search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
923 | WEEK 44-45 30 OKTOBER 2019


Prinses Máxima sluis bij Lith nog tot 29 januari gestremd


Dijkversterking langs Maas in Brabant kent vele doelen


‘S-HERTOGENBOSCH Onder de projectnaam Meanderende Maas gaan de landelijke en regi- onale overheden de ruim 26 km lange dijk aan Brabantse zijde tussen Ravenstein en Lith ver- sterken. Tevens krijgt de rivier aan zowel de Gelderse als Brabantse zijde meer ruimte en wordt het gebied mooier en economisch ster- ker gemaakt. Een samenhangend pakket maat- regelen is in onderlinge samenwerking en met de omgeving tot stand gekomen.


Directe aanleiding vormt de noodzaak om de dijken langs de Maas te versterken. Daarbij gaat het tevens om waterveiligheid, rivierver- ruiming en gebiedsontwikkeling. Het water- schap Aa en Maas trekt de planverkenning en werkt daarin samen met de provincie Noord- Brabant, de gemeente Oss, het ministerie van


Infrastructuur en Waterstaat, Rijkswaterstaat, Natuurmonumenten, provincie Gelderland, het waterschap Rivierenland en de gemeenten Wijchen en West Maas en Waal.


Hoogwaterbescherming De planverkenning Meanderende Maas, Ravenstein – Lith, valt formeel onder zowel het nationale Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP) als het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT). In het Hoogwaterbeschermingsprogramma wer- ken waterschappen en Rijkswaterstaat samen aan de ‘grootste dijkversterkingsoperatie ooit’ sinds de Deltawerken. Zo werkt het HWBP aan een landschap waarin je veilig kunt wonen, wer- ken en recreëren. Meer informatie is te vinden op www.meanderendemaas.nl


De Máxima-sluizen bij Lith.


LITH De herstelwerkzaamheden aan de Prinses Máximasluis bij Lith gaan veel langer duren dan verwacht. De lange kolk zal daar- om nog tot 29 januari 2020 gestremd blijven. De oude kolk is wel gewoon beschikbaar.


De werkzaamheden aan het bovenhoofd van de Prinses Máxima sluis worden deze week volgens planning afgerond, maar nu moet ook het benedenhoofd aangepakt worden. De slij- tage van de deurscharnieren is daar zodanig dat herstel niet kan wachten.


Deurscharnieren Tijdens de werkzaamheden aan het boven- hoofd afgelopen periode, is ook gewerkt aan het benedenhoofd. Daarbij kwam aan het licht dat de slijtage van de deurscharnieren


Archieffoto Wikipedia


aan het benedenhoofd groter is dan verwacht. Om dit te herstellen moeten, net als bij het bo- venhoofd is gebeurd, beide sluisdeuren eruit gehesen worden. Dat kan niet gelijktijdig aan boven- én benedenhoofd vanwege de water- kering van de Maas. Vandaar dat herstel van de deurscharnieren aan het benedenhoofd pas uitgevoerd kan worden als de werkzaam- heden aan het bovenhoofd zijn afgerond.


De tijd die nodig is om de deurscharnieren te vervangen, gebruikt Rijkswaterstaat om ook ander grootschalig onderhoud uit te voeren aan het benedenhoofd, zoals het conserve- ren van de deuren en vervanging van hout- werk. Deze werkzaamheden stonden gepland voor 2020-2023, maar worden nu naar voren gehaald.


PLAN DE KAMPANJE


Denkend aan Holland: de binnenvaart Sinds maandag 21 oktober is de nieuwe serie ‘Denkend aan Holland: BINNENVAART’ te zien op MAX Vandaag en NPO Start. In deze 9-deli- ge online serie vaart Elles de Bruin mee op drie binnenvaartschepen: aan boord van de Si-Ca vaart ze van Den Haag naar Amsterdam, met de Sjouwer van Germersheim naar Antwerpen en met de Martinique van Rotterdam naar Hengelo. De serie geeſt een beeld van de bin- nenvaartsector als beroep, de prachtige na- tuur onderweg en de gasten en bewoners aan boord. De 9-delige reeks wordt op zowel MAX Vandaag als NPO Start uitgezonden. In aflevering 1 stapt De Bruin aan boord van de Si-Ca en ontmoet ze schipper Maickel von Dobschütz en Marion en haar man, die te gast zijn deze reis. Het schip vaart van de Binckhorst naar Amsterdam om zand te laden. Onderweg interviewt Elles de Bruin de schipper en Marion vertelt hoe ze opgroeide op een schip.


Deze gasten zijn via Binnenvaartcruises bij de Si- Ca terecht gekomen. Bij Binnenvaartcruises zijn schepen aangesloten die een vertrek aan boord als B&B verhuren en zo mensen van de wal laten meevaren en ervaren hoe het leven aan boord is. De serie is dan ook tot stand gekomen door Binnenvaartcruises, dat door de positieve en persoonlijke verhalen van gasten aan boord op het idee kwam hier een serie van te maken. Een aantal van die verhalen is verzameld en in beeld gebracht. En nu dus ook online te bekijken.


Lezers van de e-paper kunnen hier voor de verhalen direct op klikken.


