938 | WEEK 22-23 27 MEI 2020
3 staan, kunnen we succesvol zijn'
Tijdelijke werkgroep aan de slag met brandstofcellen
STRAATSBURG Het Europees Comité voor de opstelling van standaarden voor de binnen- vaart (CESNI) heeſt online vergaderd in ver- band met Covid-19. Besloten is onder meer om een tijdelijke werkgroep in te stellen voor de veilige toepassing van brandstofcel- len (waterstof en methanol) aan boord van binnenvaartschepen.
Tevens is het principebesluit genomen om voor de RIS (River Information Services) een nieuwe Europese standaard tot stand te brengen, die ES-RIS zal gaan heten. In deze standaard zul- len alle technische specificaties worden onder- gebracht voor de RIS (Inland ECDIS-standaard, Inland AIS, berichten voor de scheepvaart, elek- tronisch melden en Inland AIS-Teststandaard). Eind 2020, begin 2021 zal vermoedelijk een eer- ste ontwerptekst op tafel liggen.
Open brief CESNI over
verlopen documenten STRAATSBURG Het Europese standaarden-co- mité voor de binnenvaart, CESNI, vraagt de lidstaten in een open brief soepel om te gaan met verlopen certificaten en attesten in de sector. Dit in verband met de vertragende ge- volgen van de coronapandemie.
Jan van Belzen
gehele binnenvaart hiervan. Als je geen ‘free sailor’ wilt zijn, heb je de goede koers te pak- ken. Als je twijfelt om lid te worden; probeer het eens voor een jaartje”.
De voorgangers van Oosterwijk hebben vol- gens hem veel betekend voor de CBOB. “Neem Jan van Belzen, hij heeſt veel geleverd”. Oud- voorzitter, Koos van den Berg, is op 21 april op 77-jarige leeſtijd overleden aan de gevol- gen van het coronavirus. “Verdrietig nieuws. Ik kende Koos vanuit mijn partij als Kamerlid. Ook in hem heeſt de CBOB een gewaardeerd mens en voorzitter gehad. Ja, mijn voorgan- gers hebben grote schoenen geleverd”. Wat hij zelf te bieden heeſt? “Ik heb de nodige be- stuurlijke en bedrijfservaring en weet wat er bij een binnenvaartonderneming komt kij- ken. Als CBOB en BLN willen we het belang van de binnenvaart nog beter neerzetten, daar- bij moeten we zorgvuldig omgaan met de be- stuurlijke processen. Niets is groter dan het ge- heel; we zijn allemaal verantwoordelijk voor het leveren van steun aan een goede binnen- vaart. De organisatie kan alleen bestaan bij de gratie van de relatie. Daar geloof ik echt in. Het is een mooie verantwoordelijkheid om in el- kaar te investeren”.
Actief leveren “’We moeten het van elkaar hebben’, dat is mijn motto. Daarom is het een mooie ambi- tie om bij de achterban eens te bekijken wie er nu actief lid is. Sommige leden zouden best wat actiever lid mogen zijn, betrokkenheid bij de CBOB is voor iedereen goed. Als bestuur willen we daarbij de goede voorzet geven”.
Binnenkort gaat Oosterwijk de eerste alge- mene bestuursvergadering van Koninklijke BLN-Schuttevaer meemaken. “De eerste be- stuursvergadering van het CBOB vond plaats via Skype. Dat ging goed. Ik heb gezien dat het CBOB een heel leuk en dynamisch bestuur heeſt met dames en heren, jonge en oudere leden. Ik voelde mij als een vis in het wa- ter. Het is mooi om te zien dat we een leuke club hebben”. Oosterwijk hoopt bin- nenkort ook fysiek te kunnen vergaderen. “Dat geeſt immers een hele andere dy- namiek”. De afspraak voor de komende tijd; alle CBOB-leden bel- len en vragen wat hen bezighoudt. Dat is een mooi startpunt volgens de nieuwe voorzitter. “Het visnet over- boord gooien, het gesprek voeren. Wij zijn er immers voor de leden en niet andersom”.
Familiebedrijf
“Ik hoor dat schippers het soms best wel als spannend ervaren om schipper te zijn en dit met een gezin te combineren. Toch zijn er nog steeds jonge schippers die zich aangetrok- ken voelen tot de binnenvaart, daar moeten we het van hebben. Het is een keuze; je laat er echt wel iets voor (want een regulier wal- leven is er niet bij) maar uiteindelijk krijg je er iets dat minstens zo mooi is voor terug”. Het
ONNODIG STILLIGGEN KOST GELD Bel van Andel 010 4293316
• Topkwaliteit tractieaccu’s, scheepsaccu’s en dynamo’s • Uit voorraad geleverd en vakkundig gemonteerd • Dealer voor Mastervolt en Victron omvormers en lader
Van Andel zorgt al ruim 85 jaar voor de juiste spanning aan boord!
