1034 | WEEK 06-07 7 FEBRUARI 2024
Sluis II in Wilhelminakanaal
anderhalve maand buiten bedrijf TILBURG In april en mei voert Rijkswaterstaat groot onderhoud uit aan Sluis II in het Wilhelminakanaal bij Tilburg. Deze werkzaamheden zijn noodzakelijk om de sluis de komende jaren in bedrijf te houden, totdat deze volledig herbouwd wordt.
Sluis IV bij Haghorst tot eind februari gestremd
13
Rijkswaterstaat vervangt tijdens de herstel- werkzaamheden de sluisdeuren. Om dit te kunnen doen, moet de sluis worden droog- gezet. Aanvullend vinden er nog kleinere werkzaamheden plaats in de bedienings- en besturingsinstallaties. Het gevolg hiervan is wel dat de
herstelwerkzaamheden zorgen voor strem- mingen tussen 16 april en 1 juni voor al het scheepvaartverkeer. De stremmingsperiode zal dus zo’n zeven weken duren. Afhankelijk van het verloop en de weersomstandighe- den kunnen de werkzaamheden en dus ook de stremming korter of langer duren.
Remmingswerken bij Kooybrug vernieuwd
DEN HELDER Rijkswaterstaat voert tot in maart werkzaamheden uit aan en bij de Kooybrug in de N99 bij Den Helder. Deze werkzaamheden veroorzaken naar ver- wachting amper tot beperkte hinder voor het weg- en scheepvaartverkeer.
Tot en met vrijdag 23 februari worden de
wachtplaatsvoorzieningen voor de scheep- vaart en remmingswerken van de Kooybrug vervangen. Daarnaast wordt een aantal kleine onder- delen vervangen bij de middenpijler van de brug en de kelder, zoals leuningen en toe- gangsdeuren. Deze werkzaamheden duren tot vrijdag 8 maart.
HAGHORST Sluis Haghorst in het Wilhelminakanaal blijſt tot eind februa- ri gestremd, meldt Rijkswaterstaat. De sluis is al sinds 23 november buiten ge- bruik door problemen met de schuif in het spuikanaal – soms in combinatie met hoogwater.
Na het uithijsen van de schuif bleek de schade groter dan verwacht. Dus duurt het langer om deze te repareren binnen de ge- plande tijd. Het terugplaatsen van de schuif duurt daarom langer. Totdat de spuicon- structie weer operationeel is, zal de sluis gestremd blijven.
In het spuikanaal is een tijdelijke damwand aangebracht om de schuif veilig te kunnen verwijderen. Omdat het spuikanaal mo- menteel droog staat, worden ook diverse herstelwerkzaamheden uitgevoerd aan de constructie waarin de schuif beweegt, als- mede aan de brug over het spuikanaal.
De verwachting is dat eind februari alle werkzaamheden kunnen zijn afgerond en dat het spuikanaal en de schutsluis weer operationeel zijn. Wegverkeer over de brug blijſt mogelijk. Er worden verkeersregelaars ingezet mocht een tijdelijke wegafsluiting nodig zijn.
Klimaatbestendige toekomstplannen in onderzoek voor de Zeeuwse delta
VLISSINGEN Een breed consortium on- der leiding van HZ University of Applied Sciences ontwikkelt in een onderzoeks- project meerdere klimaatbestendige toe- komstplannen voor de Zeeuwse delta. De plannen schetsen een toekomstperspec- tief om in 2050 voorbereid te zijn op een sneller stijgende zeespiegel voor de ko- mende 50 tot 100 jaar.
“Met dit onderzoek kijken we ver voor- uit”, zegt lector Teun Terpstra van de
HZ-onderzoeksgroep Resilient Deltas. “Als we zien aankomen dat de zeespiegel een meter of meer stijgt, moeten we veel maat- regelen nemen die allemaal met elkaar sa- menhangen.” De partners in Delta Wealth onderzoeken binnen een learning communi- ty welke maatregelen nodig zijn en ontwik- kelen plannen, vergelijken die met andere en rekenen ze door.
“We staan voor belangrijke keuzes door de uitdagingen vanwege klimaatverandering.
Onderzoek draagt in belangrijke mate bij aan de richting daarvan”, zegt Paul de Beer, manager programma Zuidwestelijke Delta. Hij is voorzitter van de learning community. Er worden drie toekomstige inrichtingsva- rianten onderzocht: een open delta (zoals nu), een gesloten delta (verdere afsluiting) en een zeewaartse delta (nieuwe kustlijn in zee).
Deelnemers Naast de Hogeschool Zeeland maken
TU Delſt, Universiteit Utrecht, het NIOZ, Wageningen University & Research, Deltares, Gebiedsoverleg Zuidwestelijke Delta en meerdere overheden, adviesbu- reaus, belangenorganisaties, ontwerpers, bedrijven en aannemers deel uit van het consortium. Delta Wealth krijgt een bijdra- ge van ruim 1,8 miljoen euro van de NWO. Overheden en het bedrijfsleven dragen sa- men twee ton bij. Het onderzoek is woens- dag 24 januari van start gegaan in de HZ in Middelburg en loopt vijf jaar.
TREFFERS BV SCHEEPSRECYCLING
www.treffers-haarlem.nl
Voor de sloop van alle soorten schepen, kranen, offshore constructies en aanverwant groot materieel. 023 - 532 52 11 / 06 - 53 18 73 17
Verkoop van scheepsonderdelen, bel 023 - 532 52 11 Hendrik Figeeweg 35, 2031 BJ Haarlem ● E-mail:
treffers@hetnet.nl
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52