COLUMN
Maxime Verhagen Voortrekker
Nederland is een waterland. Onze kennis op dat gebied brengt ons de hele wereld over. Wij zijn een land dat op het gebied van watermanage- ment voorop loopt en voor een groot deel zijn wij het water ook de baas. Solide sluizen, sterke dijken en veilige kusten: het zijn allemaal voorbeel- den voor een goede infrastructuur.
Vervanging en renovatie zijn essentieel in het op peil houden van onze hoogwaardige infrastructuur. Met de provinciale statenverkiezingen net achter de rug hoop ik dat de nieuwe bestuurders lef hebben en hun nek durven uit te steken. Als het gaat om vervanging en renovatie van infra- structurele bouwwerken is voor ons namelijk een langetermijnplanning van het grootste belang. Bouwers willen weten waar ze de komende ja- ren aan toe zijn.
Maxime Verhagen Voorzitter Bouwend Nederland
Ik ben blij dat ook Rijkswaterstaat druk doende is met het nadenken over de toekomst. Rijkswaterstaat kan als geen ander voor de troepen uitlopen in opdrachtgeverland. Maar wat wij graag zouden zien is dat Rijkswaterstaat meer de rol op zich neemt als de voortrekker onder de opdrachtgevers. Als grote opdrachtgever heeft Rijkswaterstaat een voor- beeldfunctie en Rijkswaterstaat moet die rol nadrukkelijker oppakken. Wat wij nu zien is dat Rijkswaterstaat steeds minder aantrekkelijk wordt als opdrachtgever. Bedrijven willen niet zomaar meer voor iedereen wer- ken en daarmee delft Rijkswaterstaat steeds vaker het onderspit. Dit komt onder meer door de grote risico’s die met de omvangrijke projecten van Rijkswaterstaat gepaard gaan.
Samenwerken en met elkaar in gesprek gaan, dat is ons uitgangspunt. Gezamenlijk -opdrachtgever, opdrachtnemers en kennisinstellingen- ma- ken we namelijk Nederland. Als Bouwend Nederland werken wij graag samen met Rijkswaterstaat aan toekomstbestendige infra in Nederland, waarin innovatie en duurzaamheid een belangrijke rol spelen. Nederland moet aantrekkelijk blijven en dat betekent dus dat ook Rijkswaterstaat zijn best moet doen om aantrekkelijk te blijven als opdrachtgever.
Nog heel even terug naar het water, waar dit themanummer om draait. We maken hier kennis met de nieuwe Deltacommissaris Peter Glas. Bij deze wil ik hem van harte feliciteren en hem succes wensen met zijn nieuwe omvangrijke en belangrijke taak.
Nr.2 - 2019 OTAR O Nr.2 - 2019TAR 21
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48