search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1040 | WEEK 18-19 1 MEI 2024


59 te verbeteren


Deelnemers aan de taskforce River Cruise. Maira van Helvoirt


‘Ons initiatief om de Europese regels aan te passen hebben we vooralsnog laten varen omdat de sociale zekerheidsregelgeving ook


consequenties heeſt voor de vrachtvaart’


zijn, zij maken of breken een cruise. Wij vin- den het belangrijk dat de werknemers goed behandeld worden en dat mag best met een beetje bombarie vertoond worden.”


Foto’s KBN


intentieverklaring getekend worden. Daar is ook afgesproken om de overeenkomst op hoofdlijnen te gaan sluiten. Echter kwam al vrij snel de pandemie op zetten en kwamen de onderhandelingen een jaar of twee stil te liggen en lag de focus van de riviercruisesector op overleven. “Dat is voor een heel groot deel gelukkig ook ge- lukt”, geeſt Van Helvoirt aan. In het najaar van 2022 werd de draad opgepakt en na


onderhandelingen van anderhalf jaar ligt er dan eindelijk een raamwerkovereenkomst op tafel. Dit duurde nog wel een flinke tijd omdat er ruggespraak nodig was, zodat er een groot draagvlak was bij de achterban van zowel de sector als de vakbonden. Het is geen toeval dat het tekenmoment en de persconferentie tijdens de toeristische beurs in Berlijn te houden. “We wilden la- ten zien dat de werknemers ons kapitaal


Dubbele pet Maira van Helvoirt is niet alleen betrok- ken geweest bij de overeenkomst vanuit de EBU, maar zij is ook directeur van KBN. “Bij IG RiverCruise zien we veel bekende gezich- ten, omdat zij ook aangesloten zijn bij KBN. We hebben daarbij gezorgd dat er op ver- schillende niveaus overeenstemming was tussen KBN, EBU en IG RiverCruise, waarbij we als één front hebben kunnen optreden.” Met de ondertekenaars is afgesproken om


twee keer per jaar een evaluatiemoment te hebben, waarbij wordt gekeken of de af- spraken ook in de praktijk werken en even- tueel zaken aan te passen.


Een CAO zit niet in de pijplijn. “Het is de verantwoordelijkheid van individuele rede- rijen om die stap te zetten met vakbonden. Er is nog geen draagvlak om een brede CAO voor de hele bedrijfstak te maken, dat is nog echt een brug te ver.”


Tekst door KBN


Maira van Helvoirt


plaatsverbetering


certificaat, toegestaan om in het stads- centrum aan te meren.”


Verbinding IJ oevers noord-zuid De commissie onder leiding van Alexander d’Hooghe, die in opdracht van de ge- meente Amsterdam een rapport heeſt uitbracht over de verbindingen naar Amsterdam-Noord, geeſt als advies dat eerst de Oostbrug zou moeten worden aangelegd.


Het plan is de Oostbrug voor al het ver- keer dat ook op de pont kan te faciliteren. Deze staat in de planning om in 2033 open te gaan. Hierna wordt pas een besluit ge- nomen over de tweede verbinding. De Oostbrug ligt de CPA terminal niet in de weg, de grotere schepen kunnen nog al- tijd gebruik maken van de draaicirkel ach- ter de kop van het Java-eiland.


Vlnr: Klaas Jeroen Ter Wal, Esther Rommel, Dick de Graaff, Monic van der Heyden (commercieel directeur CPA) in de PTA.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68