58 Weer Helders straatje op de beurs
Tijdens de EOC-Traditionele Schepen Beurs zijn daar ook altijd diverse stichtin- gen die zich hebben aangesloten bij de Stichting Museumhaven Willemsoord met een eigen beursstand vertegenwoordigd.
Dat betreſt de Stichting Stoomsleepboot Noordzee, de Stichting Historie der Kustverlichtig (lichtschip Texel), de Stichting Y8122 (van de sleepboten Dombo Y8017 en Y8122), het Helders Historische Reddingboten Collectief (reddingsboten Dorus Rijkers en De Zeemanspot), Stichting Nautische Monumenten en tot slot de Stichting Museumhaven Willemsoord zelf. En samen vormen zij het Helders straatje.
Tijdens de EOC-Traditionele Schepen Beurs maakt een voordracht door Bert Siezen over de aanleg van het Noordhollandsch Kanaal deel uit van het doorlopende theaterprogramma ‘Voor de mast’.
De 82 kilometer lange vaarweg tussen Den Helder en Amsterdam is tussen 1819 en 1824 aangelegd onder directie van de Inspecteur-generaal van Waterstaat Jan Blanken Jansz. Eind 1824 is het kanaal - destijds het grootste van de wereld - in ge- bruik genomen. De lezing staat vooralsnog gepland voor de zaterdagmiddag om 13.30 uur.
ZIT JE NU IN 2 OF 3 HAVO OF VWO? Daag je wereld uit met School at Sea
6 maanden op een driemaster naar de Caraïben en weer terug. Tijdens je schooljaar, zonder een toets te missen.
Zit je nu in 2 of 3 Havo of VWO? Meld je dan snel aan voor de info-avond en vaar mee in Havo 4 of VWO 4/5.
WWW.SCHOOLATSEA.COM
Noarderwind, voor al uw water- en vrijetijdskleding!
Stap voor zes maanden aan boord van een traditioneel Tall Ship naar het Caraïbisch gebied, terwijl je toch gewoon ‘naar school’ gaat. Dat klinkt bijna te mooi om waar te zijn. Toch kan het.
School at Sea neemt je mee naar de ande- re kant van de Atlantische Oceaan, en weer terug. Tijdens je normale schooljaar. Geen dag is hetzelfde. De ene dag zit je te blok- ken voor je proefwerk natuurkunde, de vol- gende dag zet je de zeilen en loop je wacht. Aan wal ga je op expedities, die je zelf orga- niseert. Leidinggeven, teamwork, organise- ren en zelfstandig werken: bij School at Sea krijg je de kans om al je talenten te ontwik- kelen. Dus challenge your world. Kom op de
1053 | WEEK 44-45 30 OKTOBER 2024
Lezing 200 jaar Noordhollandsch Kanaal
Traditionele Schepen Beurs langs bij onze stand voor meer informatie.
www.schoolatsea.com
STAND NR: 40
LVBHB: behoud(t) historische bedrijfsvaartuigen
STAND NR: 35
Bezoek het Nationaal Reddingmuseum op de Traditionele Schepenbeurs!
STAND NR: 15
Noarderwind is veelzijdig en kenmerkt zich door het divers assortiment aan vrijetijds- en watersportkleding. Met enthousiasme presenteer ik u dan ook graag de nieuwste mode en beste outlet.
U vindt bij Noarderwind de volgende merken:
• Helly Hansen • Icepeak • Timezone • Roosenstein -Wolke
• Mousqueton • Hestra • Luhta • Sinner • Falke/sokken
• Napapijri • Henri Lloyd • Dubarry • Ragwear • Devold • Oxbow • Fjall Raven • Aran • Super Yellow • Holebrook
• Fisherman • Irelands Eye • Saint James • Sea Ranch
De Landelijke Vereniging tot Behoud van het Historisch Bedrijfsvaartuig (LVBHB) is de grootste behoudsorganisatie voor varend erfgoed in Nederland met meer dan 2000 leden en 1700 schepen.
Schepen van allerlei soort: zeilend, gesleept of met een motor, die de economie van Nederland draaiende hielden en voorlopers waren van de binnenvaart: leidend in Europa.
Doelstelling van de LVBHB is het behoud van Historische Bedrijfsvaartuigen en de daarbij behorende traditionele scheepsambachten.
Mocht u alvast vragen hebben, op onze Facebook-pagina zijn wij altijd goed te bereiken en bent u verzekerd van een snel en vakkundig antwoord!
Tot snel! Sportieve groet van Terry Bergsma
www.noarderwind.nl
In 2024 vierden we ons 50-jarig jubileum met o.a. De ErfgoedTour: een tocht door alle provincies met tientallen schepen.
Maak het mee en word ook lid; samen staan we nog sterker!
www.lvbhb.nl
Ontdek het spannende verhaal van het Nederlandse reddingwezen, van toen en nu, in het Nationaal Reddingmuseum in Den Helder. Voor jong en oud is er van alles te zien en te doen: van interactieve tentoonstellingen tot historische reddingsboten. Beleef de heldhaſtige reddingsacties op zee en stap in de schoenen van een redder.
Bezoek ook onze kraam op de beurs voor meer informatie. Op vertoon van je polsbandje van de Traditionele Schepenbeurs krijg je bovendien gratis toegang tot ons museum. Mis deze unieke kans niet!
www.reddingmuseum.nl
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64