Follow us on twitter
www.vanandel-rotterdam.nl |
info@vanandel-rotterdam.nl volg ons op @scheepvaartkrnt
Tot slot benadrukt hij dat iedereen binnen de logistieke keten elkaar op de lange termijn hard nodig heeſt. “Laten we het elkaar daarom niet nog moeilijker maken”. Met enthousiasme gaat Oosterwijk zijn nieuwe rol als voorzitter van de CBOB tegemoet. De leden kunnen re- kenen op zijn volle inzet immers; “Ik ben niet van de halve kracht. Als je mij hebt, heb je me helemaal”.
Marco Oosterwijk
aantrekkelijk houden van de binnenvaart is volgens Oosterwijk noodzakelijk. Daarnaast blijſt hij zich tevens inzetten voor het behou- den van de zondagsrust. “Wij hebben er veel oog voor dat dit centraal blijſt staan”. Ook ge- looſt de voorzitter dat het familiebedrijf es- sentieel is en blijſt voor de Nederlandse bin- nenvaart: “Als je dat kwijtraakt, krijg je een hele nieuwe dynamiek”.
We zijn allemaal verantwoordelijk voor het leveren van steun aan een goede binnenvaart
Corona Ook Oosterwijk ziet dat de binnenvaart het moeilijk heeſt ten tijde van de corona- crisis. “De gevolgen verschillen van schip- per tot schipper. De vijver is een stuk klei- ner en er zit een stuk minder in. De binnen-
vaart heeſt het moeilijk en daarom is het van belang dat de sector is erkend als vitale sec- tor. Dit moeten we consequent onder de aan- dacht blijven brengen”.
In de op 20 mei gepubliceerde brief beveelt CESNI aan geen sancties opleggen als de gel- digheidsduur van door de nationale autoritei- ten afgegeven binnenvaartdocumenten wordt overschreden. Dit op voorwaarde dat de pa- pieren nog geldig waren op 15 maart jongstle- den én de veiligheid op de binnenwateren en de continuïteit van de binnenvaart niet in ge- vaar komen. Het comité spoort de sector en de inspectiediensten aan om de certificering van schepen zoveel mogelijk voort te zetten, dan wel te laten hervatten.
Eikenprocessierups langs
ARK met aaltje bestreden UTRECHT Langs het Amsterdam-Rijnkanaal wordt de eikenprocessierups op een bijzon- dere biologische manier bestreden. De afgelo- pen jaren zorgen de harige plaagbeestjes daar voor hinder. Vooral bij fietsers, maar ook pas- serende schippers kunnen er last van krijgen.
Rijkswaterstaat gaat de eikenprocessierups daar dit jaar op een aantal plekken preventief bestrijden met de inzet van aaltjes (nemato- den). Monique Bouwman, omgevingsmanager van Rijkswaterstaat, legt uit hoe: “Deze klei- ne diertjes parasiteren op de rupsen totdat de rupsen sterven; een biologische manier van be- strijden dus”. Voordeel van deze aanpak is de onschadelijkheid voor mens en huisdier en de goede toepasbaarheid langs het kanaal. Bouwman: “We hebben de afgelopen weken dagelijks gecheckt of de rupsen er al zijn. De eerste rupsen kwamen vorige week uit hun ei- tjes en we zijn nu gestart met het spuiten van de aaltjes (opgelost in water) met een machine op de bomen. Zo gaan we preventief te werk. Dat doen we in de nacht, omdat de aaltjes niet goed tegen zonlicht kunnen. Op deze manier kunnen we 200 bomen per nacht behandelen, zo’n 1.400 per week”.
Rijkswaterstaat bestrijdt de rups in minstens 1.850 bomen langs het Amsterdam-Rijnkanaal op de volgende trajecten: Nieuwegein (fiets- pad tussen de Jutphasebrug en de Meernbrug); Houten (tussen de fietsbrug en carpoolplaats); Breukelen (tussen veerpont Nieuwer Ter Aa en afmeerplaats Breukelen); Breukelen (tus- sen veerpont en kruising met Stationsweg in Loenen aan de Vecht) en bij Utrecht (fietspad tussen Galecopperbrug en Jutphasebrug) en Weesp (langs snelweg A9) en bij alle afmeer- plekken met eiken. (Bron: Rijkswaterstaat)
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60