995 | WEEK 32-33 10 AUG 2022
SCHEEPVAART I Agenda Evenement
AUGUSTUS Datum
18 aug 20 aug
24 en 25 aug 27 aug
31 aug-4 sep
SEPTEMBER Datum
t/m 4sep 2-4 sep
3 sep 3 sep
3 en 4 sep 6 sep 6 sep
11 sep
9-11 sep 15 sep 17 sep
Paarden-roeireddingsboot Museumwerf Vreeswijk
Mosselen aan de Maas Motorendraaidag
HISWA te Water Evenement HISWA te Water Wereldhavendagen
Damen Maaskant Fishery Festival Museumwerf Vreeswijk Scheldefestival
Soos Maasbracht
Businessclub De Buurman Paarden-roeireddingsboot
Binnenvaartdagen Scheepsmotoren Event Binnenvaart Ontmoetingsdag KSCC I Agenda Plaats
Terschelling Nieuwegein
Rotterdam IJmuiden
Lelystad Plaats Lelystad
Rotterdam Stellendam
Nieuwegein Antwerpen
Maasbracht Werkendam
Terschelling Zwijndrecht
H-I-Ambacht Woudenberg
Aanvullende informatie
demonstratie met lancering op strand van Oosterend bij Heartbreakhotel, 19.30 uur
25-jarig jubileum Lekstroomdraaiers, 10.00 - 17.00 uur
ondernemersevenement op kade van ss Rotterdam, 3de Katendrechtse Hoofd, 14.00 - 22.00 uur
Zee- en havenmuseum De Visserijschool, 13.00 - 17.00 uur Bataviahaven, 10.00 - 18.00 uur, vr tot 20.00 uur
Aanvullende informatie Bataviahaven, 10.00-18.00 uur, vr tot 20.00 uur
groot nautisch publieksevenement op en rond de Nieuwe Maas, za en zo mmv modelbouwgroep Devel
visserijfestival op het werſterrein, 10.00 - 15.00 uur Bootjesdag en Authentieke Dag, 10.00 - 16.00 uur
culinair feest bij de scoutinggroepen op de Linkeroever, Thonetlaan 165 –
www.scheldefestival.be
in de Maaslandzaal van het Maas Binnenvaartmuseum, 14.00 - 17.00 uur
Indian Summer-bbq in restaurant De Waterman, va 17.30 uur
demonstratie met lancering op strand bij Paal 8, bij KNRM-station, paviljoen West aan Zee, 14.30 uur nautische braderie aan de kade Theater Cascade, 9.30 - 18.00 uur
CBOB-familiedag, vakantiepark De Heigraaf, 9.00 - 22.00 uur Ook uw evenement hier? Mail naar
redactie@scheepvaartkrant.nl o.v.v. agenda. AMVV I Agenda
GRONINGEN - WITTE ZWAAN Wekelijkse activiteiten: Maandag 14.00 uur Volksdansen onder lei- ding van mvr. Girbes.
Dinsdag 19.30 uur Sjoelen en kaarten. Woensdag 13.30 uur Sjoelen en kaarten. 19.30 uur tot 21.00 uur Franse les. Hiervoor moet men zich wel aanmelden. Donderdag 19.30 uur Repetitie zangkoor. Vrijdag 19.30 uur Cursus stijldansen (niet elke vrijdag) onder leiding van mvr. Girbes.
Bijzondere activiteiten Op woensdagavond: Crosswind NTC met diverse cursussen, waar- onder Vaarbewijzen 1 en 2.
Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer Krul, telefoon 0566 689 520 of met de Witte Zwaan, Eemskanaal N.Z., tegenover Praxis, Groningen. Telefoon 050 311 64 77.
Het Landelijk Bureau is bereikbaar op het mobiele telefoonnummer 06 50 28 52 61. E:
amvv@quicknet.nl
STEUNPUNT BINNENVAART Wie vragen of problemen heeſt op sociaal- maatschappelijk of financieel gebied kan bellen met Steunpunt Binnenvaart. T: 06 38 88 53 59 E:
info@steunpuntbinnenvaart.nl I :
www.steunpuntbinnenvaart.nl
KSCC HET ZUIDEN, RAAMSDONKSVEER Zo 14 aug 10.30 uur Eucharistieviering met celebrant Ad Blommerde. Na de viering is er een bestuurslid aanwezig.
Zo 21 aug 10.30 uur Woord en Communiedienst. Na de dienst is er een bestuurslid aanwezig.
KSCC ROTTERDAM Zo 28 aug 11.00 uur Kapelviering met voorganger Remy Jacobs in Huize Antonius, Nieuwe Binnenweg 33. Na afloop is er koffie en thee.
Helpdesk KSCC I Het KSCC en het RK Schip- perspastoraat zetten zich in voor schippers- gezinnen en opvarenden van de Europese Rijn- en binnenvaartvloot.
Organisatie Schippersdag 2022 trots: ‘Alles is rond’
ROTTERDAM Blijdschap alom: de Schippersdag kan dit jaar weer als vanouds doorgang vinden, na er twee jaar uit te zijn geweest vanwege corona. Op 28 augustus is het weer feest in speeltuin IJsselmonde in Rotterdam.
