search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Kort nieuws Actueel


EUROPESE WETGEVING VOOR TANDARTSEN STEEDS RELEVANTER


(CED), die in november bijeenkwam, heeft het KNMT-bestuur (zie foto) de nodige


T


inbreng gehad op een aantal dossiers. De KNMT is actief betrokken bij de CED, die 340.000 tandartsen in 31 lidstaten verte- genwoordigt en als kerntaak het in Europa behartigen van de belangen van die tandart- sen heeft.


Tijdens de bijeenkomst heeft de KNMT in het kader van een herziening van de Europese norm voor de opleiding Tandheelkun- de gepleit voor een aanvaard- baar minimumniveau van die opleiding op basis van competenties en voor het vastleggen van een strengere normering van de praktische vaardig- heden. Patiënten moeten er volgens de KNMT op kunnen vertrouwen dat ze bij een BIG-ge- registreerde tandarts in veilige handen zijn. In Nederland is er de nodige bezorgdheid over tandartsen die op buitenlandse universiteiten zijn opgeleid en mogelijk niet voldoen aan het niveau dat de KNMT nastreeft. Ook het plan om de Nederlandse opleiding Tandheelkunde tot vijf jaar in te korten, dus een bijstelling naar de minimumnorm in Europa, ziet de KNMT als zeer


risicovol voor de patiëntveiligheid en de kwaliteit van mondzorg in Nederland.


De KNMT gaat voorts in kaart brengen wat de komst van de Medical Devices Regulation (MDR) betekent voor de leverbaarheid van medische hulpmiddelen aan Nederlandse tandartsen. De CED is betrokken bij onderzoek van de Europese


ijdens de Algemene Ledenvergadering van de Council of European Dentists


NVMKA BENOEMT VIER ERELEDEN


Commissie om tekorten aan dentale mate- rialen in Europa als gevolg van de MDR in kaart te brengen en waar mogelijk tekorten te voorkomen. De verordening European Health Data Space (EHDS) – Europese wetgeving op het gebied van dataverkeer – zal begin 2025 gefaseerd in werking treden. De KNMT maakt zich er hard voor dat deze wetge- ving ook voor kleine praktij- ken uitvoerbaar blijft. Als dat niet mogelijk blijkt te zijn, zal de KNMT pleiten voor nationale wetgeving om ervoor te zorgen dat kleine praktijken van bepaalde admi-


nistratieve verplichtingen worden vrijgesteld. Denk aan de vrijstelling van de verplichting tot dubbele datainvoer, onder meer voor onderzoek (ook wel secundair data gebruik).


Inmiddels is ketenvorming (Corporate Dentis- try) in Europa niet meer weg te denken. De CED maakt zich er sterk voor dat ketens voldoen aan regels die gelden voor alle tandartsen. Daarbij moet het belang van de patiënt, dus de kwaliteit van zorg voor alle burgers, steeds vooropstaan. Hierover heeft de CED een policy statement geschreven. Verder heeft de CED in november besloten de FDI Sugar Policy te steunen en te gaan lobbyen om het suikergebruik in Europa terug te brengen.


T


ijdens de Algemene Leden- vergadering van de NVMKA


in Arnhem zijn vier voormalig NVMKA-voorzitters benoemd tot erelid: Toine Rosenberg, Fred Rozema, Fred Spijkervet en Jan de Visscher. De vier zijn tot erelid benoemd vanwege hun bijzondere verdiensten voor de NVMKA, omdat ze jaren- lang onbaatzuchtig belangrijke bijdragen hebben geleverd aan de doelen van de vereniging en omdat ze bijzondere verdiensten hebben gehad op het gebied van de wetenschap betreffen- de de mka-chirurgie, waarbij ze nationaal en internationaal toonaangevend waren. Na uitvoerige loftuitingen van de huidige NVMKA-voorzitter Eddy Becking en inkomend voorzitter Ellen van Cann ontvingen de nieuwe ereleden de versierselen die bij de benoeming behoren. Op dit moment kent de NVMKA tien ereleden, tien leden van ver- dienste en drie affiliate honorary members.


DECEMBER 2024 NT DENTZ 29


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75  |  Page 76