Oppervlakbehandelingen voor asfalt
Asfaltonderhoud uitvoeren met een slijtlaag is vanuit milieu-oogpunt gezien zeker lonend. In deze tijd van circulair denken en innovaties staan we vaak niet stil bij wat al decennia lang mogelijk is en ook in de huidige tijd een prima oplossing is. Maar de MKI-waarde (Milieu Kosten Indicator-waarde) van een project uitgevoerd met een slijtlaag is in sommige gevallen wel 60% gunstiger dan die van andere on- derhoudsmethodes. Een slijtlaag is bij einde levensduur ook volledig herbruikbaar. Daarnaast is met een slijtlaag als asfalt-onderhoudsmaatregel beginnende schade van een weg tegen te gaan. Hierdoor vallen de onderhoudskosten op langere termijn lager uit.
BMI Esha S
tikstof afbreken Voor
slijtlagen kunnen we
materialen gebruiken die mee- helpen om hedendaagse pro-
blemen tegen te gaan. Een voorbeeld hiervan is de Noxite slijtlaag. Noxite is een steenslag die aantoonbaar stikstof afbreekt en hiermee bijdraagt aan een
betere leefomgeving. Een Noxite slijtlaag pakt stikstof direct aan de bron aan.
Asfalt verjongen Een andere innovatie
in oppervlakbe-
handeling is Pentack-M. Pentack-M is een hoog-gemodificeerde verjongende bitumenemulsie die naast
verjonging
van het asfalt ook rafelingscorrectie en mastiekvorming geeft. Met een Pen-
tack-M oppervlakbehandeling wordt
geen steenslag op het bestaande weg- dek aangebracht, waardoor het bij uit- stek geschikt is voor wegenonderhoud binnen de bebouwde kom.
Transparante en hoogwaardige onderhoudsmethode Met alle mogelijkheden voor oppervlak- behandeling is het van groot belang om
Pentack M-behandeld vs onbehandeld asfalt 12 Nr.7 - 2020 OTAR
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64