search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
SPECIAL BINNENVAARTCARRIÈRE


WATERSTOFSCHIP TOEGELATEN


5 KROMHOUT-MOTOREN 15 ‘DIT PROGRAMMA IS EEN DRAMA VOOR DE CONTAINERBINNENVAART’ Nextlogic werkt echt, maar is lang nog niet onomstreden


empty depot-volume via Nextlogic afgehandeld. Directeur Pot: “Hoe meer partijen meedoen, hoe betrouwbaarder en effectiever de integrale planning en hoe groter de voordelen voor alle deelnemers.”


Het grote plaatje van Nextlogic is voor de individuele schipper soms moeilijk te doorgronden. Archieffoto Port of Rotterdam


ROTTERDAM Het steeds verder verspreidende planningsprogramma Nextlogic voor een soepeler containerafhandeling in de haven van Rotterdam werkt effectief tegen congestie, maar krijgt ook kritiek van sommige individuele schippers. Overkoepelende vaarschema’s worden afgedwongen en de schippers hebben soms te maken met snel wisselende bezoekvensters op deelnemende terminals.


Maar dit hele programma is een drama voor de containerbinnenvaart.”


MARK VAN DIJK


“Voor de tijd van Nextlogic konden wij een plan- ning maken op de volgorde van de terminals. Maar nu kan dat niet meer”, vertelt loonschip- per Fred Meurs uit Maasbracht. “Terminals waar je denkt als laatste te lossen, worden als eerste gezet. Zelfs als je al op een terminal ligt, dan nóg presteren ze het om het te annuleren.”


En: “Terminals die bellen, sturen een laad- en losplaats door. En als je denk dat je aan de beurt bent, dan nog verandert het weer. Gevolg is dat we steeds andere plannen moeten maken en dat werkt niet. Of schepen worden dubbel ge- pland. De hoge heren vinden het een gewel- dig programma en lijken geen kritiek te dulden.


YOUR SHIP


PERFORMANCE MANOEUVRING SYSTEMS


HIGHHIGH


PERFORMANCE MANOEUVRING SYSTEMS


www.dewaalbv.nl www.dewaalbv.nl


MEER DAN 100 JAAR


DUURZAME COATINGS VOOR: SCHEEPVAART & INDUSTRIE


WWW.NELFMARINE.NL +31 (0)518 418 000 | info@nelfpaints.com E N G I N E S E R V I C E Officieel dealer van: T +31 182 354666 olthof.eu


Servicestation ABC, Brons, Bolnes en Stork


+31 (0)10 258 02 80 oes@olthof.eu


WWW.OLTHOF.EU REPARATIE + LEVERING


SCHEEPSSCHROEVEN Tel: +31 (0)78 6148219


info@hartogscheepsschroeven.nl www.hartogscheepsschroeven.nl


GESPECIALISEERD IN ONDERHOUD, REPARATIE, REVISIE, KEURING EN VERKOOP VAN ALLE MERKEN DIESELMOTOREN.


0184 67 92 25 WWW.GJVDIESELSERVICE.NL


koeloplossingen aan boord


www.nrf.eu Voor al uw


VOORTVAREND DOOR techniek


dolderman toonaangevend in binnenvaart


GREVELINGENWEG 1A | 3313 LB DORDRECHT | TELEFOON: +31(0)78 - 613 8277 | dolderman.nl


Pompen en Service Voorheen K&R


030-2610024


desmibv@desmi.com www.desmi.com


078-303 97 00


info@degrootmarine.com www.degrootmarine.com


pols.aggregaten@wxs.nl www.pols-aggregraten.nl


BOEGSCHROEVEN BALLASTPOMPEN


Dynamisch De reactie van Nextlogic-directeur Sijbrand Pot: “Wij zijn ons er zeker van bewust dat de inte- grale planning dynamisch kan zijn. Ten opzich- te van vroeger is de containerbinnenvaart nog meer met elkaar verbonden, en real time wijzi- gingen hebben direct invloed op de planning. Iedereen in de containerbinnenvaartketen heeſt hiermee te maken. Zodra bijvoorbeeld de kraan- snelheid op de terminal langzamer is dan opge- geven of een rotatie niet opgevolgd wordt door een schipper, wordt er een nieuwe planning ge- genereerd, met de meest optimale volgorde voor zowel de schepen als de kades.” Pot ver- volgt: “Deze optimalisatie vindt continu plaats, waardoor we inmiddels zien dat schepen via de integrale planning gemiddeld 20 procent snel- ler door de Rotterdamse haven gaan en bij som- mige terminals en kades tot wel 40 procent be- ter benut worden. Daarnaast zien we in de data terug dat de wachttijd afneemt. We begrijpen dat de nieuwe werkwijze erg wennen is voor ie- dereen. Gezamenlijk werken we hier als com- munity aan, met onder meer een kennisgroep voor schippers. We staan met elkaar aan het be- gin van een haven-brede transformatie die zeker nog wat tijd vraagt.” Op dit moment wordt cir- ca 60 procent van het bargevolume, 76 procent van het terminalvolume en 33 procent van het


