1064 | WEEK 14-15 2 APRIL 2025
Cas König verruilt Groningen Seaports voor North Sea Port
König heeſt de functie van CEO bij Groningen Seaports 7,5 jaar bekleed. Hij is 1 september 2017 aangesteld. De raad van commissarissen van Groningen Seaports laat weten König erkentelijk te zijn voor dat wat hij voor het havenbedrijf heeſt gedaan in de voorbije jaren.
Pijn in het hart König zelf is dankbaar voor de periode bij Groningen Seaports, maar kijkt tevens uit naar een nieuwe periode in zijn carrière: “Ik ga na 41 jaar Groningen verlaten, met behoorlijk wat pijn in het hart. Ik krijg de kans om leiding te geven aan een bijzon- der havenbedrijf dat actief is in twee lan- den. North Sea Port is bovendien behoorlijk wat groter dan Groningen Seaports. Het is een unieke haven met mooie uitdagingen. Ik kijk met zeer warme gevoelens terug op mijn periode bij Groningen Seaports.”
CEO Cas König gaat van Groningen naar North Sea Port.
Foto Groningen Seaports
DELFZIJL Haventopman Cas König vertrekt 1 juni 2025 bij Groningen Seaports. Hij heeſt per die datum dezelfdefunctie aan- vaard als CEO van het veel grotere haven- bedrijf North Sea Port.
North Sea Port is het grensoverstijgende ha- venbedrijf dat zich uitstrekt over zestig kilo- meter, van de havens van het Vlaamse Gent tot Terneuzen en Vlissingen. North Sea Port is als negende zeehaven in Europa goed voor 106.000 (in)directe banen. Inzake toe- gevoegde waarde staan de havens op een derde positie.
De komende periode gaat de raad van com- missarissen op zoek naar een nieuwe CEO voor het Groningse havenbedrijf. Deze zal vervolgens worden voorgedragen aan de gemeenschappelijke regeling, de enig aan- deelhouder van Groningen Seaports. Tot die tijd wordt het havenbedrijf geleid door CFO Harold Sanders.
Op de kaart De Vlaamse werkgeversorganisatie Voka|VeGHO feliciteert Cas König met zijn benoeming als CEO van North Sea Port, maar dankt vooral diens voorganger Daan Schalck. Erik Chabot, voorzitter van Voka|VeGHO: “Het feit dat North Sea Port internationaal op de kaart staat is een cru- ciale verdienste van Daan Schalck. Dit zijn meteen ook de belangrijkste uitdagingen voor de nieuwe CEO: North Sea Port verder uitbouwen tot een Europese én internati- onale kracht en een ondernemingsgericht havenbedrijf creëren.”
Brouwer Elektrotechniek ‘aan de bak’ bij Bodewes
URK Het voorjaar is vroeg begonnen voor Piet Brouwer Elektrotechniek. In Hoogezand werd de samenwerking met werf Royal Bodewes verstevigd door opdrachten te ont- vangen voor nog eens negen bouwnummers.
Na in 2024 al de bouwnummers 714, 715, 832 en 833 in opdracht te hebben gekregen, gaat Brouwer ook de complete elektrotech- nische installaties voor een aantal nieuwe schepen met elektrische voorstuwing leveren. Directeur Martin van Veen: “Deze opdrach- ten versterken onze plezierige samenwerking met onze klant Bodewes.” Salesmanager Mark Heldoorn: “We hebben inmiddels jarenlange ervaring in elektrische- en hybride voorstu- wingssystemen. Onze R&D-afdeling heeſt niet stilgezeten.”
Een aantal nieuwe schepen wordt voorzien van een volledige elektrische voorstuwing
naar een concept bedacht door Piet Brouwer Elektrotechniek. Met deze oplossing kan eco- nomisch efficiënt, duurzaam én voordelig ge- varen worden. Tevens kan dit aandrijfsysteem vrij eenvoudig met een batterijpakket of ande- re varianten van emissieloze energiebronnen worden uitgebreid.
Cementtankers In oktober 2024 ontving het elektrotechnisch bedrijf al opdrachten voor de installatie van een 8500 DWAT hybride schip met kranen voor rederij UAL en een 6800 DWAT dieselelektrisch schip voor rederij Tasman. Begin januari 2025 konden daar nog eens zeven elektrotechni- sche installaties worden bijgeschreven. Twee schepen voor rederij Lehmann: kopieën van de recent opgeleverde Marie Lehmann, de le- vering van een kopie-schip van rederij Pot uit Delfzijl en last but not least: de installatie van vier cementtankers met elektrische aandrijf- lijn voor Eureka Shipping.
Eerste personeel voor Havenwereld
ANTWERPEN Havenwereld, een innovatief havenbelevingscentrum dat in de tweede helſt van 2026 de deuren opent op de Droogdokkensite in Antwerpen, heeſt zijn eerste werknemers aan boord. Annick Peeters treedt aan als directeur, terwijl Zsofi Horvath de rol van adviseur marke- ting en communicatie op zich neemt.
