085
industrie gesponsord katern, dat we er onpasselijk van worden. Dat ene stukje over bereidende apothekers is echt niet voldoende om te verbergen dat boven dit hele katern beter (advertentie) had kunnen staan. Als de VVAA c.q. Arts en Auto hier fun-
ding vanuit de farma-industrie voor heeft gehad, dan zou het fijn zijn dat te verne- men en het zou duidelijk moeten zijn. Mocht die funding er niet zijn geweest, dan is er hier sprake van uiterst onge- balanceerde journalistiek, Arts en Auto onwaardig. Ik hoef u niet opmerkzaam te maken op de vele tegengeluiden, zoals recent nog te vernemen van bijvoorbeeld Peter Gotschze of Dick Bijl. En dan heb het nog niet eens over de vele rechtsza- ken tegen bepaalde bedrijven. De farma-industrie (en dat is het,
meneer Schouw; verhullend taalgebruik helpt echt niet) is hoogstnoodzakelijk, en doet veel goed werk, maar er zitten ook zeer sterk onethische kanten aan. Vooral de grote spelers (waar geld en aandeelhouders op nummer 1 en 2 staan, a simpel fact of life), die uiterst problematisch en ongemakkelijk zijn.
Niets van dit al komt aan de orde in dit reclamekatern. We voelen ons hier zeer ongemakkelijk bij. Don Stikvoort
Farmaspecial (3) Met verbazing las ik hoe in uw blad over het ’sociale gezicht’ van Big Pharma, en met name over Bayer wordt geschreven. Zonder enige nuancering staat er dat Bayer ‘de gezondheid van de bijen wil ga- randeren’. Ik vind dat een gotspe. Dit be- drijf heeft nog niet lang geleden Monsan- to, één van de grootste producenten van landbouwgif, overgenomen. En terwijl als oorzaak van de bijensterfte ‘parasieten, ziekten en extreme klimaatomstandighe- den’ worden genoemd, wordt de grootste oorzaak, namelijk het op megaschaal gebruiken van pesticiden, niet benoemd. Pesticiden waaronder het omstreden gly- fosaat, wat mede door lobbywerk vanuit Bayer/Monsanto in Europa nog steeds gebruikt mag wor-den. Ook al worden daar niet alleen de bijen door ontregeld, ook bij mensen werd wetenschappelijk aangetoond dat deze stof kankerverwek- kend is. Kortom: eerst verstoort Bayer het
ecosysteem en vervolgens creëert het een liefdadigheidsproject om te tonen hoe begaan het bedrijf is met de door deze verstoring veroorzaakte bijensterfte. Het sociale gezicht van Big Pharma?
Ik zou willen dat dat ooit werkelijkheid wordt. Een eerste stap daarnaartoe is m.i. het geven van volledige informatie. Mede daarom vind ik het zorgwekkend dat uw tijdschrift dit zonder enige nuancering overneemt. Maartje van der Wees
Naschrift Allereerst: Arts en Auto en VvAA hebben uiteraard geen enkele euro gekregen voor het maken van genoemd katern. Dat gezegd hebbend, dank ik u niettemin voor uw kri- tische reactie. Wij hebben deze op de redac- tievergadering besproken en hoewel onze invalshoek gekozen werd op grond van een journalistieke afweging en we daar ook ach- ter staan, kunnen wij ons voorstellen dat de uitvoering in uw ogen ongebalanceerd was. Goed dat lezers hun redacties scherp hou- den. Dank voor de moeite van het schrijven en wij gaan ervan uit dat u in de toekomst nog veel leesplezier beleeft aan Arts en Auto.
The Body Clinic zoekt nieuwe artsen
The Body Clinic, al 15 jaar een toonaangevende kliniek in injectables in Nederland, zoekt nieuwe artsen voor Amsterdam en de regio Arnhem. We zoeken goede en gedreven cosmetisch artsen, voorlopig parttime en mogelijk in de toekomst fulltime. Doorgroei middels participatie in de vestigingen behoort tot de mogelijkheden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen:
info@bodyclinic.nl of 06 14990449 (Bart Biermans).
Contactgegevens
info@bodyclinic.nl / 06 14990449 (Bart Biermans)
www.bodyclinic.nl
The Body Clinic Amsterdam Achillesstraat 85, 1076 PX in Amsterdam
The Body Clinic regio Arnhem (Duiven) Ploenstraat 30, 6921 PN Duiven
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92 |
Page 93 |
Page 94 |
Page 95 |
Page 96 |
Page 97 |
Page 98 |
Page 99 |
Page 100 |
Page 101 |
Page 102 |
Page 103 |
Page 104 |
Page 105 |
Page 106 |
Page 107 |
Page 108