Monitoring Dat het werken met een integrale planning veranderingen met zich meebrengt, begrijpt Nextlogic inmiddels terdege - zo is ook in de ei- gen nieuwsbrief te lezen. “Alhoewel het vaak over de processen of techniek gaat, is juist het menselijke element een zeer belangrijke factor. Daarom heeſt sinds februari 2022 een extern bu- reau, gespecialiseerd in verandermanagement, de implementatie van Nextlogic gemonitord. Veel deelnemers hebben hun ervaringen op ver- schillende momenten uitgebreid gedeeld.” Het stoort klokkenluider Meurs dat slechte re- views van een aantal collega-schippers naar ei- gen zeggen van de Nextlogic-website zijn ver- wijderd, alsof er niet naar de kritiek wordt geluisterd. Meurs: “Ik heb hier niet om ge- vraagd, maar ik laat me de mond ook niet snoe- ren.” Eventuele censuur wordt overigens door Nextlogic zelf stellig ontkend. De klagende schipper heeſt van Nextlogic een uitnodiging ge- kregen om zich aan te sluiten bij de eerstvolgen- de ‘Kennisgroep voor Schippers’ in december. Daarnaast is hem aangeboden dat mensen van Nextlogic eens aan boord komen om over het systeem te vertellen. Dat gebeurt 30 oktober.


Schikken Ook de transporteur waar Meurs als schipper van ms Napoli voor vaart, Contargo Waterway Logistics, wil over de kwestie zijn zegje doen. Operationsmanager Richard Ronteltap: “Alle kritiek die wij hebben, delen wij nu al met Nextlogic. We kunnen niet iedere schipper voor zichzelf laten spreken.” Hij vindt het dan ook een groot verschil dat de klokkenluider geen par- ticuliere schipper met een vrije keuze is, maar in loondienst bij een scheepvaartbedrijf: “Dan zal hij zich daarin moeten schikken.” Contargo- directeur Cok Vinke: “Wij zijn al jaren een fer- vent voorstander van Nextlogic, omdat wij hierin de mogelijkheid zien om de stappen te kunnen


maken die nodig zijn om uiteindelijk de afhan- deling van de containerbinnenvaart in de haven van Rotterdam te verbeteren. Dat dit een las- tig proces is en dat het systeem zeker nog niet perfect en niet altijd naar ieders tevredenheid werkt, willen wij zeker niet ontkennen. Derhalve


Koninklijke Binnenvaart Nederland


‘Vallen en opstaan is onderdeel van een


fundamentele wijziging van een complex proces als dit’


wordt hieraan in gezamenlijkheid nog steeds gewerkt aan verdere verbeteringen. Daarbij is kritiek van alle betrokkenen, dus ook dat van schippers, een essentieel onderdeel van het proces om tot verbeteringen te komen. Dat dit soms meer tijd in beslag neemt dan wij graag zouden zien, is natuurlijk jammer maar laat zich door de diversiteit aan stakeholders niet altijd vermijden.”


Complex Brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) onderschrijſt het belang van het systeem Nextlogic voor de haven van Rotterdam én het product containerbinnen- vaart: “Tegelijkertijd weten we ook dat vallen en opstaan onderdeel is van een fundamente- le wijziging van een complex proces als dit. Er wordt door een grote groep mensen veel ener- gie gestoken in het steeds verder optimaliseren van het systeem. Dat betekent tegelijkertijd ook dat op dit moment nog niet altijd alle stukjes van de puzzel in elkaar vallen zoals men wenst of altijd gewend is geweest vanuit het verleden. Teleurstelling is daarbij niet altijd te vermijden, maar we moeten vooral ook het bredere doel van dit traject voor ogen houden. Een betrouw- baar product en uiteindelijk meer lading via het water, daar hebben we de hele community voor nodig.”


SPECIAL BINNENVAARTCARRIERE


www.teamcoshipyard.nl info@teamcoshipyard.nl


WWW.KOEDOOD.NL


MOTOREN UIT VOORRAAD LEVERBAAR


MITSUBISHI STAGE V


UNDER CONTROL YOUR SHIP UNDER CONTROL


DIESEL MARINE SERVICES


WEEK 42-43 18.10.2023 I NUMMER 1026





Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52