Met de bouw van de Salland-Twentetunnel in Nijverdal heeft Vialis de eerste tunnel op- geleverd die is ontworpen en gebouwd vol- gens de landelijke tunnelstandaard. “De combinatie van meewerken aan de tunnel- standaard en een langlopend contract voor het beheer en onderhoud geeft absoluut een voorsprong.”
de Salland-Twentetunnel en is de komende zeven jaar ver- antwoordelijk voor het onderhoud. De tunnel is de eerste die is opgeleverd volgens de landelijke tunnelstandaard, waar het bedrijf een bijdrage aan heeft geleverd. In de ontwerp- en bouwfase werd de tunnelstandaard ingevoerd. Ook werden er extra eisen gesteld op het gebied van cybersecurity, wat zorg- de voor tussentijdse verandering in het ontwerp. Maar na de openstelling functioneert de Salland-Twentetunnel probleem- loos. “De combinatie van meewerken aan de tunnelstandaard en een langlopend contract voor het beheer en onderhoud geeft ons absoluut een voorsprong”, aldus Michiel van Die- pen, maintenance engineer bij Vialis.
V
“De technische installaties worden steeds belangrijker dan ci- viel”, stelt Van Diepen. “De nadruk ligt steeds meer op het voorkomen van verstoringen. In Nijverdal zijn we van een puur technisch ontwerp, van uitvoerend, naar risicogestuurd rich- ting assetmanagement opgeschoven.”
Van Diepen signaleert een beweging richting totaaloplossin- gen waarbij met veel aspecten rekening wordt gehouden. “Dat vraagt een veel bredere scope dan voorheen. Hierdoor ontstaat een behoefte aan kennisintegratie, intensievere sa- menwerking en meedenkende partners. Vialis opereert binnen het domein van infrastructuur en mobiliteit in Nederland en heeft een stevige positie ingenomen in het ontwikkelen van slimme oplossingen voor veiligheid, duurzaamheid en door- stroming. Tunneltechniek is één van onze disciplines.”
Samenwerken en integraal werken Integraal samenwerken met opdrachtgevers en partners is volgens Van Diepen één van de succesfactoren. “Opdracht- gevers zoeken steeds een partner die meedenkt vanuit ont- werp tot en met beheer en onderhoud. Op het gebied van mobiliteit verandert de kennis en capaciteit bij opdrachtge- vers, daardoor verandert de relatie. Van opdrachtnemer en opdrachtgever naar partner en ‘samen’. Het wordt steeds meer integraal; van techniek naar oplossing, van product naar systeem en diensten, waarbij Vialis kan adviseren en ontwer-
ialis verzorgde het ontwerp, de aanleg, inbedrijfstel- ling en het volledige testprogramma voor alle tunnel- technische - en verkeerstechnische installaties van
pen tot realiseren en beheren van intelligente systemen inclu- sief levering en onderhoud.”
Waar voorheen de fases van ontwerp, ontwikkeling, bouw en beheer los van elkaar werden gezien is de tendens, volgens Van Diepen, dat maintenance & RAMS engineers vroegtijdig aanhaken. Cor Schaart, contractmanager beheer & onder- houd bij Vialis: “Ontwerpen, bouwen en exploiteren, de hele life-cycle wordt integraal behandeld. Onze maintenance en- gineers denken mee, al in de tenderfase en later de ontwerp- fase leveren ze een bijdrage. Zo denken we samen met op- drachtgever na. Niet alleen over het ontwerp maar ook over de beheerfase. Dit levert een bijdrage aan de ontwerpkeuze met risico-, prestatie en kostenbeheersing als uitgangspun- ten. Onze ervaring nemen we mee in de ontwerpfase. De ex- ploitatiefase is een deel van - en dus van belang voor - de ontwerpfase. Die kennis hebben we in huis.”
Informatie uitwisseling Vialis, onderdeel van de sector Infra van bouwconcern Vol- kerWessels, heeft momenteel twaalf RWS-tunnels in beheer. Schaart: “De contractmanagers en maintenance engineers van verschillende tunnels spreken elkaar periodiek en lande- lijk wisselen we alle kennis en ervaring uit. Dat gebeurt inte- graal over alle tunnels en contractoverstijgend. De Salland- Twentetunnel bij Nijverdal en ook de in december opgeleverde Ketheltunnel in de A4, is wat dat betreft een blauwdruk.”
Schaart: “Met de ervaring die we opdoen en de lessen die we hiervan leren kunnen we steeds beter in de ontwerpfase al meedenken over zaken die je in exploitatie en beheer tegen- komt, zo kunnen we sturen op kosten en prestaties en praat je niet meer over beheer en onderhoud maar over asset ma- nagement. Een ander voorbeeld is de analyse van de soft-
DE NADRUK LIGT STEEDS MEER OP HET VOORKOMEN VAN VERSTORINGEN
wareperformance. Zo halen we storingen uit de software nog voordat er ergens daadwerkelijk een storing optreedt; van ‘het is kapot we maken het’ naar ‘dat zou kapot kunnen gaan’. We signaleren en voorspellen een storing en acteren daarop.”
Dialoog “Wat hier zeker positief aan bijdraagt is de relatie die je aan- gaat met je opdrachtgever,” licht Schaart toe. “We zitten als partijen niet tegenover elkaar, maar geven inhoud aan een partnerschap. De samenwerking met Rijkswaterstaat is open en transparant, we zijn goed in de dialoog. En dan kun je ook best eens stevig met elkaar in gesprek gaan, maar dat levert wel het resultaat op dat je samen nastreeft; je helpt elkaar ver- der. Het is niet ‘u vraagt wij draaien’, er is ruimte om te advi- seren en techniek-overstijgend te denken, system engineering en maintenance engineering gaan hand in hand.”
Meer informatie:
www.vialis.nl Nr.4 - 2016 OTAR O Nr.4 - 2016TAR 39
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48