24
Subsidie Duurzame Scheepsbouw wellicht langjarig geregeld
DEN HAAG De Subsidieregeling Duurzame Scheepsbouw (SDS) is 23 mei opnieuw met een jaar verlengd. Nadat de Tweede Kamer afgelopen december met een ruime meer- derheid een amendement had aangenomen om ook in 2018 budget te reserveren voor duurzame scheepsbouw is er door het mi- nisterie van Economische Zaken en Klimaat, RVO en enkele vertegenwoordigers van het bedrijfsleven een evaluatie gehouden van de regeling en het aanvraag- en beoorde- lingsproces. Over een langjarige voortzetting wordt onderhandeld.
Op enkele administratieve wijzigingen na is de regeling inhoudelijk niet veranderd, waardoor het ook mogelijk werd om in april enkele infor- matiebijeenkomsten te organiseren, nog voor- dat de regeling officieel gepubliceerd was. De belangstelling voor deze informatiebijeenkom- sten over de SDS-regeling in april 2018 was groot; totaal circa 60 bedrijven/personen heb- ben interesse getoond. Een volledig overzicht van de voorwaarden en het aanvraagproces is te vinden op
www.rvo.nl/sds. Aanvragen kun- nen tussen 4 juni (9.00 uur) en 14 september worden ingediend via
mijn.rvo.nl.
Swets Group neemt aandelen over in ODV Maritiem
ZWIJNDRECHT Met de overname van de aan- delen in ODV Maritiem per 1 juni door Swets Group hebben de twee bedrijven de samen- werking hervat. Ruim drie jaar geleden stop- te deze toen Swets Inland Shipping zich vooral ging focussen op binnenvaartperso- neel en ODV Maritiem op nautische objecten, nautisch beheer en veerponten.
“Sinds 1 juni zijn wij de grootste nautische dienstverlener”, zegt Maurice Swets, directeur Swets Group. “Ik ben trots dat alle nautische specialisten weer onder mijn hoede vallen. Door de sterke groei in de nautische wereld en de positieve ontwikkelingen van de afgelopen jaren moeten wij de mogelijkheden benutten om alle kennis te bundelen. Op deze manier kunnen wij onze processen nog beter opti- maliseren en digitaliseren. Voor onze klanten
houdt dit in dat we een totaaloplossing kun- nen bieden voor alle capaciteitsvraagstukken op nautisch gebied en voorbereid zijn op de toekomst”.
Jan de Vries, afscheidnemend directeur en eigenaar van ODV Groep: “Door de verwer- ving van ODV Maritiem, kan Swets Group zich verder richten op haar kernactiviteiten. De activiteiten van ODV Maritiem passen hier uitstekend bij. Daarnaast heb ik alle ver- trouwen dat het zowel medewerkers als op- drachtgevers voordelen gaat geven in verdere professionalisering”.
Swets Group en de daaronder vallende nau- tische ondernemingen, brengen de kan- tooractiviteiten onder bij ODV Maritiem in Zwijndrecht.
ANTWERPEN De Antwerpse haven heeſt in de af- gelopen maand mei een recordaantal van meer dan 1 miljoen teu behandeld. Het is voor de vijf- de keer na elkaar dat de grootste haven van België een forse groei laat optekenen.
JAN SCHILS
Vorig jaar werd een absoluut record van 10,4 mil- joen teug evestigd. Wanneer de huidige trend zich voortzet, wordt 2018 vrijwel zeker een nieuw recordjaar. Dat heeſt het havenbestuur in Antwerpen 5 juni bekendgemaakt. Het eerste kwartaal van dit jaar was het beste kwartaal ooit in Antwerpen met een groei van het container- vervoer met 9,5 procent.
