Kort nieuws Actueel
Afscheid na veertig jaar COB
IDS IN KEULEN O
p de International Dental Schau (IDS), van 25 tot 29 maart in Keulen, zullen
zo’n tweeduizend exposanten uit zeker zestig landen acte de présence geven. Dit is ruim tien procent meer dan tijdens de voorgaande editie in 2023. Landen met de grootste vertegenwoordiging zijn Korea, Italië, USA, China, Turkije, Spanje, Frankrijk en Zwitserland. Het beursoppervlak beslaat honderdtachtigduizend vierkante meter. In Keulen zullen de nieuwste ontwikkelin- gen over de hele bandbreedte op tand- heelkundig en tandtechnisch terrein aan het publiek getoond worden. Het betreft zowel analoge als digitale toepassingen. De IDS is ook een netwerkevenement waar internationaal kennis wordt uitgewisseld en contacten gelegd. Dit wordt gefaciliteerd met het digitale platform IDSconnect. In 2023 trok de beurs zo’n 120.000 bezoekers uit 122 landen. Informatie:
de Commissie Onderzoeksbege- leiding. Tot eind vorig jaar is die commissie 192 keer bij elkaar geweest. En professor dr. Bert Felling, lid – en later adviseur – van het eerste uur heeft nagenoeg al die bijeenkomsten bijgewoond tot hij na veertig jaar eind vorig jaar afscheid nam. Felling, opgeleid als socioloog en methodoloog, werd begin jaren tachtig door de toen nog NMT ge- vraagd mee te denken over de opzet van periodiek panelonderzoek. Dat resulteerde in de Werkgroep Onder- zoeksbegeleiding (WOB). Het onder- zoek had indertijd nog een wat ad hockarakter, maar dat veranderde in 1995 met de start van het project Peilstations en gelijktijdig daarmee de instelling van de Commissie On- derzoeksbegeleiding (COB). Zowel binnen als buiten de COB was Felling een trouw ondersteuner van het KNMT-onderzoek en in breder verband het onderzoek binnen de
S
tandheelkunde. Zo was hij promotor van verschillende onderzoeken bin- nen de tandheelkunde. De bijdragen van Felling aan de COB kenmerken zich door gedegenheid en uitgebreidheid, waarbij hij altijd de verhoudingen binnen het toegepaste onderzoek in het oog hield. Dat wil zeggen dat hij met een wetenschap- pelijke blik én beleidsmatige blik zijn commentaar gaf. Al met al heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de wetenschappelijkheid van het KN- MT-onderzoek en de maatschappelijke erkenning daarvan binnen en buiten de tandheelkunde.
inds halverwege de jaren negentig bestaat bij de KNMT
Dit was het nieuws op
knmt.nl
Steeds zwaardere machtigingseisen zorgverzekeraars risico voor mondgezondheid kinderen.
KNMT ‘schaduwt’ kostenonderzoek.
Grens instellen intern toezicht omhoog.
Welke maximale vergoedingen voor materiaal- en techniekkosten zijn er in 2025?
Mondzorgkosten.nl geïntegreerd in
Allesoverhetgebit.nl.
Nieuwe website om je voor te bereiden op een tuchtklacht.
Milieuwinst meten? Nu 30% korting op de Milieubarometer.
FEBRUARI 2025 NT DENTZ 23
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68