search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Checkpoint Charlie


3O04 Op 7 december jl. is Marinus van Mierlo overle- den. Van Mierlo was inge- deeld bij de 7 december divisie 1-8 RVA. Op 22 okt 1946 is hij als dpl sld ver- trokken naar Ned.-Indië. Na ruim drie jaar is hij met ms Sibajak huiswaarts gekeerd. Hij is op verschillende plaat- sen op Java geweest en heeft de politionele acties meege- maakt. Bij een actie, waarbij hij is beschoten door eigen vuur, is een man geraakt en aan zijn verwondingen overleden. Dat was een bewoner uit Goirle. Bij een herdenking in Goirle heeft hij een krans mogen leggen bij het monument. In het boek Wij werden geroepen, de geschiedenis van de 7 dec div staan meerdere penteke- ningen van hem. Correspon- dentie: J.H. van Mierlo-van Werkhoven, Abcovenseweg 43-04, 5051 PV Goirle.


3O05 Op 25 december jl. is J.G.A. Ikink op 84-jarige leeftijd overleden. Ikink was van 15 september 1950 tot 20 december ’51 uitgezon- den naar Nieuw-Guinea. Hij arriveerde met ms Tabinta in Hollandia. Van daaruit heeft hij diverse patrouilles onder- nomen rondom Nieuw- Guinea en de vele eilanden. Vol trots sprak hij over het marinier zijn. Hij was drager van het Nieuw-Guinea Her- inneringskruis. Correspon- dentie: mw Ikink-Elferink, Varkensmarkt 14-11, 7131 DH Lichtenvoorde.


3O06 Op 3 januari jl. is Ary Nicolaas Vervoort overleden. Vervoort diende in okt 1946 bij het Garde Regiment prinses Irene toen hij werd gedetacheerd naar Ned.- Indië. Hij vertrok in aug ’46 voor een opleiding bij de luchtmacht. In Port Said op de Zuiderkruis is hij bewus- teloos geraakt. Hij bleek suikerziekte te hebben. Na een jaar in het hospitaal in Sydney gelegen te hebben is hij naar Nederland terug-


58 APRIL 2015


gekeerd waar hij opgenomen is in Oog in Al ziekenhuis te Utrecht. Na zijn herstel en ontslag uit de dienst is hij als winkelmachine- monteur werkzaam geweest. Correspondentie: mw A.J. Vervoort-Sirre, Lekkenburg 249, 2804 TP Gouda.


3O07 Op 18 januari jl. is J.H. Verhagen op 85-jarige leeftijd overleden. Verhagen is in jan 1949 bij de KL bij het Commando Luchtvaart- troepen ingelijfd als dpl in de Kolonel Palmkazerne te Bussum, aansluitend heeft hij een meteo-opleiding in De Bilt gevolgd. In aug ’49 is hij overgeplaatst naar Deta- chement Luchtstrijdkrachten Indonesië en per ms Kota Inten vertrokken naar Ned.- Indië waar hij geplaatst werd bij Troepencommando Mili- taire Luchtvaart te Batavia. In sept ’49 was hij werkzaam bij de Meteorologische Dienst en volgde hij een opleiding tot weerwaarne- mer te Kalidjati en vliegbasis Morotai, Molukken. De laat- ste maanden van zijn dienst- tijd heeft hij doorgebracht op vliegbasis Twente. Corres- pondentie: P. Dieckman- Verhagen (dochter), Stobbe- weg 1, 3849 RB Hierden.


3O08 Op 22 januari jl. is Cornelis (Kees) Nieuwland op 89-jarige leeftijd overleden. Nieuwland ging in dienst op 23 mrt 1946, ging naar Ned.- Indië en kwam met kerst ’49 weer terug in Nederland. Hij verliet in mrt ’50 de dienst. Hij diende bij de 7 dec div Royal Corps of Signals (Ver- bindingstroepen) en was gelegerd op West-Java in Bogor, Kota Batoe. Hij was drager van het het Ereteken voor Orde en Vrede met de vier gespen. Correspon- dentie: mw Nieuwland-de Vreede, 24 Yarrein, St. Bar- ham 2732 NSW, Australia.


