search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
966 | WEEK 26-27 30 JUNI 2021


Onderhoudsbeurt voor Brabantse kanaalbruggen


SCHEEPVAARTKRANT 30 JAAR GELEDEN


9


Brug Hooijdonk bij Son en Breugel.


DEN BOSCH Zes Brabantse kanaalbrug- gen en één Limburgse kanaalbrug krij- gen de komende maanden een grondige onderhoudsbeurt.


Tussen juni en september wordt achtereen- volgens gestart aan Brug Hooijdonk (Son en Breugel), Beeksebrug (Beek en Donk), Brug Deensche Hoek (Lieshout), Milrooijsebrug (Middelrode), Brug Son (Son), Brug Bommerhei (Lierop) en de Ellbrug (Ell).


De onderhoudswerkzaamheden maken deel uit van het regulier onderhoud, dat Rijkswaterstaat laat verrichten aan oevers, ri- vieren en kunstwerken zoals bruggen, stuwen en sluizen.


Hooijdonk Afgelopen maandag 28 juni is de onder- houdsestafette gestart met brug Hooijdonk. Tot en met 15 juli is aannemer Van Doorn Geldermalsen bezig met het vervangen van de


Foto Hans Hebbink


slijtlaag, het schilderen van de zijkant van de brug, het vervangen van het wrijfgording aan de noordzijde en een betonreparatie achter dit wrijfgording. Het scheepvaartverkeer ondervond 29 en 30 juni hinder van het vervangen van de slijtlaag; dan moest het brugdek gesloten blijven. Deze sluiting was er gedurende een bloktijd van vijf uur, beide dagen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van de overige werkzaamheden ondervindt scheepvaart geen hinder.


De nieuwe Wet Vervoer Binnenvaart treedt op 1 januari 1992 in werking, als tenminste de Eerste kamer akkoord gaat met het wetsvoorstel. Er is één organisatie in de binnenvaart die zich door deze wet gediscrimineerd voelt: de Vereeniging voor Sleep- en Duwbooteigenaren Rijn & IJssel. Zij verwijt de minister een inconsequente houding, omdat toegang tot het beroep in de wet wordt gekoppeld aan de vergunningverlening. Daarmee worden sleep- en duwbootondernemingen uitgesloten.


20 JAAR GELEDEN


ASV wil onderzoek naar risico’s verplicht bijmengen aanpassen


ZWIJNDRECHT Schippersbond ASV uit scher- pe kritiek op de onderzoeksopzet naar de risico’s van de aanstaande bijmengver- plichting met biobrandstoffen voor de bin- nenvaart. In een brief aan het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat probeert de schippersclub de ‘op stoom gekomen bij- meng-trein’ tot stoppen te brengen.


Het nog uit te besteden onderzoek is afge- dwongen via een SP/SGP-motie met steun van de Tweede Kamer. In het nog uit te besteden concept-onderzoeksplan wordt melding ge- maakt van 26 gevallen van motorstoring door het bijmengen van FAME (Fatty Acid Methyl Ester), terwijl er wordt onderkend dat uitval van motoren in de binnenvaart potentieel tot gevaarlijke situaties met grote impact kan lei- den. “Dit zijn serieuze signalen die serieuze aandacht verdienen”, zo schrijſt de schippers- bond aan het ministerie. En voorts: “De eerste stap is het verrichten van technisch onderzoek naar de risico’s van


diverse biobrandstoffen (waaronder FAME) voor scheepsmotoren in de binnenvaart. Vervolgens is de tweede stap het beleidsma- tig en technisch-juridisch inrichten van de bij- mengverplichting in overleg met de sector- organisaties. Daarbij dienen de bevindingen uit de eerste stap te worden meegenomen. In het concept lopen beide stappen door elkaar. Daarom dringt ASV erop aan de vragen te be- perken tot dat waar de Tweede Kamer om heeſt gevraagd: technisch onderzoek naar de risico’s van biobrandstoffen.”


ASV heeſt ook bezwaren tegen de gekozen stu- diemethodiek. “Er staat dat het ‘vooral [zal] gaan om deskresearch, workshops/rondeta- felgesprekken, gerichte interviews en infor- matie uit de meldingen (zoals analyse van de monsters.)’ Het spreekt voor zich dat bu- reauonderzoek en het voeren van gesprek- ken in het ‘veld’ nodig zijn om grip te krijgen op de materie. Maar als het onderzoek hier- toe beperkt blijſt, is de gekozen methodiek


simpelweg onvolledig en ongeschikt voor het doel van het onderzoek.”


