In Heusden wordt hard gewerkt aan 29 betonnen pontons van elk 20 meter lengte voor de golfbreker van de Amsterdam Marina. De binnenzijde is gevuld met grote blokken polystyreen; de constructie is van gewapend beton.
Betonnen pontons voor (jacht)havens
De snelle opmars van Orsta Marina Systems
20 H
et Nederlandse (jacht)havenlandschap wordt sinds een paar jaar verrijkt met betonnen steigers van Orsta Marina Systems. Momenteel wordt onder meer gewerkt aan een 580 meter lange golfbreker voor de nieuwe jachtha-
ven Amsterdam Marina.
Directeur Chris van Asselt van Orsta Marina Systems Nederland staat samen met zijn zoons Yoran en Ramon aan het roer van een jong bedrijf dat sterk expan- deert. “Het begon allemaal in 2005 met de vernieuwing en uitbreiding van Marina Kerkdriel, van 100 naar 350 ligplaatsen. Het is daar 35 meter diep en de steigerpontons zouden aan ankers moeten komen te lig- gen. Ik kwam in contact met Orsta Marina Systems in midden-Noorwegen, dat de steigers heeft geleverd.”
Orsta zocht vanwege de prettige samen- werking weer contact met Van Asselt in verband met de modernisering van de jachthaven van Wieringerwerf. “Dat was voor ons aanleiding om in 2006 naast reparatie en nieuwbouw van schepen met de verkoop en levering van steigers van Orsta te beginnen. Noorwegen maakt geen deel uit van de EU en daardoor worden aantrekkelijke exportsubsidies verstrekt en de mogelijkheid om tot 85% van de inves- tering in steigers te fi nancieren.”
Levering vanuit Noorwegen is duur en bovendien worden hier andere eisen aan de producten gesteld, aldus Van Asselt. “In Noorwegen is de eerste prioriteit dat het materiaal sterk is, maar in Nederland wordt ook veel waarde gehecht aan het design en luxe. De verwachte levensduur van een be- tonnen steiger is zeker 2,5 keer zo lang als van een gegalvaniseerde steiger. Staal moet
je echter altijd onderhouden en beton is onderhoudsvrij. Omdat het ongeveer even duur is, vormt het een goed alternatief.”
Fabricage op locatie Bij Van Asselt ontstond het idee om de betonnen pontons ter plaatse te gaan maken, zo dicht mogelijk bij de plaats van bestemming. “Op de METS 2010 hebben we die aanpak naar voren gebracht, en dat resulteerde in een opdracht om voor de loodsboten van ‘Seaport Groningen’ op locatie een betonnen steiger te bouwen. Het waren drie pontons van 26 bij 4 meter, 2,85 meter hoog, met een vrijboord van
Chris van Asselt met zijn zoons Yoran (midden) en Ramon.