we van tevoren. De concurrentie met die dikke 1455’s maakt de strijd extra mooi.”
Geen garantie voor meer Na drie jaar op rij het kampioenschap te verove- ren, mocht Arco de wisselbeker houden. Door ver- volgens gewoon verder te gaan met winnen, staan er momenteel twee van die grote bokalen in huize Den Hartog! In het verleden behaalde resultaten bieden echter geen garantie voor de toekomst. Door de vermogenslimiet komt het er In de stan- daardklassen, nog meer dan in de sportklassen, op aan om alle facetten (bandenspanning, banden- profiel, gewichtsverdeling, trekhaaklengte en -hoogte) perfect in orde te hebben. Je kunt fouten en tekortkomingen simpelweg niet compenseren met extra vermogen. Elk foutje of onvolkomen- heid wordt genadeloos afgestraft. Soms ligt er een baan waarvan de grip net iets beter bij de rijsnel- heid van een andere trekker past. Een half kilome- tertje sneller of langzamer maakt soms al het ver- schil tussen slippen en nog net even die extra meter verder trekken. Gaat dit kanon uit Keulen nog meer kampioen- schappen aan elkaar rijgen? “Dat gaan we wel pro- beren”, aldus de regerend kampioen.
iets te zwaar om tot een optimale balans te ko- men. Zeker als je ook nog met dubbellucht wilt rij- den. Door de stap naar de 7,0 ton te maken kon- den we al deze aanpassingen doen, dat is een goede zet gebleken. Dat we daarmee in een echte international-klasse terecht zouden komen, wisten
Eigen wedstrijd Naast het wedstrijden rijden organiseren Arco en zijn vrouw Annemieke sinds drie jaar een eigen wedstrijd, op het stuk land achter hun huis. Samen met een achttal andere liefhebbers uit de omge- ving vormen zij het bestuur van de Stichting Trek- kertrek Lexmond, opgericht in 2016. “Zo word je ook op een andere manier bij de sport betrokken, en zie je wat er allemaal nog meer komt kijken bij
Door het smalle spoor raakten de achterwielen de spat- borden. Met deze steunen staan de spatborden nu ver- der naar binnen.
een wedstrijdje tractorpulling. Het is ons doel om er elk jaar een gezellige dag van te maken voor jong en oud, en met behulp van de vele vrijwilli- gers en sponsoren lukt dat steeds weer”, aldus Arco. Ondanks het wat mindere weer van afgelo- pen editie wisten ze de bezoekersaantallen van voorgaande jaren zelfs te overtreffen! Zijn er na al die kampioenschappen nog uitdagin- gen? “Zeker: winnen in Assen en Putten! Maar een nieuwe uitdaging in de vorm van een sportklasse- trekker zit er niet in”, zo vertelt Den Hartog, “dan ben ik veel te vaak van huis.” Ook een stap omhoog richting de 11 ton standaard, waar de broertjes Kok (wonen even verderop in de straat) al jaren de kampioenschappen verdelen, ziet hij niet zo zitten. “Dan moet ik weer helemaal opnieuw met een an- dere trekker beginnen. Wel prepareert mijn zoon Remco momenteel een 80 06 voor de 4,5 ton stan- daardklasse. Wie weet waar dat nog toe leidt …”
TEKST: RUBEN FORTUIN FOTO’S: TON KASTERMANS, RUDY LINTHORST
De hartplaten van de achtervelgen kregen door middel van een stalen ring een extra grote offset, waardoor de achterwielen op smal spoor staan.
En met die achterwielen op smal spoor, is er binnen de reglementaire 3 meter breed- te toch ruimte voor een flink setje dubbellucht.
79 TREKKER DECEMBER 2019
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92