search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
882 | WEEK 14-15 04 APRIL 2018


UITGEKIEND ONTWERP WEER VERDER VERFIJND DAN HAAR VOORGANGSTER AmaLea in de vaart: stijl, elegantie en techniek


53


In opdracht van Kamphuisen Shipping BV heeſt scheepswerf Vahali in Gendt het passa- giersschip AmaLea gebouwd en afgebouwd. Het casco is door Vahali Servië gebouwd en door IZB Cargo naar Nederland getrans- porteerd. Het schip is 135 meter lang en 11,45 meter breed. De voortstuwing bestaat uit twee Caterpillar C32 motoren met elk een vermogen van 895 kW (1218 pk) bij 1800 om- wentelingen per minuut, die twee contraro- terende Veth Z-Drives aandrijſt. Het schip is eind maart toegevoegd aan de indrukwek- kende vloot van AmaWaterways, eigenaar van het schip.


ERIK PENNEKAMP


De AmaLea is het tiende schip - in zeven jaar tijd - dat Kamphuisen Shipping BV laat bou- wen bij scheepswerf Vahali BV. De AmaCerto was in 2012 de eerste van deze serie, en het concept sloeg zowel goed aan bij de Amerikaanse touroperator AmaWaterways als bij haar passagiers. De AmaLea is dan ook meer een evolutie, dan revolutie. Een uit- gekiend ontwerp, geïnspireerd op een Riva Speedboot, dat nog weer verder verfijnd is dan haar voorgangster.


Bij aankomst van het casco bij de werf in Gendt staat een ervaren team van bouwers en afbouwers al klaar om het casco weer keurig


op tijd op te leveren. Koert Kamphuisen kiest steevast voor dezelfde toeleveranciers. Buiten Vahali zijn Klimaatservice Holland BV, Willemsen Interieurbouw BV en Van Tiem Elektro BV de grootste toeleveranciers en af- bouwers van het schip. De medewerkers van de diverse bedrijven zijn inmiddels zo goed op elkaar ingespeeld, dat het afbouwproces doorgaans in zeer goede harmonie gaat.


Dat de schepen technisch nagenoeg iden- tiek zijn, is ook zeker voor de bemanning een groot voordeel. Rivertech BV, dat het schip na de overdracht onder haar hoede neemt, zorgt ervoor dat de nautische en technische bemanning aan boord goed ingewerkt zijn. De bemanning is bekend met de techniek aan boord, omdat ze daar ook al met ande- re, identieke, schepen van de rederij mee ge- werkt hebben.


Zwembad De AmaLea zal gaan varen tussen Amsterdam en Budapest en biedt plaats aan 164 passa- giers en 51 bemanningsleden. Aan boord be- vinden zich 78 ‘gewone’ hutten en 4 suites. Aan dek bevindt zich tevens een zwembad met bar. Op de barkrukken in het water kun- nen de passagiers genieten van een drank- je, terwijl het rivierenlandschap langzaam voorbijkomt.


Uiteraard kunnen de gasten aan boord gebruik maken van de Fitness Room om in conditie te blijven. Er is een behoorlijk aantal fietsen aan boord, dus de gasten kunnen ook met de fiets Europa verkennen. Zowel op eigen gelegen- heid als met ritten onder begeleiding van een reisleider.


Nooit over de top De AmaLea heeſt een prachtig interieur en een elegante uitstraling. Overal aan boord komt de luxe de gasten tegemoet en het gaat nooit over de top. Het design is zorgvuldig bepaald en met veel smaak samengesteld. Kleuren, materialen, meubelen en verlichting. Tot in de kleinste details is het schip een lust voor het oog.


Met een computergestuurd systeem kan bij- voorbeeld de ledverlichting in vele kleuren en stijlen veranderen, om zo een optimale sfeer te creëren. De ruime salon en het restaurant zijn zeer ruim, maar zijn zo ingedeeld dat je altijd een ‘knusse’ plek vindt en je nooit het idee hebt dat je in een grote ruimte zit. Aan boord hebben de diverse leveranciers onge- veer 150 kilometer aan kabels gelegd voor de algehele stroomvoorziening, het computer- netwerk, beveiligingssystemen en nog veel meer. Dat houdt in dat er op elke meter schip dus ruim een kilometer aan bedrading ligt. Een nieuwbouw passagiersschip dat dertig jaar


geleden werd gebouwd, bevatte indertijd zo’n 300 meter aan kabel per meter schip.


Buitenom Koert Kamphuisen is inmiddels alweer druk bezig met het volgende schip, de AmaMagna. Dit schip is met haar afmetingen van 135 meter lang en 22 meter breed zeer zeker wel een re- volutie. Het casco hiervan is ook gebouwd door de Vahali in Servië en is buitenom naar de werf in Gendt gesleept, alwaar ze wordt afgebouwd.


Als de AmaMagna klaar is, zal ze weer bui- tenom teruggebracht worden naar de Zwarte Zee, waar ze alleen op de Donau zal gaan va- ren, vanwege haar afmetingen. Dit schip zal rond mei 2019 in de vaart worden geno- men. Ook komt dit jaar nog het casco van de AmaMora, zusterschip van de AmaLea, naar scheepswerf Vahali BV voor de afbouw. Ook dit schip zal begin 2019 gereed zijn. In een latere Scheepvaartkrant komen we hier uiteraard op terug.


Alle bijzonderheden over de bouw van de AmaLea en de specificaties van de gelever- de diensten en producten staan in de gede- tailleerde leverancierslijst hiernaast en op de speciale opleveringspagina die u aan- sluitend in deze krant kunt vinden.


Teamfoto van Rivertech (vlnr): Johan Rijfers, Erik Laros, Michelle Lenting, Tonnie van Boekel, Denice Buiel, Richard Wubbeling, Babette Mastenbroek, Jessy Lindeman, Geert van Merle, Betty Uiterwaal, Frank Hubers, Corrie Kleinendorst en Otto Groen.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76  |  Page 77  |  Page 78  |  Page 79  |  Page 80