3O09 Op 25 januari jl. is J. Smit overleden. Smit heeft gediend in Ned.-Indië. Hij


is in febr 1947 vertrokken met ms Johan van Olden- barnevelt en in febr ’50 teruggekeerd met ss Volen- dam. Hij is vertrokken en teruggekeerd als militair van het 8e Regiment Infanterie, 4e Bataljon, tussentijds is hij, nadat hij aan beide benen gewond geraakt was, gelegerd geweest in de 23e Veldbakkerij te Palembang. Tot op het laatst bezocht hij de jaarlijkse veteranendag in Spijkenisse. Zijn tijd in Ned.-Indië is hem zijn leven lang bijgebleven. Corres- pondentie: J. Smit (zoon), Nijlstraat 7, 3207 AL Spijke- nisse.


3O10 Op 27 januari jl. is Lein Joosse op 87-jarige leeftijd overleden. Joosse heeft bij 5-3 RI gediend. Correspon- dentie: L. Joosse, Cornelis Jaspersesstraat 6, 4365 BB Meliskerke.


3O11 Op 27 januari jl. is G. de Vries overleden. De Vries was van 1949 tot ’51 gele- gerd in Ned.-Indië. Hij was kok in de officiersmess en heeft daar een mooie tijd gehad. Hij bezocht vaak de veteranendagen. Corres- pondentie: mw G. de Vries- Eilander, Schepenenstraat 116, 8271 VK IJsselmuiden.


3O12 Op 5 februari jl. is Joop Wilting overleden op 71-jarige leeftijd. Wilting was van 1958 tot ’70 in dienst bij de onderzeedienst. Hij heeft als machinist gevaren op de Walrus en de Zeven Provinciën en in Nieuw-Guinea gediend. Correspondentie: B. Wilting- Tanja, Minckelersstraat 167, 1223 LE Hilversum.


3O13 Op 11 februari jl. is Anthonius (Anton) Stephanus Muskita overleden. Muskita was drager van The Purple Heart en The Korean War Peace Medal. In december 2014 werd hij benoemd tot Ambassador for Peace. Cor- respondentie: A. van der


Snoek, Nertspad 26, 1338 BH Almere.


3O14 Het Bestuur van de Vereniging Dragers Militaire Dapperheidsonderscheidin- gen maakt met leedwezen bekend dat op 12 februari jl. kapitein AAT bij de Koninklijke Landmacht b.d. Albert Siebeler op 100- jarig leeftijd is overleden. Siebeler was drager van het Kruis van Verdienste, het Oorlogs-Herinneringskruis Nederlandsch-Indië 1941- 1942, het Ereteken voor Orde en Vrede met de ges- pen 1946, ’47 ’48 en ’49, het Onderscheidingsteken voor Langdurige Trouwe Dienst in goud en het Draaginsinge Veteranen. Correspondentie: fam Siebeler, Jan Abelzstaat 21, 1067 NM Amsterdam.


3O15 Op 12 februari jl. is Harry Groenen op 73-jarige leeftijd overleden. Groenen heeft van maart 1961 tot maart ’62 deeluitgemaakt van het Infanterie Bevei- ligingspeloton op Biak en Woendi in voormalig Neder- lands Nieuw-Guinea. Hij was drager van het Nieuw- Guinea Herinneringskruis en het Draaginsigne Veteranen. Correspondentie: Secr. Ver- eniging Veteranen Beveili- gingspeloton Biak Woendi N.N.G. Correspondentie: M.L. van der Zanden, Koren- bocht 62, 5541 BX Reusel.


3O16 Het Bestuur van de Vereniging Dragers Militaire Dapperheidsonderscheidin- gen maakt met leedwezen bekend dat op 19 februari jl. oud-sergeant-capitulant van het Wapen der Infanterie Franciscus Cornelis van Breu- kelen is overleden. Van Breu- kelen was drager van het Bronzen Kruis, het Oorlogs- Herinneringskruis met de gesp Nederland Mei 1940, het Draaginsigne Gewonden en het Draaginsigne Vetera- nen. Correspondentie: fam Van Breukelen, Voorstraat 103, 4132 AP Vianen.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65