Door Hannes van de Stadt
De nieuwe boottrailers van Vanclaes Watersportbedrijven als ‘Business Partner’
Op de HISWA Amsterdam Boat Show 2013 introduceerde de firma Vanclaes uit Alphen a/d Rijn een nieuw ontwikkelde conceptuele boottrailer op de Europese markt, met tal van innovaties. De trailerbouwer timmert niet alleen met een technisch uitstekend product aan de weg, aan watersportbedrijven en jachtbouwers wordt een commercieel interessante verkoopconstructie geboden.
In de beginjaren van zijn carrière bij een botenstalling kwam Stian Duijvelaar, eige- naar van Vanclaes, in aanraking met veel soorten en merken boottrailers. In de loop der tijd noteerde hij al zijn ideeën, waaraan naar zijn mening een goede boottrailer moet voldoen, zowel technisch als com- mercieel.
36
Duijvelaar wilde laten zien dat aan een boottrailer nog heel wat te verbeteren valt. “Het vervoeren van een boot op een trailer is op zich niet zo spannend. Het gaat met name om het op- en afladen van de boot. Daar zijn door ons speciaal gepaten- teerde laad- en lossystemen voor ontwik- keld. Maar ook zaken als een loopbordes rondom de boot die op de trailer ligt, zodat je geen natte voeten krijgt als je de boot te water laat, de speciale waterdichte led- verlichting in plaats van de gebruikelijke lichtbalk, waterproof schijfremmen op wa- terdichte assen en hijsogen, zijn innovaties die onze trailers uniek maken.” In nauwe samenwerking met industriële ontwerpers, afgestudeerd aan de TU Delft, is het bedrijf het ontwikkelingstraject ingegaan. Duijvelaar: “We hebben het feno- meen ‘boottrailer’ diepgaand onderzocht en van ‘scratch’ nieuw ontwikkeld. Ieder onderdeel is nauwkeurig bestudeerd en onderzocht. Het resultaat is een boottrailer, waarin meerdere patenten zijn verwerkt. Zo is naar mijn weten voor het eerst de lierpaal wetenschappelijk berekend en op basis daarvan geconstrueerd.” De trailers worden op lengte van de boot gebouwd. “Er wordt dus geen gebruik gemaakt van uitschuifsystemen, die niet op het kenteken vermeld staan en dus feitelijk de gebruiker met een illegale aanhanger la- ten rondrijden. Door de hoge variëteit aan combinaties van de verschillende modules leveren we altijd maatwerk, maar tegen toch zeer concurrerende prijzen.” Om het voor de koper gemakkelijk te maken heeft de trailerbouwer vrijwel alle gangbare boten in een database opgesla- gen. Online ziet de potentiële klant in drie simpele stappen een prijsopgave en de technische gegevens voor een trailer voor
Commerciële aspecten Vanclaes kent geen dealers, maar ‘Business Partners’. Volgens commercieel bedrijfs- leider Robin van Woerden is dit niet alleen maar een mooie naam voor ‘oude wijn in nieuwe zakken’. “Het is een nieuwe vorm van samenwerking met de ‘wederverko- pers’. Wij zijn voor de Business Partner een vooruitgeschoven post met een ‘Experience Center’. Watersportbedrijven hebben al een groot aantal watersporters als klant en deze komen regelmatig bij hen over de vloer. En, het watersportbedrijf kent als geen ander zijn klanten, diens wensen en boot.”
Een loopbordes rondom de boot voorkomt dat de gebruiker natte voeten krijgt.
bijvoorbeeld een Brandaris 900 of een Van- wijk 621 classic. “Als de boot niet in de lijst voorkomt”, aldus Duijvelaar, “is het moge- lijk om door enkele maten van de boot in te geven toch binnen enkele seconden een passende maatwerkoplossing te configure- ren.” De levertijd is 14 dagen.
De klant interesseren voor een trailer is daarom volgens Van Woerden een kleine, logische stap voor een watersportbedrijf en als Business Partner is het vervolgens makkelijk de klant een Vanclaes trailer te adviseren. “De Business Partner wordt in dit proces ondersteund door de profes- sionele marketing die wij ter beschikking stellen, zoals de online omgeving. Met dit hulpmiddel configureert de Business Partner snel en nauwkeurig een trailer voor de prospect. De prijs en de technische kenmerken zijn direct af te lezen.” Van Woerden legt de verdere afwikkeling uit: “Als de klant akkoord gaat, is in wezen de rest van de ‘deal’ onze verantwoorde- lijkheid. Zodra een aanbetaling of een vol- ledige betaling via de webshop is verricht, wordt de vaste provisie binnen een maand overgemaakt. Ook als de klant niet bij de
Een overzicht van de presentatie van Vanclaes op de HISWA Amsterdam Boat Show 2013. Foto Rens Groenendijk
Jachtbouw Nederland 2
april 2013
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52