search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
949 | WEEK 44-45 28 OKTOBER 2020


19 BRIARE


21 25


MTS NOORDPARK CONTAINERS SINDS APRIL WEER BOVEN MILJOEN TEU Herstel in Antwerpse haven lijkt door te zetten


ANTWERPEN Na negen maanden noteert de totale goederenoverslag van Port of Antwerp een daling van 4,4 procent ten op- zichte van vorig jaar. Dankzij de stabie- le containeroverslag die sinds juli opnieuw aantrekt, kan de haven van Antwerpen de schade door de forse terugloop in overslag van alle goederenstromen beperken.


Ten opzichte van de meeste andere havens in de Hamburg-Le Havre range houdt de ha- ven zeer goed stand. Ondanks de impact van de coronacrisis op de globale productie- en logistieke ketens en de bijhorende wereld- wijde daling van de vraag, blijſt de haven van Antwerpen naar eigen zeggen ‘zeer weerbaar in deze moeilijke tijden.’


Sinds juli noteert de containeroverslag op- nieuw grotere volumes, na een dieptepunt in mei en juni. In september lag de over- slag voor het eerst sinds april weer bo- ven een miljoen teu. In het derde kwartaal trok vooral de containertrafiek op het Verre Oosten en binnen Europa aan. Zo bleef de containertrafiek quasi status quo op jaarba- sis met -0,2 procent in teu ten opzichte van vorig jaar. Het aantal geschrapte afvaarten (blank sailings) zit vanaf augustus in een da- lende lijn. Rederijen organiseren ook extra


aanlopen buiten de gewone vaarschema’s, die goeddeels het effect van de blank sailings compenseren.


Terugval in breakbulk Zowel de mondiale handelsperikelen als de coronacrisis blijven een duidelijk negatief ef- fect hebben op goederenstromen in het con- ventioneel breakbulksegment, en vooral op staal - de belangrijkste goederensoort binnen


dit segment. Na enkele betere maanden in juni en juli, was er opnieuw een terugval van- af augustus.


Conventionele overslag van fruit groeide wel, maar deze volumes zijn eerder beperkt. Resultaat: een daling van de totale break- bulkoverslag met 20,3 procent aan het eind van het derde kwartaal.


Ook de autosector blijſt de gevolgen van de coronacrisis voelen. Na stijgende volumes in juni en juli, werd in augustus opnieuw een da- ling genoteerd, overigens een jaarlijks terug- kerend fenomeen. In september was er echter geen uitgesproken herstel. De totale overslag van nieuwe voertuigen daalde met 30 en die van tweedehandse auto’s met 23,7 procent in 2020 ten opzichte van dezelfde periode vo- rig jaar.


Moederbedrijf ECT mag containerterminal van APM Terminals Rotterdam overnemen


DEN HAAG De Autoriteit Consument en Markt (ACM) ziet geen problemen in de overna- me van ECT/ Hutchison Ports Netherlands van de naastgelegen containerterminal APM Terminals Rotterdam. Dit heeſt de ACM van- daag bekendgemaakt.


Er worden geen grote effecten op de concur- rentie verwacht als gevolg van deze overname – overigens zonder gedwongen ontslagen. De markt voor de overslag van zeecontainersche- pen is volgens de Nederlandse mededingings- autoriteit al concurrerend genoeg.


Martijn Snoep, bestuursvoorzitter van de ACM: “Er blijſt na de overname voldoende


concurrentie in deze sector tussen de drie over- slagbedrijven in de Rotterdamse haven, die verder wordt aangejaagd door de sterke positie van grote zeerederijen. De concurrentie zorgt voor scherpe prijzen, goede dienstverlening en innovatie. De overname zorgt maar voor een kleine verandering in het hele speelveld.”


De ACM heeſt vooral gekeken naar de concur- rentie bij overslagdiensten van containers die direct doorgaan naar bestemmingen elders in Europa. Zeerederijen staan eveneens po- sitief tegenover de overname en verwachten dat de overname leidt tot extra overslagca- paciteit. Ook overslagbedrijven verwachten dat de onderlinge concurrentie als gevolg van


de overname juist groter wordt in plaats van kleiner.


Buurman Door de overname wordt APM Terminals Rotterdam onderdeel van de groep waar ook ECT deel van uitmaakt. ECT is eigenaar van buurman ECT Delta Terminal en verderop de ECT Euromax Terminal. Overslagbedrijf APM Terminals blijſt ook na de verkoop van deze containerterminal actief in de Rotterdamse haven. APM Terminals heeſt namelijk ook een terminal op de Tweede Maasvlakte. Het der- de overslagbedrijf in de Rotterdamse haven is Rotterdam World Gateway met een grote eigen containerterminal op de Tweede Maasvlakte.


Tarieven van haven


Den Helder gewijzigd DEN HELDER De haven van Den Helder heeſt vanaf 1 oktober de tarieven gewijzigd speci- fiek voor binnenvaart en voor schepen die lan- ger dan een maand in de haven willen blijven.


Voor de binnenvaart gaat het om een tarief van 0,11/ton. Hierbij geldt dat binnenvaart- schepen in dezelfde week meerdere keren mo- gen afmeren aan kades van Port of Den Helder. De wijziging volgt op de aanpassingen in de Kooyhaven. Een van de doelen is dan ook dat er meer gebruik gemaakt zal worden van dat nieuwe terrein en de bestaande kades. Schepen die langer in Den Helder willen blij- ven kunnen terecht op speciaal aangewezen kades in de buitenhaven tegen een lager ta- rief per week. Schippers moeten daarvoor wel eerst contact opnemen met de haven.


Als u de e-paper leest, kunt u hier meer informatie terug- vinden.


30.000 verkochte


Volvo Penta IPS GÖTEBORG Volvo meldt de mijlpaal van 30.000 geleverde Volvo Penta IPS-motoren te hebben bereikt in de maritieme sector.


APTMR mag overgenomen worden door de buren van ECT/ Hutchison Ports Netherlands. Archieffoto


De Volvo Penta Inboard Performance System (IPS) -eenheden beloven een unieke ge- bruikerservaring met tot 30 procent lager brandstofverbruik en 30 procent minder CO2-uitstoot in vergelijking met traditionele scheepsmotoren.


IJVEER 65 KALENDERS


17


32


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48