Duitsland ASV verwijs tevens naar het voor de bin- nenvaart belangrijke buurland Duitsland, waar geen bijmengverplichting gaat gelden. Daarnaast zou de verplichting in ons land voorlopig niet gehandhaafd moeten worden voor de binnenvaart, zolang de veiligheid, ge- schiktheid en duurzaamheid niet gegaran- deerd zijn.


Het stoort de ASV dat onder alle ambtelijk ge- noemde voorbeelden de veronderstelling ten grondslag lijkt te liggen dat de bijmengver- plichting – waaronder met FAME – al een ge- geven is, terwijl naar de risico’s daarvan juist nog nader onderzoek moet worden verricht: “Omtrent de uitkomsten van dit onderzoek kan niet worden gespeculeerd. Een verbod op het gebruik van FAME zou daarom in dit stadi- um tot de mogelijkheden moeten behoren."


In Nijkerk vond op 14 juni de veertiende Nationale Distributiedag plaats. De mogelijkhe- den van de binnenvaart als schakel tussen product en supermarkt kwamen daar volop aan bod. Onder de naam Distrivaart wordt er gewerkt aan een kansrijk landelijk netwerk voor de distributie van consumentengoederen over water. Door middel van speciale palletschepen die gebruikmaken van de recent ontwikkelde overslagtechnieken kunnen wegtransport en binnenvaart worden gecombineerd.


10 JAAR GELEDEN Zeeland aan de slag met tekort aan ligplaatsen


VLISSINGEN De provincie Zeeland gaat in overleg met diverse ligplaatseigenaren bepalen hoe er voor voldoende plek ge- zorgd kan worden. Deze stap is een ge- volg van een motie van SGP Zeeland over het ligplaatsentekort in Zeeland voor binnenvaartschippers.


Volgens SGP-statenlid Joan van Burg zijn er de afgelopen maanden meerdere malen signalen geweest dat het gebrek aan ligplaatsen voor de binnenvaart in Zeeland urgent is. Zo zou- den er in de Sloehaven amper wachtfacilitei- ten zijn voor binnenvaarttankers.


De provincie zal de komende tijd dan ook in gesprek gaan met ligplaatseigenaren en -be- heerders. De provinciale overheid is op een aantal plaatsen zelf eigenaar en beheerder van vaarwegen, maar heeſt daarmee dus niet


direct zeggenschap over alle kades of ligplaat- sen. Zomaar ligplaatsen uitbreiden, is ook niet altijd mogelijk. Een van de uitdagingen die in dit kader worden genoemd, is de aanwezig- heid van een Natura 2000-gebied: dat beperkt mogelijkheden voor groei.


Plan van aanpak Daarnaast moeten de knelpunten van het te- kort in kaart worden gebracht en voorgelegd worden aan Provinciale Staten vaan Zeeland. Aan de hand van de gesprekken en het onder- zoek moet er een voorstel komen voor een plan van aanpak om de ligplaatstekorten in de provincie te verminderen of weg te nemen. De statenleden pleiten er bovendien voor om de zaken die eenvoudig opgelost kun- nen worden ook zo snel mogelijk de wereld uit te helpen. Het gaat dan bijvoorbeeld om het doen van kleine aanpassingen aan kades,


om ze direct bruikbaar te maken voor de binnenvaart.


Overleg Voor de Sloehaven staat al een overleg ge- pland met North Sea Port en een rederij uit de tankvaart. North Sea Port zou bekend zijn met het probleem en de mogelijkheden on- derzoeken. Diverse vertegenwoordigers van bedrijven in de binnenvaart hebben inmid- dels ook al contact gehad met de politieke vertegenwoordigers over ligplaatsen. Zo is ge- deputeerde Van der Maas 10 mei in gesprek gegaan met Koninklijke BLN-Schuttevaer. Daarbij is onder meer afgesproken om de mo- gelijkheden te bezien voor de voormalige PZEM-kade als tijdelijke wachtplaats. Er zal ook een structureel overleg plaatsvinden tus- sen de provincie, de binnenvaartsector en de waterwegbeheerders.


De binnenvaart kampt, analoog aan de zeevaart, met een gebrek aan goed opgeleid personeel. In de binnenvaart wordt steeds vaker gebruik gemaakt van Tsjechen, Polen en Filipijnen. Dit komt omdat er steeds minder Nederlandse jongeren willen varen. Voor een deel ligt de oorzaak bij onbekendheid met het beroep. Maar mensen uit de branche zelf denken dat dit vooral komt doordat de lonen niet meer opwegen tegen de langdurige afwezigheid van huis en de onregelmatigheid.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64