search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1055 | WEEK 48-49 27 NOVEMBER 2024


Maritime Industry 2025 steunt Stichting SailWise


Duitse BDB pleit voor vervoer staalschroot via binnenvaart


DUISBURG De Duitse binnenvaartvereni- ging BDB wil dat het Duitse ministerie ook de binnenvaart in overweging neemt bij het vervoer van staalschroot. Het ministe- rie van milieu had eerder volgens het BDB de opvatting dat alleen het goederenver- voer per spoor steeds belangrijker zal wor- den voor staalschroot.


De verwachting is dat het vervoer van staal- schroot zal toenemen in de toekomst.


De Lutgerdina.


GORINCHEM Maritime Industry 2025, dé toonaangevende vakbeurs voor de bin- nenvaartsector, heeſt Stichting SailWise aangekondigd als officieel goed doel voor het evenement. SailWise organiseert al meer dan vijſtig jaar avontuurlijke water- sportvakanties voor mensen met een fy- sieke of verstandelijke beperking.


Met de samenwerking wil Maritime Industry 2025 niet alleen innovatie en duurzaamheid in de binnenvaartsector bevorderen, maar ook een actieve rol spelen in sociale verant- woordelijkheid. Het evenement zet zich in om SailWise te ondersteunen bij het nood- zakelijke groot onderhoud van de Lutgerdina, een historisch zeilschip dat essentieel is voor de activiteiten van de stichting.


Watersport


SailWise biedt diverse watersportervarin- gen, waaronder zeilen, kanoën en waterski- en, speciaal aangepast voor mensen met een beperking. Dankzij innovatieve accom- modaties, schepen en een team van toege- wijde vrijwilligers maakt de stichting haar motto ‘samen onbeperkt genieten’ waar. Recent brachten vertegenwoordigers van Maritime Industry 2025 een bezoek aan SailWise op het eiland Robinson Crusoe in


Foto SailWise


de Loosdrechtse Plassen, waar zij de impact van de activiteiten van dichtbij konden ervaren.


Lutgerdina Het historische zeilschip Lutgerdina is volle- dig aangepast voor mensen met een beper- king. Het heeſt komende winter een uitge- breide onderhoudsbeurt nodig. Dit omvat onder meer een inspectie van het onderwa- terschip, vervanging van accu’s en onder- houd aan essentiële hulpmiddelen zoals til- liſten. De totale kosten worden geschat op meer dan 50.000 euro.


Maritime Industry 2025 wil deze cruciale werkzaamheden mede mogelijk maken. Bezoekers van de vakbeurs kunnen direct bijdragen door te doneren op de beursvloer. Daarnaast worden tijdens het evenement diverse activiteiten en presentaties georga- niseerd om aandacht te vragen voor het be- langrijke werk van SailWise.


Met deze samenwerking hoopt Maritime Industry 2025 niet alleen de toekomst van de Lutgerdina veilig te stellen, maar ook het verschil te maken voor de honderden deel- nemers die jaarlijks genieten van de onver- getelijke watersportervaringen die SailWise biedt.


Er is een nationale strategie ontwikkeld voor de circulaire economie. Daarin wordt opgeroepen tot meer transport van staal- schroot en gerecycled staal per spoor, om zo de CO2-voetafdruk van de staalproductie te verbeteren. Daarin wordt niet gesproken over de binnenvaart.


BDB-directeur Jens Schwanen: “Staalschroot is altijd een van de uiterst


belangrijke transportgoederen in de bin- nenvaart geweest. Een grotere verschui- ving van het vervoer van staalschroot, waar doorgaans geen dringende behoeſte aan is, naar milieuvriendelijke binnenwate- ren – de enige vervoerswijze met vrije ca- paciteit – zou de druk op het overbelaste spoorwegennet kunnen wegnemen en rou- tes kunnen vrijmaken voor passagiers en vrachtvervoer.”


Schwanen benadrukt dat de binnenvaart en het goederenvervoer per spoor in de toekomst veel meer gebruik zullen moeten maken van hun systeemspecifieke sterke punten in vergelijking met het voortdurend groeiende goederenvervoer over de weg. “Enerzijds is het binnenschip bij uitstek ge- schikt voor het minder urgente vervoer van grote hoeveelheden vracht, en anderzijds voor het vervoer van grote capaciteit en zware goederen.”


