Op 18 oktober was het precies een jaar geleden dat veteranen dit initiatief begonnen. Twee dagen eerder werd door de Nij- meegse wethouder Bert Velthuis een zogeheten luisterkei ont- huld bij de brug die deel uitmaakt van de Liberation Route. Volgers van deze route kunnen via hun mobiele telefoon of tablet het verhaal dat hoort bij de Waaloversteek van de Amerikaanse bevrijders beluisteren. Bij de onthulling waren leden van het hoofdbestuur van het Veteranen Platform (VP)
aanwezig, evenals de assistent van de Amerikaans militair attaché luitenant-kolonel Ryan King. Hij en VP-voorzitter Hein Scheffer benadrukten in een toespraak het belang van het herdenken en zichtbaar maken van het oorlogsverleden. Zij liepen vervolgens beiden voorop in de Sunsetmarch. (FL)
Zie ook:
www.sunsetmarch.nl
Draaginsignes Nobelprijs bij de marechaussee
Van de ruim negenduizend Neder- landse militairen die naar Libanon (1979-1985) uitgezonden zijn geweest, behoren ongeveer 160 tot de Konink- lijke Marechaussee (KMar). Ze verricht- ten de militaire politiediensten bij de Brigade KMar in Haris dan wel interna- tionaal bij de UN MP-Coy in Naqoura. Stichting Marechaussee Contact (SMC) heeft het initiatief genomen voor een bijeenkomst waarin de draaginsignes Nobelprijs voor VN-militairen worden uitgereikt aan KMar-veteranen en nabe- staanden van KMar-veteranen die in Libanon hebben gediend. Deze bijeen- komst is op vrijdag 22 januari 2016 en is afhankelijk van het aantal aanmel- dingen in het Marechausseemuseum Dependance in Buren of op de Koning Willem III Kazerne in Apeldoorn. De bijeenkomst is bestemd voor zowel SMC-begunstigers als overige mare-
chaussees. Het programma ziet er in grote lijnen als volgt uit:
10.30 uur: ontvangst 11.00 uur: toespraken 11.30 uur: uitreikingen 12.00 uur: aperitief 13.00 uur: lunch 14.00 uur: einde
Heeft u recht op het draaginsigne, maar dit nog niet aangevraagd? Ga naar vete-
raneninstituut.nl/uitreiking-nobelprijs en vul het aanvraagformulier in. Op het formulier geeft u aan of het insigne thuisgestuurd of uitgereikt wilt krijgen. Volg daarna de instructies in de beves- tigingsmail voor het aanmelden voor de bijeenkomst. (FM)
Info: e-mail:
frans.meijer@
kpnmail.nl of tel: 0341-417087.
Gezocht: enthousiaste en betrokken gastsprekers (vrijwilligers)
Voor het educatieve programma Veteraan in de Klas zijn wij op zoek naar gastsprekers. Gastsprekers zijn veteranen van uiteenlopende oorlogen en vredesmissies die scholen in hun omgeving bezoeken en in gesprek gaan met leerlingen over hun uitzending en ervaringen. Een gastles van Veteraan in de Klas sluit naadloos aan bij uiteenlopende vakken en opleidin- gen, zoals burgerschapsvorming of geschiedenis. Daarnaast kan een les ook aansluiten bij uiteenlopende thema’s, zoals oorlog en vrede en 4/5 mei. Het programma richt zich op leerlingen vanaf groep 7. Het afgelopen schooljaar zijn maar liefst meer dan 30.000 leerlingen bereikt met het verhaal van veteranen. Lees verder op pagina 52.
Eind november 1981 op Beiroet Airport: ophalen van de aflossing voor Haris en Naquora. Vlnr op de foto: wmrI Cor Voge- laar, onbekend, marI Hans Wamelink, wmrI Cees van Ingen en wijlen aoo Henk Koning oftewel King.
NOVEMBER 2015
51
Foto: archief Veteraneninstituut
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65