049
Nijntje Museum
Doloris - Artwork door Karmanoia Utrecht
maar dan in vereenvoudigde Bruna-stijl. De ideale omgeving voor peuters en kleuters om op onderzoek te gaan. Nijntje is extreem populair in Azië, zoals in Japan waar het onder de naam Miffi e een supersterrenstatus geniet, dus het museum trekt veel buitenlandse gasten.
Leeftijd: alle leeftijden. Informatie en tickets:
nijntjemuseum.nl.
Utrecht/Tilburg Doloris
Een kruising tussen kunstdoolhof, escaperoom en hindernisbaan. Dat is Doloris, waarvan Nederland nu twee varianten telt: Doloris Anoma Maze in Utrecht en Doloris Meta Maze in Tilburg. De opeenvolging van kamers, gangen
en sluizen is ontworpen door een grote groep kunstenaars en door de speakers klinkt een hedendaagse soundtrack. De weg door de kamers vereist een continu beklimmen van steile trappen, tijgeren door nauwe schachten, wringen langs smalle doorgangen en af en toe een roetsj van een rollerbaan. Het zweet staat je binnen vijf minuten op je rug en je voelt je afwisselend Alice in Wonderland en Indiana Jones. Ondertussen wordt bijna ongemerkt je kijkvermogen getraind.
Leeftijd: vanaf 12 jaar. Informatie en tickets:
doloris.nl.
Spoorwegmuseum romantiek, technisch spektakel en een
De combinatie van Harry Potter-
vleugje pretpark maken het Spoorweg- museum tot een absolute favoriet onder kinderen.
Het museum is gevestigd in het voor- malige Maliebaanstation in Utrecht, dat dit jaar precies anderhalve eeuw oud is en met z’n kroonluchters en antieke wachtkamers oogt als een transport- paleis. Van recenter datum maar hoe dan ook indrukwekkend is ‘De Arend’, Nederlands eerste stoomlocomotief die in 1839 voor het eerst reed. In een Oosterse theaterzaal worden verha- len verteld over de beroemde Oriënt Express. En ‘Stalen Monsters’ laat kinderen een bloedstollend achtbaan- ritje maken langs een keur aan treinen en locomotieven.
Van 21 december t/m 5 januari 2025 oogt het Spoorwegmuseum extra win- ters en feestelijk, met als hoogtepunt: schaatsen tussen de treinen.
Leeftijd: leuk voor alle leeftijden. Informatie en tickets:
spoorwegmuseum.nl.
< Spoorwegmuseum
Reserveren Diverse musea werken nog steeds met een tijdslot, en sommige verkopen geen kaarten
meer aan de kassa, alleen nog online. Reserveren is vaak aan te raden, soms zelfs verplicht. Raadpleeg daarom altijd voorafgaand aan uw bezoek de website van het betreffende museum om teleurstelling te voorkomen.
FOTO: KARMANOIA EN WILLEKE MACHIELS
FOTO: QUINTEN TOLBOOM
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84 |
Page 85 |
Page 86 |
Page 87 |
Page 88 |
Page 89 |
Page 90 |
Page 91 |
Page 92