search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
988 | WEEK 18-19 4 MEI 2022


15 Afdeling De Amer sorteert alweer voor op een volgende fusie


Voorzitter Van Schijndel (microfoon) spreekt met jubilaris Simon van der Sluijs, die geflankeerd wordt door Hans van Zanten (links) en Kees van Loon. Rechts staat secretaris Jos Leijten.


RAAMSDONKSVEER Na herhaaldelijk uit- stel door corona is in een bijna aloude tra- ditie de 61ste jaarvergadering van de nieu- we SchippersVereniging Schuttevaer op zaterdag 23 april gehouden in een goedge- vulde Zaal Boelaars aan de Keizersdijk in Raamsdonksveer. De ruim veertig aanwe- zigen hoorden de Brabantse KBN-afdeling (Koninklijke Binnenvaart Nederland) hier al- vast voorsorteren op een toekomstig fusie- traject, waarbij de omvang van het eigen bestuur om te beginnen zal worden terugge- bracht van zes naar vijf bestuursleden.


MARK VAN DIJK


De net even eerder bij acclamatie herkozen af- delingsvoorzitter Marcel van Schijndel gooide na de pauze de stok in het hoenderhok, door in de zaal de animo voor een bestuursfunc- tie te peilen: “Zijn er nog mensen die daar tijd voor kunnen vrijmaken?” Het werksche- ma en de drukke agenda’s van de bestuurs- leden maakt het nu al een steeds grotere uit- daging om als bestuur compleet te kunnen vergaderen.


Een serieuze optie voor de voorzitter vormt een fusie met een naburige Schuttevaer- afdeling, waarbij een samenwerking met Zuid- en Oost-Nederland (ZON) concreet werd ge- noemd. Van Schijndel zei daarbij echter te vrezen voor een leegloop: “Je dreigt de directe


binding met je leden te verliezen.” Vanuit de in de zaal aanwezige vertegenwoordiger van collega-afdeling Zeeuwse Delta – zelf het re- sultaat van vele fusies – kwam daarop het tus- senvoorstel om de afzonderlijke afdelingen zo veel mogelijk in stand te houden en daarnaast een professioneel, betaald regionaal aan- spreekpunt te hebben.


Onderonsjes In zijn jaarrede had de voorzitter de corona- schade op het verenigingsgevoel aangestipt: “Niet alle bijeenkomsten en overleggen lenen zich om online te worden gehouden. Denk bijvoorbeeld aan een jaarvergadering of een congres; daar moet je mijn inziens gewoon bij zijn om het gevoel te hebben wat er leeſt. De sfeer, de houding en reactie van de zaal heb je nodig om de prioriteit en ernst ervan te kun- nen opnemen. Vaak is de reactie op een plei- dooi veelzeggender in houding en uitdrukking dan wanneer dit via een scherm tot je komt.”


En: “Natuurlijk heb je beroepsvergaderaars die een hele grote woordenschat hebben en hiermee iedereen kunnen overtuigen, maar als ik voor mijzelf spreek, heb ik soms net de uitdrukking of dat gebaar nodig om overtui- gender te zijn of dat als ik zie dat er meer vra- gen dan antwoorden ontstaan om het dan anders uit te leggen. Ook zorgen fysieke over- leggen voor meer contact met anderen en tot momenten om te netwerken. De onderonsjes


Zaaldiscussie over het ontwerp voor de onderdoorvaart van de nieuwe Merwedebrug met regiovertegenwoordiger Jean-Pierre Dubbelman (rechts).


tijdens de pauzes kunnen vaak net de sleutel tot succes zijn op een later moment.”


Knelpunten Volgens traditie is er op de vergadering een rondje langs de regionale binnenvaartknel- punten gemaakt, waarbij het stikstofprobleem in vele gevallen een praktische spelbreker is. Dat geldt onder meer voor de buitendijkse ha- venontwikkeling (nieuwe containerterminal) in Bergen op Zoom, de herbouw van Sluis II in het Wilhelminakanaal in Tilburg en de nieuwe haven van Waalwijk.