Open dagen, gastcolleges en events Het BVB heeſt als belangrijk aandachtsgebied in de werkzaamheden: het onder de aandacht brengen van de binnenvaart bij jongeren en an- dere potentiele arbeidskrachten. Zo benadruk- ken we de voordelen van het werken aan boord, welke functies er zijn, welke typen schepen, wat het werkgebied is en welke opleidingen jonge- ren kunnen volgen om aan het werk te gaan in de binnenvaart.


Dit doen we middels het verspreiden van spreekbeurtpakketten, divers folder- en beeld- materiaal, film, posters en onze VR-bril. Maar ook door aanwezig te zijn op open dagen, be- roependagen, carrièrebeurzen en andere eve- nementen. Dit najaar staan er weer veel ac- tiviteiten in de planning op het gebied van arbeidsmarktcommunicatie: • Op 31 oktober neemt het BVB deel aan de Dag van de Logistiek in Varsseveld. Hier worden 800 studenten van logistieke opleidingen verwacht.


• Op 1 november vinden de Techniekspelen in Zwijndrecht plaats. Programmamanager ar- beidsmarktagenda Frans van Weert (foto) zal hier samen met Vario Shipping de binnenvaart promoten.


• Dan vindt op 5 november een On Stage vm- bo-beroepenfeest plaats in Sneek waar het BVB binnenvaartondernemer Theo Zeldenrust bereid heeſt gevonden om het beroep ma- troos in de binnenvaart te gaan promoten. In samenwerking met de Maritieme Academie Harlingen zullen we daaropvolgend op 28 no- vember een Doe Dag organiseren voor de leer- lingen die interesse hebben in de binnenvaart.


• Op woensdag 13 november organiseert het EIC Mainport Rotterdam in Rozenburg, in nauwe samenwerking met het haven- en


industriële bedrijfsleven het McPort Event. Het BVB is hier aanwezig om de binnenvaart bij jongeren onder de aandacht te brengen. Er worden die dag circa 500 vmbo-studenten uit het vierde leerjaar verwacht.


• Op 20 november vindt in de PKC-hal in Papendrecht een vmbo-netwerkbijeenkomst plaats. Dit is een netwerkbijeenkomst met 70 bedrijven en zo’n 600 leerlingen van het exa- menjaar vmbo en 5-havo, die ‘leren netwer- ken’. De Netwerkbijeenkomst is een project in het kader van Loopbaan oriëntatie en –bege- leiding, met als doel de leerlingen te laten ori- enteren op de arbeidsmarkt en zo realistisch mogelijk te laten oefenen met het opbouwen


Douane in Antwerpen zou elke container wel willen screenen


BRUSSEL De douane in Antwerpen streeſt op termijn naar 100 procent screening van inko- mende containers terwijl dat nu nog 1 procent is. De Antwerpse haven is berucht als de toe- gangspoort naar Europa voor onder meer co- caïne uit Zuid-Amerika en vooral uit Bolivia en Brazilië. In 2015 werd in de Antwerpse haven nog 14 ton cocaïne in beslaggenomen, in 2018 was dat al 50 ton en dit jaar is die hoeveelheid al bijna 42 ton.


JAN SCHILS


Volgens douanetopman Kristian Vanderwaeren neemt de productie van deze drug in Zuid- Amerika fors toe door de stijgende vaag in


Europa. Nu worden 35.000 min of meer verdach- te containers (ofwel 1 procent van het totaal) on- derzocht. Meer screenen is mogelijk door op de kranen, die containers uit een schip lossen, ge- sofisticeerde ‘snuffelapparatuur’ te monteren die binnen enkele minuten een staal nemen van de lucht in een container. Met behulp van arti- ficiële intelligentie kunnen vervolgens cocaïne en/of andere drugs snel worden opgespoord, zo blijkt uit universitair onderzoek.


Groot probleem is echter of, hoe en door wie een 100 procent screening moet worden betaald. In dat verband wordt gedacht aan Brazilië, waar de overheid en het particuliere bedrijfsleven al sa- men het screenen van containers bekostigen.


11


Frans van Weert.


van een eigen netwerk. Het BVB is samen met Bas Struijk van BLN daarbij aanwezig, om de binnenvaart als mogelijke carrière-richting on- der de aandacht te brengen.


• Op 9 en 10 december vindt in het World Forum in Den Haag de ‘Bekijk je Toekomst Nu Beurs’ plaats. Tijdens deze beurs krijgen ruim 4000 vmbo-leerlingen van beroepsbeoefenaars te horen en te zien wat het vak inhoudt en welke opleiding je nodig hebt. Het BVB zal hier met Frans van Weert en Bas Struijk de beroepen in de binnenvaart onder de aandacht brengen, mede middels onze VR-bril met binnenvaart- simulatie - om een virtueel kijkje aan boord te geven.


Bureau Voorlichting Binnenvaart • Tel: 010 - 4 12 91 51 • Vasteland 78, 3011 BN Rotterdam www.bureauvoorlichtingbinnenvaart.nlinfo@bureauvoorlichtingbinnenvaart.nl


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84  |  Page 85  |  Page 86  |  Page 87  |  Page 88  |  Page 89  |  Page 90  |  Page 91  |  Page 92  |  Page 93  |  Page 94  |  Page 95  |  Page 96