Remmy Uffen, Business Unit Manager Hollandia Services over onderhoud en renovatie van kunstwerken in de waterbouw:
“Deskundig opdrachtgeverschap in de vorm van inhoudelijke kennis is in mijn ogen essentieel voor een uiteindelijk beter resultaat”
Verouderde infrastructuur en gebrek van deskundigheid bij de opdrachtgever zorgt voor verandering in de markt. IIR spreekt met Remmy Uffen over deze uitdagingen en het project ‘Brug over de Noord’
Veranderende markt “Met een grote hoeveelheid aan bruggen, sluizen, stuwen en keringen is Nederland groot in watermanagement. Deze ‘natte infrastructuur- objecten’ moet onderhouden worden. Bij beheer, onderhoud en renovatie hebben we het over langlopende, complexe, multidisciplinaire projecten. Wat houdt dit precies in? Wat komt hierbij kijken? Hollandia Services richt zich op deze markt. Remmy: ‘op het gebied van onderhoud, renovatie en revisie doen wij het liefste de oldtimers’.
Deskundigheid bij de opdrachtnemer “Rijkwaterstaat (RWS) heeft in de afgelopen jaren veel kennis ‘teruggegeven’ aan de markt. Waar voorheen veel kennis over beheer en onderhoud bij de opdrachtgever lag, zien we nu een verschuiving. RWS werkt steeds meer volgens het principe ‘de markt tenzij’ om zo expertise in te huren en te vertrouwen op het aanbod in de markt. Op zich een goede ontwikkeling, want er is veel kennis op dit gebied. Het nadeel is dat er nieuwe spelers op de markt komen met minimale ervaring op het gebied van bruggen en sluizen. Hierdoor neemt het risico toe. Als je de technische kennis niet hebt om in te kunnen schatten of de veiligheid gewaarborgd is kan dat grote gevolgen hebben.”
Brug over de Noord “Tijdens de conferentie Kunstwerken in de Waterbouw 2013 licht ik het project Brug over de Noord toe aan de hand van een praktijkcase. Tijdens het aanbestedingstraject waren er in eerste instantie 5 partijen geïnteresseerd om het werk aan te nemen. Het ging hier om een complex project waarbij de bewegende delen volledig gerenoveerd moesten worden. Specifi ek hebben we het over de rolbaan en de rolsegmenten. De brug stamt uit 1937 waardoor we weinig tot niets konden aanpassen aan dit monument. Een zeer specifi eke opdracht met hoge eisen waaronder engineering, uitvoering en veiligheid; op vele vlakken een uitdaging! Hollandia is een van de laatste partijen in Nederland die nog expertise in huis heeft van oude technieken zoals ook het toepassen van klinknagelverbindingen. Het restaureren van dit monument én opleveren in slechts 6 weken tijd zorgde ervoor dat 4 van de 5 aannemers afhaakten in de tender- fase. Wij hebben deze opdracht tijdig en naar volle tevredenheid opgeleverd aan de opdrachtgever.”
Risico’s nu en in de toekomst “Remmy: ‘Waar zien de opdrachtgevers de risico’s? En waar gaat dit naartoe?’ Er staat nu naar mijn mening te veel op papier tegenover te weinig technische kennis. Opdrachten zijn volledig uitgewerkt met meetbare criteria maar de kennis bij de opdrachtgever ontbreekt. In hoeverre zijn prestatiebestekken de manier om opdrachten aan te bieden? Moeten we niet naar een andere vorm van contracteren toe? Tijdens de conferentie ga ik hierover graag in gesprek met de deelnemers.”
Hollandia Services is als Event Partner betrokken bij de conferentie Kunstwerken in de waterbouw 2013 en geeft u de mogelijkheid om met korting deel te nemen. Vermeld bij uw aanmelding de code 68119HLS en ontvang 20% relatiekorting.
Meer informatie vindt u op
www.iir.nl/kunstwerkenwaterbouw Graag tot ziens op 3 oktober in het Mercure Hotel Amersfoort
Deze conferentie wordt georganiseerd door:
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48