Een ware zaaldiscussie ontstond vervol- gens bij de presentatie van de eerste plannen voor de toekomstige Merwedebrug tussen Gorinchem en Werkendam. Hoewel de door- vaarthoogte van de dubbele boogbrug na tus- senkomst van de scheepvaartbranche niet wordt beperkt, zorgt het CCR-verbod op het bouwen van een middenpijler voor veel cha- grijn onder de schippers - omdat dit de vrije breedte toch sterk zou beperken.


Jubilarissen Eveneens geheel naar gebruik bij de schip- persclub werden vervolgens de jubilarissen gehuldigd. Omdat er wegens corona niet fy- siek kon worden vergaderd, werden sommi- ge jubilarissen uit 2020 alsnog in het zonne- tje gezet. Dat betrof onder anderen Mien en Jaap van der Sluijs, alsmede Netty en Wim


de Wijs; beide echtparen waren vijſtig jaar lid. Vervolgens werd Kees van Loon naar vo- ren geroepen, die zestig jaar lid is. Dat geldt evenzeer voor Leen Schuller van rederij Zilvermeeuw, maar die was niet op de verga- dering aanwezig.


Aandacht en bloemen voor vijſtig jaar lidmaat- schap waren er tot slot ook voor Simon van der Sluijs en Hans van Zanten is 25 jaar lid. Aſtredend bestuurslid Frans van der Pluijm en diens echtgenote Ellen werden gehuldigd voor het verzorgen van wel 34 jaar penning- meesterschap. Zij zijn sinds 1982 lid van de Schuttevaer-afdeling. Bijzondere vermelding verdient nog oud-secretaris en oud-voorzit- ter Jaap van der Sluijs, die tot erelid werd benoemd.


Oud-penningmeester Frans van der Pluijm (rechts) en echtgenote Ellen worden in de bloemen gezet door secretaris Jos Leijten.


Honderden zeekadetten proeven aan Rotterdamse maritieme sector


ROTTERDAM Meer dan driehonderd zeekadet- ten hebben zaterdag 23 april deelgenomen aan de eerste Nationale Zeekadettendag in de haven van Rotterdam. Alle twintig zee- kadetkorpsen die Nederland telt waren aanwezig.


Naast een intensief programma bij het Scheepvaart en Transport College (STC), konden de zeekadetten meevaren met snelle schepen van zowel de KNRM als het Loodswezen. Diverse korpsen waren met het eigen schip naar Rotterdam gekomen en maakten er een bijzonder weekend van. De eerste Nationale Zeekadettendag werd afge- sloten met typische marinemaaltijd (‘blauwe hap’) in de Van Ghentkazerne.


Dankzij de medewerking van vele maritieme organisaties waren de zeekadetten in de ge- legenheid zich te oriënteren op zowel de we- reld van de binnenvaart, de zeevaart als de Koninklijke Marine. Met name het meevaren op de snelle schepen werd zeer enthousiast


onthaald; de techneuten onder de zeeka- detten (en dat zijn er velen) inspecteerden met enthousiasme verschillende machine- kamers van de afgemeerde schepen, evenals de mogelijkheid eens ‘te varen’ met een van de scheepsimulatoren van het Scheepvaart & Transport College. Ook het zeilschip De Eendracht mocht zich in grote belangstelling verheugen.


Doorstroom


Die massale oriëntatie zal naar verwach- ting bijdragen aan de toenemende uitstroom van jonge mensen naar de maritieme sector. Op dit moment is er een grote vraag naar in- stroom van jonge mensen. Op dit moment stroomt bijna 50 procent van de zeekadetten door naar een maritieme opleiding of beroep.


Op 17, 18 en 19 mei presenteert Zeekadetkorps Nederland zich specifiek aan het maritieme bedrijfsleven in hun stand D206 tijdens de beurs Maritime Industry in Gorinchem.


Een deel van de kadetten verzamelt zich op de kade.


Foto Zeekadetkorps Nederland


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80  |  Page 81  |  Page 82  |  Page 83  |  Page 84  |  Page 85  |  Page 86  |  Page 87  |  Page 88  |  Page 89  |  Page 90  |  Page 91  |  Page 92  |  Page 93  |  Page 94  |  Page 95  |  Page 96