Business
Gps-diefstal
GPS-DIEFSTAL BIJ LOONBEDRIJVEN LIJKT TE STAGNEREN
Een jaar geleden startte brancheorganisatie Cumela samen met LTO, Fedecom en Platform Veilig Onderne- men Oost-Nederland de Stop Diefstal-campagne. Deze campagne stond in het teken van het markeren en registreren van kostbare gps-apparatuur voor landbouw en grondverzet. Hier lees je de huidige stand van zaken.
V
anaf april 2019 zijn honderden onderne- mers de dupe geworden van gps-dief- stal. Er is volgens de politie de afgelopen drie jaar voor ruim € 7 miljoen aan appa-
ratuur verdwenen. De Stop Diefstal-campagne is gestart om ondernemers aan te sporen maatrege- len te nemen om diefstal in het buitengebied te- gen te gaan. Een simpele en goedkope stap vol- gens Cumela-bedrijvenadviseur Gerwin Otten is het markeren en registreren van de dure appara- tuur. Het markeren doe je met een markeerset die voor € 35 nog steeds besteld kan worden via Cu- mela of de website van Platform Veilig Onderne- men Oost Nederland. Deze markeerset bestaat uit twintig unieke permanent onuitwisbaar labels
waar de naam en bedrijfsgegevens van de recht- matige eigenaar op staan, aangevuld met tien raamstickers waar groot ‘STOP traceable equip- ment’ op staat vermeld. Dit geeft een herkenbaar preventief signaal af, de stickers geven weer dat apparatuur geregistreerd en traceerbaar is. De la- bels zijn een belemmering bij heling en transport.
Eén diefstal bekend Na de campagne is er bij Cumela één inbraak ge- meld waarbij twee sets met labels zijn ontvreemd. Otten kan niet zeggen of het aantal diefstallen door het labelen is teruggedrongen. Wel is hij er- van overtuigd dat campagne ervoor heeft gezorgd dat ondernemers zich er meer bewust van zijn dat
TIPS OM DIEFSTAL TE VOORKOMEN EN ONTMOEDIGEN
z Wees alert, vraag ook buurtbewoners alert te zijn en meld verdachte situaties.
z Ruim sleutels altijd op in een sleutelkast (haal sleutels dus uit het contact).
z Zorg voor voldoende verlichting met bewegingsmelders.
z Markeer en label apparatuur. z Registreer apparatuur in de app Stop Heling.
z Stal materieel bij voorkeur achter slot en grendel met eventueel videobewaking.
diefstal ook hen kan overkomen. Otten ziet mas- saal dat bedrijven gps-apparatuur van voertuigen halen om deze vervolgens zorgvuldig op te ber- gen. Naast het opbergen is de sociale controle toe- genomen in het buitengebied, merkt Otten, men- sen spreken elkaar aan op verdachte situaties en melden dit ook bij de politie. Daarnaast maken de labels en raamstickers diefstal ook onaantrekkelijk. De labels, die met speciale lijm op de apparatuur worden geplakt, zijn niet te verwijderen zonder schade aan te richten.
De markeerset bestaat naast twintig unieke labels uit tien raamstickers waar ‘traceable equipment’ op staat vermeld. Hiermee wordt duidelijk dat apparatuur tra- ceerbaar is.
Dit is een uniek en permanent label. Vanwege de sterke lijm zijn de labels niet te verwijderen zonder zware schade aan de apparatuur toe te brengen.
48 TREKKER MAART 2022
Registreer apparatuur Door gebruik te maken van de bestaande app Stop Heling kun je eenvoudig en veilig een regis- tratielijst met foto’s opstellen. Per gps-scherm, bol, zitmaaier of zelfs trilplaat kunnen gegevens wor- den ingevoerd. Denk aan serienummers en unieke kenmerken zoals krassen en beschadigingen. Na het invoeren van de gegevens in de offline app wordt automatisch een lijst gegenereerd. Deze lijst stuur je vervolgens door naar je eigen e-mail. De app is gratis te downloaden voor Android- en iOS- telefoons. Bij diefstal kan eenvoudig de registratie- lijst overhandigd worden aan de politie. De spullen worden vervolgens als gestolen geregistreerd.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92