50
849 | WEEK 51-01 21 DECEMBER 2016
Kerst op zondag!
Ineens bedacht ik me hoe mooi dit eigen- lijk is, Kerst vieren op zondag, zoals dit jaar. Op de eerste dag van de week, opstan- dingsdag! Iedere nieuwe week beginnen we vanuit Pasen. Kerst op de opstandingsdag. Duidelijker kan eigenlijk niet tot uitdruk- king komen waar God vanuit Kerst met ons naar toe wil.
Met de geboorte van de Messias in de Kerstnacht werd het doodse donker voor eens en voorgoed gebroken. Het licht, dat het Kind van Bethlehem bracht, zal niet meer doven. Zelfs niet later met zijn dood aan het kruis. Sterker dan ooit zal dit licht zijn kracht tonen als Hij op de Paasmorgen opstaat uit de dood. Dit licht werd geboren in de nacht en de nacht zal het nooit meer overwinnen.
Jaren geleden ontstond er in mijn woon- plaats Apeldoorn grote commotie toen de toenmalige predikant van de Grote Kerk in de kerstnachtdienst paasliederen liet zingen. Dit kon toch niet! Of toen de Eerste Kerstdag ook op zondag viel weet ik niet meer. Maar nu denk ik wel: misschien gaf mijn collega met de paasliederen in de kerstnacht wel precies aan waar het om gaat. Want wat is Kerst zonder Pasen in het verschiet?
In onze varende wereld kunt u volop Kerst vieren. Hiervan getuigen de uitnodigen- de beschrijvingen hieronder van de diverse Kerstvieringen meer dan genoeg. We hopen dat u zich bij een of meer van deze vieringen thuis zult voelen. De redactie van de kerkpa- gina wenst u een heel goede en gezegende
849 | WEEK 51-01 21 DECEMBER 2016
85
Kersttijd toe en voor het nieuwe jaar: veel heil en zegen!
Gert van Zeben
Welkom bij het Kerstfeest in de Ruhr: gekozen om te kiezen
Kerstactiviteiten en –diensten Rotterdam
PROJECT KERST AAN DE MAAS (MEDE GEORGANISEERD DOOR PASTORAAT BINNENVAART) Woensdag 21 december 18.00 uur Gezamenlijk eten aan boord van de Friendship, aangemeerd voor de Koningskerk. Vanzelfsprekend zijn alle varenden en oud-varenden van harte welkom! Graag van tevoren opgeven via
l.kruger@
planet.nl of 06-52 33 67 94
Vrijdag 23 december De Friendship doet de Maashaven aan met het projectkoor. Tijdens het varen zullen er dan vanaf het dek allerlei bekende kerstliederen worden gezongen. Vanaf 17.00 uur tot ongeveer 21.00 uur in de Entrepothaven: een gevarieerd programma Kerstliederen. Op de wal een levende kerststal en een kerstmarkt.
Kerstfeest in de Ruhr betekent altijd drie da- gen feest. Deze keer vallen deze dagen op zaterdag, zondag en maandag. Het thema dit jaar is ‘Gekozen om te kiezen’. We hebben de verkiezingen in Amerika gevolgd. Een ver- rassende uitslag was het gevolg. Wie kiest voor wat? Of: wie kiest voor wie? Waarom? Wat zijn de consequenties van die keuzes? In maart mogen wij zelf weer naar de stem- bus. Wat bepaalt dan onze keuzes? Wie komt met het beste verkiezingsprogramma? Wie en wat raakt mij het meest? Wat heeſt dat te maken met Kerstfeest? Met Kerstfeest vie- ren wij dat God gekozen heeſt voor ons. Het is zijn komst. Zijn aanbod naar ons bestaan. Maar zijn aanbod is niet vrijblijvend. Hij vraagt ook van ons een keus. Wat kies jij?
Op zaterdag, de avond voor Kerst (Heiligabend) komen we samen aan boord van een van de schepen in Duisburg en zin- gen Kerstliederen. We praten met elkaar over de betekenis van Kerst en de keuzes die wij
maken. Ook maken we samen een (verkie- zings)programma voor het familiekerstfeest op tweede Kerstdag.