Volgens haventopman Jacques Vandermeiren bevestigt het nieuwe record eens temeer de prognoses dat de Antwerpse haven binnen af- zienbare tijd geconfronteerd zal worden met een capaciteitstekort, zodat de behoeſte aan
887 | WEEK 24-25 13 JUNI 2018
Nieuw record containeroverslag in Antwerpen
extra capaciteit steeds dringender wordt. Vandermeiren: “Een strakke timing is nu echt noodzakelijk. Dat is van essentieel belang om in de toekomst onze internationale leiderspositie te kunnen behouden en onze belangrijke rol van motor voor de Belgische economie te kunnen blijven waarmaken”.
Snelle beslissing noodzakelijk De Antwerps havenwethouder Marc Van Peel vraagt om een snelle beslissing van de Vlaamse regering om te bepalen waar en hoe er in de Antwerpse regio extra behandelingscapaci- teit voor containers kan worden gerealiseerd. Van Peel: “De beslissing is dringender dan ooit. Al onze prognoses zijn niet alleen uitgeko- men maar ook sterk overtroffen. De markt wil hier in Antwerpen zijn”. Begin dit jaar werden zestien projecten aangekondigd die jaarlijks 350.000 vrachtwagens van de weg moeten halen. Er wordt ook aan gewerkt om goederentransport zo veel mogelijk ’s nachts te laten plaatsvinden.
OML wordt leverancier Gulf smeermiddelen voor binnenvaart
ROTTERDAM Gulf Lubricants Netherlands heeſt OML (Onafhankelijke Marine Leverancier BV) aangesteld als officieel dis- tributeur van Gulf smeermiddelen.
John de Wijs, verantwoordelijk voor OML, geeſt aan: “Gulf is een mooie aanvulling op
ons portfolio waar wij graag een onafhanke- lijke positie innemen in het maritieme spec- trum. Bovendien is Gulf een merk dat uitste- kend bij ons past vanwege de adviserende rol die zij inneemt”. Het ligt in de planning van OML en Gulf verdere gezamenlijke activiteiten te ontplooien in de binnenvaart.
Verbeterde faciliteiten voor de binnenvaart in Moerdijk
MOERDIJK Het Havenbedrijf Moerdijk biedt sinds kort verbeterde faciliteiten bij de wachtsteigers voor de binnenvaart in de Roode Vaart. Binnenvaartschippers kunnen gebruik maken van een stabiele walstroom- en wifivoorziening. Ook is er sinds 1 juni drinkwater beschikbaar.
COLUMN AD VERDOORN
COLUMN NAAM ACHTERNAAM
Ad Verdoorn regelt al meer dan 25 jaar belastingzaken voor de binnenvaart. In zijn columns behandelt hij fiscale regelingen uit zijn dagelijkse praktijk waarmee binnenvaartschippers hun voordeel kunnen doen.
Drs. Ad Verdoorn FB T 0184 414 766 I
www.drv.nl
Naam Achternaam T 0123 456 789 I
www.naam.nl
Dit is een compact stukje inleidende tekst over de specialiteit van de adviseur. Dit is een compact stukje inleidende tekst over de specialiteit van de adviseur.
Wanneer zijn ijsjes belastingvrij voor uw personeel?
Niet eerder waren er zoveel warme en zomerse meidagen. Afgelopen mei was zelfs de warmste meimaand sinds 1709. Als werkgever wilt u natuurlijk dat uw werk- nemers zo weinig mogelijk last hebben van deze hoge temperaturen. Misschien deelt u zelfs ijsjes uit aan uw personeel. Zijn deze ijsjes belast als beloning?
COLUMN NAAM ACHTERNAAM
Dit is een compact stukje inleidende tekst over de specialiteit van de adviseur. Dit is een compact stukje inleidende tekst over de specialiteit van de adviseur.
Verstrekken van kleine consumpties Binnen de werkkostenregeling kunt u onbe- last kleine consumpties verstrekken aan uw personeel. Het gaat hier bijvoorbeeld om koffie, thee, frisdrank, gebak en fruit. Ook ijs- jes worden gezien als kleine consumpties en kunt u als werkgever onbelast verstrekken.
