Oproep
Nieuw-Guineaveteranen zonder ereteken GEZOCHT
Recent heb ik voor circa 150 veteranen het Nieuw-Guinea Herinneringskruis mogen aanvragen. Ik ben ervan overtuigd dat er nog meer veteranen moeten zij n die niet weten dat ze recht hebben op dit ereteken. Vandaar deze oproep! Bent u tussen 28 december 1949 en 23 november 1962 minimaal drie maanden in dienst geweest in het voor- malige Nederlands Nieuw-Guinea of de daaromheen liggende wateren en heeft u geen Nieuw-Guinea Herinneringskruis gekregen? Neem dan contact op met Roel Rij ks via:
info@ereschuldonderscheidingen.nl. Of per post: Roel Rij ks, Kloosterstraat 56a, 6093 CZ, Heythuysen.
www.ereschuldonder-
scheidingen.nl
Veteranen helpen dieren
VRIJWILLIGERS
Leuk om elke maand het tij dschrift te lezen. Ik heb acht jaar geleden ontslag genomen bij Defensie na 22 jaar eerlij ke en trouwe dienst als onderofficier bij de verbindingsdienst van de landmacht. Ik ben uitgezonden naar Kosovo, Bosnië en Herzegovina, en tweemaal naar Afghanistan. Inmiddels woon ik in Frankrij k en werk als vrij willigster in het Dierenparadij s-opvang Anjou/ Paradis d’Animaux. Een paar maanden geleden zij n er zes vrij willigers van Veterans for Animals bij ons geweest om te helpen klussen. Superfij n! Elise van Bennekom
Reünie 40 wmr cursus KMar DONDERDAG 3 APRIL 2025
KONING WILLEM III-KAZERNE FRANKENLAAN 70, APELDOORN Na tien jaar willen we weer samen- komen. Aanmelden via mail:
123deboer@gmail.com of
herman.k.evers@outlook.com
Topavond in Alkmaar BIJEENKOMST
Half november hield de gemeente Alkmaar haar jaarlij kse bij eenkomst voor de ruim 550 veteranen. Deze bij eenkomst wordt sinds 2016 in samenwerking met de veteranen georganiseerd. Dit moest leiden tot een grotere opkomst, mede vanwege het ontvallen van de oudere
generatie. Met trots kunnen wij stellen dat dit doel gehaald is. Met een opkomst van zo’n 190 veteranen en introducés was het een zeer geslaagde bij eenkomst. Ontvangst met maaltij d, een lezing van het VST en gezamenlij ke borrel maakte het een topavond.
Viering 25 jaar ISB tijdens de 23e reünie VRIJDAG 4 APRIL 2025 De Identiteitsgroep Steenrode Baretten (ISB), de vereniging die in 2000 is opgericht, viert in 2025 haar 25-jarig (5e lustrum) bestaan tij dens de jaarlij kse reünie op vrij dag 4 april 2025. Het bestuur nodigt alle ex-MFO’ers, al dan niet bij de Bond van Wapenbroeders ingeschreven dan wel bij een van de andere tot de Bond behorende organisaties ingedeeld, met hun partners uit voor het bij wonen van de viering 25 jaar ISB tij dens de 23e reünie. Medio januari 2025 ontvangen leden van de ISB een officiële uitnodiging met het defini- tieve programma en zal op de website het definitieve programma bekend worden gemaakt. Houd de website in de gaten voor meer informatie!
www.steenrode-baretten.nl
Thuisfrontontmoetingsdag NLVi ZATERDAG 5 APRIL 2025 WILLEM VAN LANSCHOTLAAN 1, DOORN Ben je een partner, kind, ouder, broer of zus van een veteraan? Dan ben je van harte welkom! De thuisfrontont- moetingsdagen van het NLVi staan in het teken van elkaar ontmoeten. Thuisfronters worden ontzorgd en geïnformeerd. Er wordt geluisterd naar elkaars verhalen, er worden tips gedeeld en er kunnen bij zondere vriendschappen ontstaan. De verhalen roepen vaak herkenning op. Meer informatie over deze editie van de thuisfrontontmoetingsdag en het aanmeldingsformulier zij n begin 2025 beschikbaar.
69
Checkpoint 01-25
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76