Op Eerste Kerstdag komen we samen in de Marcuskirche. We vieren met elkaar het Kerstfeest. Deze viering begint om 12.00 uur. Het adres van de Marcuskirche is: Oostackerweg 75, Duisburg.
Op Tweede Kerstdag komen we weer samen in de Marcuskirche voor het familiekerstfeest. Altijd weer een verrassing wat er aan talent boven komt. Verschillende mensen, kinde- ren en jongeren zorgen voor de invulling. We beginnen om 14.00 uur. Halverwege is er een pauze. We sluiten het geheel af met een geza- menlijke maaltijd in de kelder van de kerk. Misschien kwam u al vaker. Misschien nog nooit geweest. Maar weet u van harte welkom op alle bijeenkomsten. Maar u kunt natuurlijk ook een deel bijwonen. We zien naar u uit.
DIENSTEN Zaterdag 24 december, Kerstnachtdienst Koningskerk: Aanvang 21.00 uur Voorganger: dhr. Joris v.d. Spek Het wordt een feestelijke dienst met medewerking van Adonaï & Friends
Zondag 25 december, 1e Kerstdag
Koningskerk: Aanvang 10.00 uur Voorganger: ds. Louis Krüger Het thema is: ‘Beloſt e van een nieuw begin – God is getrouw’ Het is een gezinsdienst, voor jong en oud.
Maandag 26 december, 2e Kerstdag
Schipperskerstfeest Pelgrimskerk, Reyerdijk 51, 3079 CN Rotterdam. Aanvang 16.00 uur. Voorganger: ds. Louis Krüger. Het thema is: ‘Tegen de verwachting in’ De muzikale medewerking wordt verleend door het ‘Christelijk Sliedrechts mannenkoor Ichthus’ en het ‘Imperial Brass Quartet’.
Rond 18.15 uur wordt de dienst afgesloten en is er tijd voor ontmoeting onder het genot van koff ie / thee met een broodje.
DIENSTEN IN DELFZIJL Op de avond voor Kerst (zaterdag 24 de- cember) is er kinderkerstfeest om 19.00 uur in De Ark. Dit is een gezamenlijke viering met de kinderen uit beide PKN-wijken in Delfzijl. Ook schipperskinde- ren worden hiervoor uitgenodigd. De Ark staat in Delfzijl-Noord, Waddenweg 2.
Dezelfde avond is de Kerstnachtdienst. Eveneens gezamenlijk van beide wijken om 22.00 uur in de Farmsumerkerk (dat is 500 m van de Farmsumer haven). Adres: Op de Wierde 1.
Op Eerste Kerstdag is er om 9.30 uur dienst in de Kruiskerk, Menno van Coehoornsingel 21. Ook is er op Eerste Kerstdag om 10.00 uur dienst in De Ark.
Op Oudjaarsavond is er om 19.30 uur een gezamenlijke dienst in De Ark, Delfzijl-Noord.
Op Nieuwjaarsmorgen is er om 10.00 uur koff iedrinken in De Ark met aansluitend om 10.30 uur een gezamenlijke dienst.
COLOFON
Deze pagina verschijnt onder de verantwoordelijkheid van de werkgroep Binnenvaart van de Protestantse Kerk in Nederland.
Predikanten: Ds. L. Krüger, T: +31 652 336 794 e-mail:
lkruger@planet.nl
Ds. D. Meijvogel, T: +31 631 041 389 e-mail:
d.meijvogel@
filternet.nl
Redactie: Ds. Gert van Zeben (Eindredacteur) Prins Willem-Alexanderlaan 856 7312 GX Apeldoorn T: +31 (0)55 35 58 791 E:
gvanzeben@hetnet.nl
Anja van Alphen, Haastrecht Geke Kingma, Ms. Maranta Dhr. Bas Goudriaan, Krimpen aan de Lek
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88