Naam Achternaam T 0123 456 789 I
www.naam.nl
De voorwaarde voor het onbelast kunnen verstrekken van kleine consumpties is dat deze consumpties op de werkplek worden genuttigd. De werkplek omvat alle plaatsen waarvoor u als werkgever arbo-verantwoor- delijk bent, dus bijvoorbeeld het schip, het magazijn of de vergaderruimte.
Het maakt binnen de werkkostenregeling overigens geen verschil of de consump- ties binnen of buiten de reguliere werktijd worden genuttigd. Ook buiten werktijd kun- nen kleine consumpties onbelast worden verstrekt. Te denken valt bijvoorbeeld aan de bitterballen op de vrijdagmiddagborrel of de drankjes tijdens een personeelsfeest. Ook hierbij geldt de voorwaarde dat de hapjes
en drankjes op de werkplek moeten worden genuttigd.
Achteraf vergoeden van consumpties Als u de consumpties niet als werkgever verstrekt, maar vergoedt aan de werknemer wordt dit wel als loon beschouwd. Koopt uw werknemer bijvoorbeeld een ijsje bij de supermarkt en u geeſt hiervoor een vergoe- ding, dan wordt deze vergoeding gezien als onderdeel van het loon. Over de vergoeding bent u in dat geval loonheffing verschuldigd. Om dit te voorkomen kunt u deze uitgaven onderbrengen in de vrije ruimte. Als de vrije ruimte niet voldoende is, moet over het meerdere 80 procent eindheffing worden betaald. Een ijsje van 2 euro kost voor u als werkgever in dat geval 3,60 euro.
Om de nieuwe voorzieningen kostendekkend te maken, worden deze aangeboden tegen een vergoeding. Schippers betalen alleen voor wat zij afnemen. De tarieven zijn gelijk aan de tarieven in de andere Nederlandse zeehavens. Bediening van de faciliteiten gaat via de app Walstroom of via
walstroom.eu.
COLUMN NAAM ACHTERNAAM
Dit is een compact stukje inleidende tekst over de specialiteit van de adviseur. Dit is een compact stukje inleidende tekst over de specialiteit van de adviseur.
Is de maaltijd niet aan te merken als een zakelijke maaltijd, zoals een standaard lunch in de kantine, dan moet u 3,35 euro per persoon per maaltijd, minus de eventuele eigen bijdrage, bij het loon tellen. Dit bedrag geldt voor zowel ontbijt, lunch, als diner. U kunt dit bedrag ook onderbrengen in de vrije ruimte.
Naam Achternaam T 0123 456 789 I
www.naam.nl
Als werkgever heeſt u dus veel mogelijkhe- den om uw werknemer onbelast een koude traktatie te geven tijdens de warme dagen. Wilt u meer informatie over de werkkosten- regeling? Neemt u dan gerust contact met ons op. Wij helpen u graag verder!
IJsje bij de maaltijd Als het ijsje onderdeel is van een maaltijd zijn de regels anders dan voor kleine con- sumpties. Bij maaltijden moet namelijk ge- keken worden naar de zakelijkheid. Als een maaltijd een meer dan bijkomstig zakelijk karakter heeſt, kunt u de gehele maaltijd on- belast vergoeden of verstrekken. Een voor- beeld van dergelijke zakelijke maaltijden zijn de maaltijden bij overwerken of maaltijden aan boord van schepen en boorplatforms. Als u de kosten van de maaltijd aan uw werknemers vergoedt, kunt u de werkelijke kosten vergoeden. U mag ook aansluiten bij een vast bedrag van 3,35 euro per maaltijd.
Drs. Ad Verdoorn FB Fiscalist en partner bij DRV Accountants & Adviseurs
Trapezium 150 3364 DL Sliedrecht T 0184 414 766 I
www.drv.nl
Meld u nu aan voor de nieuwsbrief
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42