Peeters brengt een schat aan ervaring in marketing, communicatie en projectma- nagement mee. Horvath heeſt een juri- dische achtergrond en een lange carri- ère in marketing en communicatie. Luk Lemmens, als gedeputeerde bevoegd voor Havenwereld: “Hun expertise en vi- sie zullen een grote meerwaarde zijn om van Havenwereld een toonaangevend
Gedeputeerde Lemmens, Zsofi Horvath, Annick Peeters en havenschepen Johan Klaps.
belevingscentrum te maken dat bezoekers inspireert en verwondert.” Antwerps haven- schepen Johan Klaps vult aan: “Met Annick en Zsofi aan boord zijn we verzekerd van een sterke strategische en communicatieve koers.”
31
COLUMN
Recht in zicht
Ynke Ooijkaas
E
ynke.ooijkaas@boonkvanleeuwen.com T 010 2811 815 I
www.boonkvanleeuwen.nl
Schade aan een huurauto
Schipper Jan Bos is eigenaar van een aan- tal schepen. Voor de bemanning zijn er au- to’s aan boord. Eén van de auto’s blijkt ka- pot als een van de bemanningsleden met spoed van boord naar huis moet. Bos huurt een auto.
Na een paar weken krijgt Bos een boze brief van het auto verhuurbedrijf met het bericht dat de huurauto met schade is terugge- bracht; of Bos de schade van 6.500 euro wil betalen.
Bos spreekt zijn stuurman aan op de scha- de, maar deze ontkent schade te hebben gereden. Bos belt het verhuurbedrijf, maar zij zeggen in hun gelijk te staan en willen toch echt de schade vergoed hebben. Bos belt maar eens met zijn advocaat mr Specialis, om te kijken hoe hij hier uit kan komen. Mr. Specialis adviseert. De wet geeſt een duidelijke regel: de huurder is aanspra- kelijk voor schade, tenzij de huurder bewijst dat de schade niet door hem is veroorzaakt.
Het is voor de huurder belangrijk dat deze ervoor zorgt dat duidelijk is wat de staat van de auto is op het moment dat de auto ge- huurd wordt (bij ontvangst) en wat de staat is bij het einde van de huurovereenkomst
(bij aflevering). De huurder doet er goed aan foto’s te nemen of een filmpje te maken van de auto (gehele omtrek).
Let erop dat er bedrijven zijn die via hun app de mogelijkheid bieden om aan het be- gin en einde van de huurperiode foto’s te maken. Als de huurder foto’s maakt via deze app, staan de foto’s in de app bij de ver- huurder en is het voor de huurder lastiger om aan dit (mogelijk ontlastend) bewijs te komen; de foto’s worden namelijk niet altijd ook op de eigen telefoon opgeslagen.
Bij het terugleveren van de auto is het van belang om te kijken hoe de teruglevering moet plaatsvinden. De auto inleveren door de auto neer te zetten op een parkeer- plaats buiten openingstijden geldt niet al- tijd als een geldige inlevering, omdat veel algemene voorwaarden van verhuurbedrij- venbepalen dat de auto door een mede- werker van het verhuurbedrijf in ontvangst moet worden genomen. Ook de BOVAG- voorwaarden kennen een soortgelijke
bepaling, die zegt dat dat de huurder aan- sprakelijk blijſt voor alle schade die is ont- staan tot het tijdstip waarop verhuurder feitelijk het voertuig heeſt geïnspecteerd of heeſt laten inspecteren.
Buiten openingstijden is er geen medewer- ker aanwezig en kan er dus geen geldige af- levering plaatsvinden. De huurder die de auto aflevert op het parkeerterrein buiten openingstijden zonder schade (en daarvan ook bewijs heeſt) en die later geconfron- teerd wordt met schade die is geconsta- teerd ’s morgens bij opening van het bedrijf (dus ruim 8 uur later) is tóch aansprakelijk. De schade die is ontstaan in de nacht dat de auto op het afgesproken parkeerterrein stond, komt voor rekening van de huurder.
Als huurder van een auto is het belangrijk goed op de auto te passen en vooral bewijs te hebben van de toestand van de auto bij het begin en het einde van de huurperiode én de auto af te leveren aan een persoon (let op: naam en functie noteren).
Ynke Ooijkaas is advocaat bij Boonk Van Leeuwen Advocaten te Rotterdam en gespecialiseerd in vervoers-, binnenvaart- en handelsrecht. Ynke heeſt vrijwel haar hele werkzame carrière in een op scheepvaart gerichte werkomgeving doorgebracht en geeſt juridische ondersteuning aan diverse binnenvaartorganisaties als ook aan de zogenaamde ‘bruine vloot’.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64