(banden-)slijtage, verzekering, stalling, en onder- houd. Daarbij: de uiteindelijke koper, praat vast enige extra korting van de ex-huurtrekker af. Daar- om moet de trekker enige weken worden ver- huurd, om die kosten enigszins te compenseren. Grote dealers genieten van verschillende teelten in de klantenkring, waardoor de piektijden gespreid komen. Vergeet niet dat verhuur zorgt voor extra werk; tegen sluitingstijd wordt er nog gebeld voor een trekker de volgende ochtend. Of: ‘Moet ‘m vanmiddag hebben’. Dan moet je ad hoc reageren. En bij terugkomst: tellen of de huurder geen kop- peldelen (topstang, trekbek, et cetera) is vergeten. Daarbij ontstaat er een moeilijke financiële balans- positie, als er vijftien tot zelfs veertig huurtrekkers paraat staan.
Betaalde demo Die bedrijven die wél zo’n verhuurtak runnen, zien dit vooral als service naar de klant. En tuurlijk, het biedt ook wel voordelen. Zo kan de verkoopafde- ling snel handelen en leveren uit de parate voor- raad. En er ontstaat een vloot aan jong gebruikte trekkers waar ‘de kop’ al af is, en waarvan de hele (onderhouds)historie bekend is. Bij RentNoord ko- men de huurtrekker na het seizoen in de verkoop, met maximaal 2.000 draaiuren. En Patrick van Har- ten van Offringa vertelt: “Wij vinden tussen de
VOOR VERHUURDER PLUS
Extra service voor klant Snel handelen bij verkoop Creëert jong gebruikte trekkers met bekende (onderhouds)historie
Stabiele werkplaatsdruk door onderhoud plannen
(Nieuwe) klanten maken kennis met merk of modern type
Bij reparatie een huurtrekker meegeven
Moeilijke positie of financiële balans Ad hoc reageren op huurwensen Klant ‘opvoeden’: controle op topstangen, schoonspuiten, et cetera
Huurtrekker uiteindelijk met korting in verkoop
Huurtarief weegt nauwelijks op tegen alle kosten
MIN
Naast het werk in de grond-, weg- en waterbouw, het grond saneren, puinbreken en baggerwerk, is Zwart Infra Care in Wervershoof (N.-H.) actief in de tulpenbollensector. Planten in het najaar, rooien in de zo- mer. “Vijftien jaar geleden zijn we gestart met het huren van trekkers voor de tulpenteelt, zodat de andere trekkers in die periode gewoon met het grondwerk door kunnen”, licht Jeroen Kramer toe. “In het na- jaar huren wij zes trekkers erbij, van zo’n 250 pk. En zomers twee voor de rooiers.” Zwart gebruikt de zware trekkers voor de grondbewerking vóór het tul- pen planten, namelijk in één werkgang frezen, spitten en nogmaals fre- zen. Die trekkers draaien 250 tot 350 uur per jaar. “Die zware trekkers heb ik de rest van het jaar niet nodig”, licht Kramer toe. Jeroen somt de voordelen op: Geen investering in zes zware trekkers, geen plek hoeven geven, geen onderhoudskosten en geen verzekeringskosten jaarrond. “Daarbij zijn we altijd met nieuw spul op pad. Dat is fijn voor de jon- gens, en dat is een stukje uitstraling van het bedrijf.” Over nadelen moet Jeroen even nadenken. “Op tijd reserveren. Er staat geen eindelo- ze vloot huurtrekkers paraat. Ik reserveer bij het inleveren gelijk voor het jaar erna.”Zwart huurt de trekkers voor minimaal 40 draaiuur per week, en houdt er rekening mee dat de huurtrekkers op de drukste klussen rijden om die uren daadwerkelijk te halen. “Daar zorg ik wel voor. Alleen stilstand door regen, dát is wel vervelend. De uren tikken dan wel door.”
2.000 en 2.500 draaiuren een mooi kantelpunt om de trekkers uit de verhuur te halen, voor verkoop. Al halen de trekkers dat zelden, en worden ze eer- der verkocht. Oudere modellen worden vaak tus- sen de 4.000 en 5.000 uit de verhuur gehaald.” Als een klant een calamiteit heeft met z’n eigen trek- ker tijdens het seizoen, kan de dealer ook terugval- len op de verhuurvloot. Andere voordelen: onderhoud is zelf te plannen, en dus ontstaat er een stabiele werkplaatsdruk. En in feite is sprake van een betaalde demo: de klant raakt gewend aan een moderne trekker. Hetzelfde geldt voor nieuwe klanten, die bekend raken met het merk. Akkerbouwer Tom Rispens (zie kader “Al- tijd een passende trekker voor het werk”) omschrijft het treffend: “Dan huur ik een nieuwe 6R en denk: ‘goh, dat rijdt wel weer mooi’. En gek genoeg, kocht ik afgelopen jaar zo’n 6150R.” Van dit soort voordelen moet een mechanisatiebe- drijf het hebben. Of verhuur puur op basis van het huurtarief lucratief is? “Dat is een moeilijk reken- som. Als we alle indirecte voordelen meerekenen, dus het totale plaatje, dan kan het voor ons uit”, vertelt Aart Spriensma van RentNoord.
TEKST: MARK PASVEER, BOB KARSTEN FOTO’S: MARK PASVEER, JAN WILLEM VAN VLIET, BOB KARSTEN
‘DE REST VAN HET JAAR HEB IK DIE ZES EXTRA TREKKERS NIET NODIG’
Jeroen Kramer, directeur/planner bij Zwart Infra Care ,in Wervershoof (N.-H.). De huurtrekkers worden gebruikt in de tulpenbollensector, zodat de eigen trekker in de GWW-sector doorkunnen.
73 TREKKER MAART 2020
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92