OP DE VOORPAGINA
38 Denkt u dat veiligheid duur is? ‘Medewerker valt van ladder’, ‘Dodelijk bedrijfsongeval’, ‘Werknemer urenlang bekneld in machine’, ‘Medewerker valt van veertig meter hoogte uit kraan’, ‘Bij ontploffing drie werknemers gedood’. Jaarlijks vinden in Nederland honder- den bedrijfsongevallen plaats. Voor bedrijven, medewerkers en familie zijn dit zeer ingrijpende gebeurtenissen. In de bouw, metaal, voedings- en genotmiddelenindustrie vallen per 100.000 medewerkers de meeste slachtoffers.
42 Intersnack volop in de groei Allerlei soorten nootjes, borrelnoten en pindakaas, zowel onder eigen merken als private label. Dat is kort samengevat het assortiment van de Doetinchemse productieplant van Intersnack Nederland. Het bedrijf draait een jaarproductie van 50.000 ton. Met Plant Manager Raymond Klaasing praten we over de ontwikkelingen.
46Machinefabriek De Wilde Met de overname van Gipa triltechniek twee jaar geleden, startte voor Machinefabriek de Wilde een nieuw tijdperk. Na een half jaar marktonderzoek en ruim een jaar herontwikke- len en uiteindelijk produceren, is een complete voorraad trilapparatuur opgebouwd. Hierin zijn belangrijke verbeteringen aangebracht ten aanzien van geluidniveau en montage.
48Meer inzicht in poedergedrag In vergelijking met vaste stoffen of vloeistoffen levert de verwerking van poeders vaak veel meer problemen op. Naast het schetsen van problemen en oorzaken geeft dit tweede artikel in de reeks de noodzaak weer om meer inzicht te krijgen in de eigenschappen van poeders, omdat die veranderen gedurende de diverse bewerkingen. Er blijkt dat die poeder- eigenschappen wel zijn te beïnvloeden.
52 Vlaams initiatief voor recycling van grote banden Het Vlaamse bedrijf Btrc bvba ontwikkelde een ultra-hoge-druk waterjet- technologie voor het recyclen van grote rubberbanden tot hoogwaardig, fijn (400-450 micrometer) rubberpoeder. De proceswaarden zijn in meerdere opzichten extreem. “De fabriek in Gent moet nog worden gebouwd maar de productie voor anderhalf jaar is al verkocht”, zegt initiatiefnemer en manager Jacques Vervaet over het nieuwe ‘zwarte goud’.
54 Eigenschappen van stoffen Het tweede artikel in een reeks over stofexplosies gaat over kengetallen van stoffen die van belang zijn voor het beoordelen van explosiegevaar. Ook de eigenschappen van ontstekingsbronnen komen in dit deel kort aan bod.
Insolids B.V. heeft de oplossing voor een we- reldwijd probleem bij het laden van grondstof- fen, de DSH Hopper (Dust Suppression Hopper). Vooral bij droge, losse en korrelige producten ontstaat vaak veel stof als vrachtwagens, treinen of schepen worden beladen. De DSH Hopper zorgt door zijn speciale vorm voor een zodanige stroom van het product dat er een stofarme kolom ontstaat met als gevolg een enorme stofreductie. Voor het bepalen van de juiste afmeting van de DSH Hopper wordt vooral gekeken naar soortelijk gewicht en laadcapaciteit van de producten, daarnaast wordt gekeken wat voor product wordt beladen om zo te bepalen van welk materiaal de DSH Hopper gemaakt moet worden. Voor een juist advies heeft Insolids product- specialisten en een productmanager in dienst welke precies kunnen beoordelen of de DSH Hopper ook voor uw product geschikt is.
Insolids B.V.
Rondebeltweg 42 1329 BB Almere
EN VERDER
3Column Henk Klein Gunnewiek
6 Korte berichten 7 Column Bert Frowijn 8 Agenda 9Column Christóbal Delantero
58 Productnieuws
Solids Processing Nr. 3 - juni 2011
5
Tel : 036-5210540
info@insolids.nl www.insolids.nl
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68