1066 | WEEK 18-19 30 APRIL 2025
Scylla AG brengt mps Riviera Rose in de vaart
“Zo hebben we bij de Riviera Rose gekozen voor MAN-motoren in combinatie met een SCR-katalysator. Deze zijn compacter in te bouwen dan de Caterpillars die we eerder gebruikten.
Dat is een technische verbetering, maar we blijven de schepen ook telkens aanpassen qua design, gebruiksgemak en uitstraling.”
Reitsma legt verder uit: “We hebben ooit Retina BV opgericht, oorspronkelijk vanuit Scylla. Hoewel Retina nu onafhankelijk is, blijſt het bedrijf nauw met ons verbonden. Destijds zochten we oplossingen voor pro- blemen zoals met kassystemen, internet en portaaloplossingen. Later hebben we ook onze eigen connings en motorendash- boards ontwikkeld.”
Foto's Scylla AG
De Zwitserse rederij Scylla AG heeſt haar nieuwste schip, de Riviera Rose, officieel in de vaart genomen. Mps Riviera Rose is in eigen beheer en op de locatie van de rede- rij in Hardinxveld afgebouwd. Begin april werd het schip met een dokschip naar Portugal vervoerd, waar het op de Douro zal worden ingezet.
ERIK PENNEKAMP
Het casco is geleverd door Gebroeders De Jonge Shipbuilding BV, die het casco op de werf in Orsava, Roemenië, heeſt laten bou- wen. De Riviera Rose heeſt 58 kamers, waar- van vier grote suites en biedt plaats aan
116 gasten. Er zijn 38 bemanningsleden aan boord gehuisvest. De Riviera Rose gaat varen voor de Britse touroperator Riviera Travel.
De Douro, met een totale lengte van 897 kilometer, was vóór de aanleg van meer- dere sluizen een onberekenbare rivier. Tegenwoordig is de rivier goed bevaarbaar over ongeveer 208 kilometer. Over bijna 100 kilometer vormt de Douro de natuurlijke grens tussen Spanje en Portugal - een ware barrière die vroeger bescherming bood te- gen indringers. De rivier slingert zich door indrukwekkende kloven, heuvels en uitge- strekte wijngaarden. De regio staat bekend
om haar wijnproductie, maar ook olijven en amandelen floreren in het zonnige klimaat. De Douro is voorzien van meerdere stuwen voor energieopwekking en vijf grote sluizen, elk met een verval tussen de 30 en 35 meter – het hoogste verval van Europa. Ter verge- lijking: de sluis van Iffezheim heeſt een ver- val van circa 12,5 meter.
Speciaal ontwerp De Riviera Rose is speciaal ontworpen voor dit vaargebied: met een lengte van 80 me- ter en een breedte van 11,40 meter past het schip precies in de sluizen. De Riviera Rose vaart tussen Porto en Barca d’Alva, aan de Portugees-Spaanse grens, waar de rivie- ren Douro en Águeda
samenkomen.Omdat de bruggen langs deze route hoger zijn dan bijvoorbeeld op het Main-Donaukanaal, is het schip gebouwd als een volledige ‘drie- dekker’ met een kruiplijn van zeven me- ter. De voortstuwing wordt verzorgd door twee MAN D2862LE43-motoren van elk 550 kW (750 pk), in combinatie met twee Veth Z-Drives met contra-roterende schroeven van 1,25 meter.
Doorontwikkeling “De Riviera Rose is meer evolutie dan revo- lutie”, vertelt Robert Reitsma, technisch di- recteur van Scylla AG. “In 2019 bouwden we de Andorinha voor de Douro, gevolgd door de Porto Mirante vorig jaar. Hoewel ze op het oog identiek lijken, is elk schip weer een doorontwikkeling van het vorige.”
SPECIALIST IN MAATWERK LIFTEN
Manoeuvreerpiloot “Ik liep al een tijd rond met het idee om een geavanceerde manoeuvreerpiloot te inte- greren, maar dat bestond nog niet. Tom Panjer en zijn zoon Luca – die een prototype ontwikkelde als afstudeeropdracht – heb- ben uiteindelijk de Retina manoeuvreerpi- loot gerealiseerd. Inmiddels is dit systeem succesvol toegepast op meerdere schepen, zowel van Scylla als van derden.”
“De manoeuvreerpiloot gaat veel verder dan een conventionele piloot. Door het ge- bruik van meerdere sensoren, zoals een GPS-kompas en diepgangsensoren, kan het systeem onder wisselende omstandigheden de optimale vaareigenschappen behouden. Bij afwijkingen grijpt het systeem sneller en consistenter in dan een mens. Zo zijn func- ties als trim- en gevoeligheidsinstellingen volledig geïntegreerd.”
“Met dit systeem kunnen ook gecontroleer- de noodstops worden uitgevoerd. Hoewel het niet leuk is om te zeggen, functioneert de manoeuvreerpiloot sneller en nauwkeu- riger dan een menselijke bestuurder. Hij voegt geen nieuwe vaareigenschappen toe, maar benut bestaande eigenschappen opti- maal - vooral op schepen met twee roerpro- pellers”, aldus Reitsma. “We hebben de ma- noeuvreerpiloot uitgebreid getest en zijn er enorm trots op.”
Alle bijzonderheden over de bouw van de Riviera Rose en de specificaties van de geleverde diensten en producten vindt u in de gedetailleerde leveran- cierslijst hiernaast en op de speciale opleveringspagina verderop in deze krant.
43
Voor iedere situatie een passende oplossing.
Gespecialiseerd in maatwerk liſt en op met name riviercruise- en partyschepen.
Wij feliciteren Scylla met
mps Riviera Rose en wensen haar en haar bemanning een goede vaart!
WWW.REOLIFTDESIGN.NL
Door de combinatie van standaard installaties en eigen fabricaten kan beter worden aangesloten op de wensen van de klant zowel voor situaties aan boord als op de werf.
Tevens service en onderhoud.
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72