Het had nog wel wat voeten in de aarde, zegt Ada Kelder, een van de organisatoren. Onder andere de drankvergunning was uitdagend, normaal gesproken mag er geen alcohol ge- schonken worden in de speeltuin. “Maar wat is een Schippersdag met drie shantykoren zonder een lekker biertje?”
Alles is uiteindelijk goed gekomen. Op het pro- gramma staan meerdere shantykoren gepro- grammeerd, er is een loterij met grote prijzen en natuurlijk de bekende palingroker waar liefhebbers alvast een exemplaar kunnen reserveren.
Ada en haar mede-organisatoren Wilma en Marieke zijn blij dat alles nog goed is geko- men. Elke schipper, oud-schipper en andere geïnteresseerde is welkom op 28 augustus van 11.00 tot 17.00 uur. Hoeveel bezoekers er zul- len komen, is nog afwachten. Bij de vorige edi- tie kwamen er meer dan 650 mensen op af.
Queen Mary 2 driemaal naar Rotterdam
De alarmnummers van de sociale helpdesk zijn dag en nacht bereikbaar. T: +31 (0)24 377 75 75 M: +31 (0)655 35 66 66 I:
www.kscc.nl
Varende vrouwen gezocht
ROTTERDAM Een nieuw televisieprogramma is op zoek naar professioneel varende vrouwen die met enthousiasme kunnen vertellen over hun vak.
Het gaat om het nieuwe NPO 3 televisiepro- gramma Vrouwen op de Vaart. Varende vrou- wen uit alle verschillende maritieme hoeken zijn welkom, denk aan de binnenvaart, plezier- vaart, visserij en reddingsbrigade. Om een goed beeld te krijgen van de situatie aan boord wil een tv-ploeg één of meerdere da- gen meevaren. Bij interesse kan er een mail ge- stuurd worden naar
casting.vodv@wbitvp.nl.
De Queen Mary 2 doet 17 augustus weer eens Rotterdam aan.
ROTTERDAM Het majestueuze zeecruiseschip Queen Mary 2 arriveert op woensdag 17 au- gustus voor het eerst in tien jaar weer in de Rotterdamse haven. De verwachte aankomst- tijd is 7.00 uur.
Het statige passagiersschip van de roemrijke rederij Cunard – bekend van de Jules Vernes ‘De reis om de wereld in 80 dagen’ - zal dit jaar ook nog op 13 september en 12 december aanmeren bij Cruise Port Rotterdam. Het schip is 345 meter lang en 41 meter breed. Er kun- nen 2620 passagiers aan boord.
De Queen Mary 2 werd op 25 september 2003 te water gelaten bij de scheepswerf Chantiers de l’Atlantique in de Franse havenstad Saint- Nazaire. Het was op dat moment het grootste cruiseschip ter wereld. Twee jaar later nam de Freedom of the Seas deze eretitel over.
Foto Bert Lamers
Aquadelta De Queen Mary 2 heeſt een grotere kielspe- ling nodig onder haar schip dan andere cruiseschepen. Daarom heeſt het havenbe- drijf Rotterdam de afgelopen dagen de steen- bestorting op de bodem van de Holland Amerikakade laten schoonspuiten. Dat werk werd verricht door de Aquadelta. Het was de eerste klus in de Rotterdamse haven van dit gloednieuwe waterinjectievaartuig van Bagger- en Aannemingsmaatschappij Van der Kamp. Op 25 augustus wordt het werkschip gedoopt in de Maashaven.
Symposium Waddenacademie
ROTTERDAM De Waddenacademie houdt 3 ok- tober haar 29ste
symposium. In het symposi-
um zal worden ingegaan op de vraag hoe de waarden van de Waddenzee vanuit het be- leidskader Natuur, de landschappelijke kern- waarden en de Outstanding Universal Value zich tot elkaar verhouden.
De nog te dopen Aquadelta. Foto Eric Stenhuis
Zijn deze overlappend, vullen ze elkaar aan, ontbreekt er wat of is er mogelijk sprake van een zekere spanning? Inschrijven voor het sym- posium kan vanaf 1 september via de website van de Waddenacademie, www.waddenacade-
mie.nl. Er zijn in totaal 150 plaatsen. Het is in theaterkerk Nes (Dongeradeel). Het symposi- um is georganiseerd samen met het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Omgevingsberaad Waddengebied en Programma naar een Rijke Waddenzee.
Gebedsdiensten: Zo 14 aug 11.00 uur Eucharistieviering aan boord KSCC Schipperscentrum
Zo 21 aug 11.00 uur Eucharistieviering aan boord KSCC Schipperscentrum met vervangend celebrant pastoor T. van Balveren
Extra activiteiten: Zo 28 aug 10.30 uur Kermis-mis in de autoscooter te Budel. Celebrant is aalmoezenier B. van Welzenes sdb
Ma 10.30 uur Do 15.30 uur
KSCC NIJMEGEN Vaste activiteiten: Spreekuur directeur/ aalmoezenier zondags na de eucharistieviering en/of telefonische afspraak. Zo 11.00 uur
Eucharistieviering aan boord van KSCC-kerkschip Waalkade 1 (ook te volgen via livestream
www.kscc.nl). Stafvergadering
Verzorgen Christoffelnieuws (oneven weken)
31
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44