Lezerstrekkers
Wilt u uw ervaringen of mening delen met de lezers van TREKKER, stuur ze dan naar de redactie. Dat kan via e-mail
(
trekker@misset.com) of per post (Postbus 4, 7000 BA Doetinchem). Niet alleen missers zijn de moeite waard, ook bijzondere trekkers die u tegenkomt in binnen- of buiten- land. Of trekkers en werktuigen die u ziet op onverwachte plaatsen. Maar het kan ook een technische vraag zijn of een klacht.
LEZER VAN DE MAAND
Naam: Henk Huisman Woonplaats: Heino Beroep: zzp’er, kraanmachinist Leeftijd: 51 Leest TREKKER sinds: het eerste begin
1.236 TREKKERTJES GEDONEERD
In al het mediageweld dat het boerenprotest van Agractie op 1 oktober veroorzaakte, was er ook nog het positieve geluid van de actie Doneer je Trekkertje. ‘Boeren in Nederland’ had daartoe de achterban opgeroepen: heb je nog een speelgoedtrekker liggen? Lever die dan in voor kinderen in huishoudens die zo krap zitten dat speelgoed er niet af kan. Jeanet Brandsma, Karolien Hupkes en Robert te Kate konden 1.236 exemplaren overhandigen aan Speelgoedbeurs Den Haag die voor de distributie zorgt. Veel inzenders wilden hun eigen verzameling niet kwijt, en stuur- den een gloednieuw trekkertje. Petje af!
Je hebt een Scandinavisch trekkerhart, niet? Kun je wel zeggen. Mijn trekkermerk is Valtra. En daarvoor was het Valmet en Volvo BM. En bij de kranen is mijn eerste keus Volvo. Vroeger thuis al mee leren werken? Klopt, al kom ik zelf niet van een agrarisch bedrijf, hoor. Wel zat ik er hele- maal tussenin. Aan de ene kant van ons huis zat een loonwerker, aan de an- dere kant een mechanisatiebedrijf met Volvo. En tegenover stond een boer- derij. Daar heb ik van jongsaf aan veel uurtjes doorgebracht. Bij mijn oom ook, die reed ook Volvo. En zelfs m’n auto is een Volvo, haha! Dus al jong zelf trekker rijden? Geleidelijk aan, vanaf de lagere school, zeg maar. Bij de overbuurman hel- pen het hooi binnenhalen, en dan steeds meer. Technische opleiding gedaan? Eerst de LTS, daarna in Emmeloord landbouwtechniek, en toen dieseltech- niek. Toch altijd meer interesse in trekkers en machines gehad. Al lang voor jezelf bezig? Een jaar of 25 alweer. Toen ik uit dienst kwam, ben ik met een graafmachine begonnen. Tweedehands natuurlijk. En zo bouw je een klantenkring op. In het begin gaat dat langzaam, maar voor je het weet kent iedereen je en komt er ‘vanzelf’ werk. Ik bedoel, ik steek niet veel tijd in adverteren of zo. Gespecialiseerd in een bepaald soort werk? De laatste jaren doe ik meer in het leggen van kabels en leidingwerk. En in 2004 begon ik met ronde minibalen, tegenwoordig midibaaltjes persen. Trouwens, ik zag vorige editie dat er in dit nummer een verhaal over de Criap komt? Mooi, die heb ik dus ook. Prima machine!
AHOY TREKT STEKKER UIT TREKKERTREK
De 42e editie van de European Superpull, gepland voor 29 februari 2020, is door de organisatie in Ahoy met een jaar uitgesteld. Althans, het is ho- pen dat het uitstel is, en geen afstel. Want ‘Ahoy gaat zich bezinnen op het concept van het evenement’. De publieke belangstelling staat onder druk, en er is concurrentie voor de hal in de weekenden. Misschien dat er na komend ‘sabbatical year’ in 2021 een nieuwe vorm op een ander tijd- stip komt.
20 TREKKER NOVEMBER 2019
FOTO: RUUD PLOEG
FOTO: HENK RISWICK
FOTO: JEANET BRANDSMA
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92