search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
1054 | WEEK 46-47 13 NOVEMBER 2024


Ondernemers blij met stap vooruit plannen Werkendam Vervolg pagina 1


WERKENDAM Het heeſt even geduurd voor de plannen voor de haven van Werkendam weer een stap verder konden gaan. De wethouder ziet het als hét moment om door te pakken. Een aantal ondernemers in Werkendam is het daar mee eens. Een reactie van Machinefabriek de Waal en Concordia Damen.


Marco de Waal, eigenaar Machinefabriek De Waal


Doorpakken na jarenlang overleg Marco de Waal, eigenaar Machinefabriek de Waal: “Als De Waal Machinefabriek en De Waal Metaaltechniek zijn we verheugd dat de gemeenteraad toestemming heeſt ge- geven aan het college om nu door te gaan pakken met de insteekhaven en het ge- bied eromheen te revitaliseren. Na jaren- lang overleg hebben we als De Waal groep, samen met andere bedrijven, recente- lijk onze bijdrage en ideeën geleverd om de voortgang van het project erin te hou- den. Er ligt nu een duidelijk plan waarmee de betrokken bedrijven verder kunnen. Hiermee wordt uiteindelijk de positie van Werkendam als scheepsbouwcluster ver- sterkt. De service, onderhoud en nieuw- bouw die wij hier met zijn allen aan de scheepvaart bieden, is ongekend en uniek voor Nederland. Fijn dat het college, de ge- meenteraad én de provincie Brabant dit ziet en de middelen voor continuering en versterking van ons cluster ter beschik- king heeſt gesteld. Met zoveel banen en ar- beidsplaatsen die hier aan de havens en


omliggende industrie te vinden zijn, is het havengebied van Werkendam van groot be- lang als motor en aanjager voor de econo- mie van heel Altena. We kijken uit naar een voortvarende uitvoering van de plannen rond de insteekhaven.”


Duidelijk signaal van belangrijke rol binnenvaart Chris Kornet, CEO Concordia Damen: “Wij, als Concordia Damen, zijn blij met iede- re ontwikkeling in de haven. Of we er nu wel of niet bij betrokken zijn. Werkendam heeſt een geweldig maritiem cluster waar- bij Werkendam in staat is het gehele pal- let van diensten aan binnenvaartschepen te leveren. De gemeente heeſt in samen- spraak met de provincie en de bedrijven dit idee opgepakt, uitgewerkt, goedgekeurd en gaat hierin ook investeren. Dit is ook voor de gemeente een grote stap, waarbij ze een duidelijk signaal afgeven dat de bin- nenvaart en de binnenvaart gerelateerde bedrijven een belangrijke rol spelen bij de gemeente. Wij waarderen dat enorm. In de


5


Chris Kornet, CEO Concordia Damen


aankomende periode gaan we met veel be- trokken bedrijven kijken naar de beste in- vulling van het te ontwikkelen bedrijventer- rein. Concordia Damen mag daarin ook een rol spelen. Ons doel is samen met bedrijven en gemeente weer een stap voorwaarts te zetten in de uitbreiding van de service aan de binnenvaart.”


Behoorlijke bodembeschadiging Borgharen na botsing schip


BORGHAREN De stuw bij Borgharen functi- oneert bijna weer geheel zoals vóór de aanvaring half oktober door een schip. Er is vooral hard gewerkt aan schade aan de bodem rondom de stuw. De herstelwerk- zaamheden leveren een tijdelijk respijt, volgend jaar na de hoogwaterperiode wordt gekeken wat er verder nog moet gebeuren.


Aan de kant van de Grensmaas zijn kui- len in de bodem ontstaan tijdens het in- cident met het schip. Het water stroomde tijdens het incident met heel veel kracht door de opening, die niet dicht kon omdat het schip deels in de opening lag. Om deze kuilen weer te vullen wordt aan de ooste- lijke kant van de stuw tijdelijk een werk- weg aangelegd. Aan de westelijke kant was Rijkswaterstaat we nog bezig met het bodemherstel. Dat werk wordt nu gecombi- neerd met het herstel van de nieuw ontsta- ne schade.


Ook aan de andere kant van de stuw zijn kuilen ontstaan en is een deel van het bodemherstel weer beschadigd. De kuilen


worden opgevuld met onderwaterbeton, onder meer bij de oostelijke schuif. Ook de ballenlijn was beschadigd, deze is intussen hersteld.


De stenen en het beton voor het herstel worden zowel via het water als via vracht- wagens aangevoerd.


Het herstel is deels voorlopig. Doel hiervan is te zorgen dat de stuw in de hoogwaterpe- riode normaal gebruikt kan worden. Na de hoogwaterperiode (vanaf april 2025) zal ge- keken worden hoe alles definitief hersteld kan worden.


Op dit moment functioneert de stuw bijna helemaal zoals het hoort. Op het moment dat de kuilen bij de oostelijke schuif zijn ge- vuld, kan de hele stuw weer worden ingezet om de waterstanden te regelen.


De bedoeling is dat deze ronde werkzaam- heden eind november klaar is, waarop in de volgende laagwaterperiode, die in april 2025 start, de volgende werkzaamheden starten.


De situatie enkele weken geleden, waarbij hard gewerkt werd om het schip te bergen.


Archieffoto RWS


TAPIJT


PVC VLOEREN GORDIJNEN ZONWERING


BEHANG HORREN


... EN NOG VEEL MEER!


Leeghwaterstraat 11 Werkendam Telefoon 0183 663 159 www.dikdenhol lander.nl


winkel open:


Maandag gesloten Di. t/m Vr. 09:00 - 12:30 u. 13:00 - 17:30 u.


Zaterdag 09:30 - 16:00 u.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52