer hem echter maar vrij voor werktuigen tot 3 ton ei- gengewicht wat voor bredere bemesters maar net toereikend is. Een zes meter schijveneg weegt al snel 3,5 tot 4 ton en ook graslandbemesters van meer dan 8 meter wegen vaak zwaarder.


Oplegger op komst De Holmer Terra Variant 435 zet ondanks vele overeenkomsten qua techniek, ook een stap voor- uit ten opzichte van zijn grote broer. Ten opzichte van concurrent Vredo VT 4556 kan hij zich goed meten maar overtreft hij hem niet perse in tech- niek. De Holmer is wel goedkoper. Zonder gps is


De cat III-hef kan in theorie 7 ton tillen. Holmer geeft hem echter maar vrij voor werktuigen tot 3 ton, wat voor bredere bemesters of een schijveneg maar net ge- noeg is.


hij te koop vanaf € 380.000 terwijl de VT4556 met standaard gps van maximaal € 20.000 voor € 430.000 in de prijslijst staat. Hoewel concurren- ten één merk hanteren voor rijwerk en mestop- bouw hoef je ook bij Zunhammer en Holmer niet bang te zijn dat je voor service en problemen heen en weer wordt gestuurd. Importeur Rosier- Greidanus vertegenwoordigt beide merken en bouwt vlot aan een dealernetwerk en ontwikke- ling van het concept. Eerst volgende project van RosierGreidanus is een Holmer Trac met oplegger van 24 of 32 kuub.


TEKST: FRITS HUIDEN FOTO‘S: ANNE VAN DER WOUDE


RosierGreidanus werkt aan een standaard zuigarm voor putten die ook voor de cabine langs kan draaien. 58 TREKKER FEBRUARI 2019


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84  |  Page 85  |  Page 86  |  Page 87  |  Page 88  |  Page 89  |  Page 90  |  Page 91  |  Page 92