15


Een duwkonvooi op de waterweg Hohensaaten – Friedrichtshaler langs de Oder.


Foto BDB


Nieuw arbeidsmarktonderzoek haven- en industrieel complex Rotterdam 'Voorkom dat vacatures te ver oplopen'


ROTTERDAM Samenwerking is broodnodig voor het aanpakken van de huidige en toe- komstige personeelskrapte. De huidige 6.000 vacatures bij bedrijven in de Rotterdamse haven lopen in de toekomst anders te hoog op. Dit blijkt uit het nieuw- ste arbeidsmarktonderzoek, dat op donder- dag 21 november is gepresenteerd aan HR- medewerkers van bedrijven in de haven. Het onderzoek wordt elke twee tot drie jaar uitgevoerd in opdracht van Havenbedrijf Rotterdam, Deltalinqs en de gemeente Rotterdam.


Iedere twee tot drie jaar wordt de staat van de arbeidsmarkt van het Rotterdamse ha- ven- en industrieel complex (HIC) in beeld gebracht. In de twee laatste edities werd on- der andere melding gemaakt van het ont- staan van kwalitatieve mismatches als ge- volg van digitalisering en van een stijgend belang van een grotere instroom én behoud


van personeel door structurele krapte op de arbeidsmarkt, zo is te lezen in het onderzoek. De arbeidsmarkttekorten in het HIC zijn sterk voelbaar. Tegen de achtergrond van de ener- gietransitie en processen van vergrijzing zijn niet alleen op dit moment, maar ook in de komende jaren naar verwachting 10.000 tot 15.000 extra mensen nodig.


Het arbeidsmarktonderzoek is uitgevoerd door SEOR, een onafhankelijk onderzoeks- bureau dat is gelieerd aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Het brengt de be- langrijkste arbeidsmarktontwikkelingen in kaart, zoals de krapte op de huidige arbeids- markt en de moeilijkheden rondom het wer- ven van technische collega’s. Ook leidt de di- gitalisering tot nieuwe functies, waardoor het percentage hbo/wo-functies stijgt. Mbo’ers blijven veruit de grootste groep die nodig is in de haven. Daarnaast wordt duidelijk dat het aantal vaste dienstverbanden stijgt,


organisaties in de haven betalen goed (zelfs bovengemiddeld) en op het gebied van inclu- sie worden duidelijke stappen gezet.


Uitdagingen Tegelijkertijd zijn er ook uitdagingen: door de vergrijzing (uitstroom door pensioen), de energietransitie en digitale transitie ziet men het aantal vacatures stijgen. In een ar- beidsmarkt die toch al krap is, moeten daar- om slim gewerkt worden aan oplossingen. Dat kunnen bedrijven niet alleen. Binnen de Human Capital Coalitie Energietransitie (HCCE) kunnen zij kennis en ervaringen uit- wisselen met andere organisaties in het HIC. Niet om elkaars medewerkers weg te ‘kapen’, maar om te zorgen dat méér mensen in de haven komen werken in een van de vele inte- ressante functies.


Het Havenbedrijf Rotterdam heeſt zich ver- bonden met de HCCE. Hiermee wil het


havenbedrijf de instroom van nieuwe haven- collega’s vergroten, samen met onder meer de gemeente Rotterdam, Deltalinqs en de regionale onderwijsinstellingen Techniek College Rotterdam, Hogeschool Rotterdam en het Scheepvaart en Transport College (STC). ‘We zijn goed op weg, al moeten we werken aan de naamsbekendheid van HCCE, om zo het bereik naar de juiste doelgroe- pen (zoals jongeren) te vergroten’, aldus Havenbedrijf Rotterdam op de website. Ook de campagne ‘Werken in de Rotterdamse Haven’ is opgezet vanuit HCCE. Uit het on- derzoekt blijkt hoe de haven kan aansluiten bij de arbeidsmarkt van nu. Slimmer werken door nieuwe technologieën, medewerkers meer regie over hun werk geven, investe- ren in een inclusief werkklimaat en het faci- literen van werk-naar-werk trajecten… het zijn enkele oplossingen waar Havenbedrijf Rotterdam zich samen met de HCCE-partners over gaat buigen.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48