Limburgse werf kiest één merk navigatie- en communicatie-apparatuur
e grootste bouwer van luxe stalen motorjachten in West- Europa, Linssen Yachts in Maas- bracht, is een partnership aangegaan met Raymarine Nederland, leverancier van geavanceerde navigatie- en commu- nicatieapparatuur.
Partnership
Linssen Yachts en Raymarine D
heel de wereld service kan bieden. Dat betekent dat als iemand bijvoorbeeld in Zuid-Frankrijk een storing heeft er snel een gekwalificeerde monteur aan boord komt om dat probleem te verhelpen. Wij bieden drie jaar ‘on board’ garantie.”
Voordelen door seriebouw Linssen Yachts werkt doorlopend aan de ontwikkeling van motorjachten met vernieuwing van interieurs en nieuwe modellen. Door de in eigen huis ontwik- kelde productietechnologie voor seriebouw neemt de werf een unieke positie in op de markt van stalen motorjachten tot 15 meter lengte. Linssen: “Door vergaande
Een productiehal van Linssen Yachts in Maas- bracht waar motorjachten worden afgebouwd.
In de showroom van de botenbouwer in Maasbracht leggen Harrold van Asselt, directeur van Raymarine Nederland, en technisch directeur Jac Linssen van Linssen Yachts uit dat beide partijen daar voordeel bij hebben. Linssen: “Raymarine is eigenlijk al jarenlang een belangrijke leverancier van onze werf, maar hiermee gaan we een stap verder. Je spreekt vertrouwen naar elkaar uit. Dat Raymarine nu onze exclusieve partner is voor de levering van nautische apparatuur betekent een waarborg voor hoge kwaliteit.” Van Asselt voegt daar aan toe: “We onder- steunen elkaar in innovatie en ontwikke- ling. Omdat Linssen veel jachten exporteert is het bovendien belangrijk dat Raymarine met een uitgebreid netwerk werkelijk over
Linssen Yachts Linssen Yachts is een meer dan 60 jaar jong Limburgs familiebedrijf met de derde generatie aan het roer. Met 98 medewerk- ers in vaste dienst produceert de werf in Maasbracht jaarlijks 60 tot 70 stalen motorjachten tot 15 meter lengte en is daarmee marktleider in West-Europa. De orderportefeuille is ondanks de recessie goed gevuld. Alleen al in de maand mei werden 20 opdrachten geboekt, een record in de historie van het bedrijf.
Het dashboard van een Linssen Grand Sturdy 45.9 AC, met apparatuur van Raymarine.
Interactie met tablets
Harrold van Asselt (l) van Raymarine Nederland en Jac Linssen van Linssen Yachts bezegelen het partnership met een ferme handdruk op de werf in Maasbracht.
standaardisering en modulaire constructie worden tijdens de bouw alle voorzieningen getroffen om de apparatuur te installeren, waardoor later naadloos meer apparatuur aangekoppeld kan worden.” Standaard wordt een Raymarine display geleverd dat de snelheid en diepte aangeeft. Opties zijn bijvoorbeeld een kaartplotter, stuurauto- maat, marifoon, satellietantenne, (thermi- sche) camera en radar.
Raymarine
Raymarine, dochteronderneming van het Amerikaanse FLIR Systems, ontwikkelt en produceert een breed spectrum scheepselektronica voor de pleziervaart, van kaartplotters, dieptemeters, fishfinders, portofoons, stuurautomaten, radars tot satelliet tv-antennes en (thermische) cam- era’s. Het bedrijf heeft eigen vestigingen in heel West-Europa, de Verenigde Staten, Australië en Singapore en een servicenetwerk dat heel de wereld omspant. In Velp heeft Raymarine een eigen verkoopkantoor en showroom voor de Nederlandse markt.
“Het design van de nieuwe generatie ap- paratuur van Raymarine past uitstekend bij de vormgeving van onze motorjachten”, zegt Linssen. Hij laat dat zien aan boord van een Grand Sturdy 45.9 AC, een ruim 14 meter lang motorjacht in de prijsklasse rond 500.000 euro, met een indrukwek- kend dashboard, voorzien van Raymarine displays. Vanzelfsprekend hecht de werf ook veel waarde aan de gebruiksvriende- lijkheid voor de klanten. Van Asselt: “De interactie met tablets neemt een grote vlucht en daar speelt Raymarine op in met livestreaming. Met een iPad, maar ook een Android of Kindle, kan bijvoorbeeld de kaartplotter worden gebruikt en kunnen al- lerlei gegevens worden afgelezen.” Linssen: “Steeds meer klanten vragen naar deze mogelijkheden. Het is geen eerste vereiste, maar het hoort helemaal bij deze tijd.” Linssen Yachts was met vier motorjachten aanwezig op de HISWA te Water in Am- sterdam: drie Grand Sturdy’s: 45.9 AC, 500 Mark III en 34.9 AC, plus The New Classic Sturdy 28, het nieuwste paradepaardje van de werf. Vanzelfsprekend waren de schepen uitgerust met apparatuur van Raymarine.