auto’s. De eerste kampeerauto op basis van een VW-bus werd gemaakt door Westfalia.
Een VW T2 Westfalia is nog regel m atig te zien.
Japanse concurrenten Door de grote vraag moet de productie van de VW-bus in 1956 verhuizen naar een nieuwe productiehal in Hamburg. In 1960 ontwikkelt VW de T2, die pas in 1967 wordt geïntroduceerd. Het meest zichtbare verschil is de ongedeelde voorruit en de lucht- inlaten voor de motor aan de voorzijde. Verder wordt de bus sterker en vooral veiliger. Dit dankzij een verbeterde wegligging en de versterkte achteras. De bescherming voor de bestuurder wordt aangepakt met steviger portieren, stalen chassisbalken en een minder gevaarlijke stuurkolom. De T2 wordt in de lange tijd dat hij in productie blijft diverse malen aangepast en verbeterd. De T2 wordt in 1979 opgevolgd door de T3. Deze flink opgewaar- deerde bestelbus zorgt ervoor dat Volkswagen markleider blijft in de bestelbussen, ondanks de sterke opkomst van de concur- rentie. Zo blijkt de T3 bij botsproeven glansrijk winnaar van de Japanse concurrenten. In 1980 wordt de Transporter T3 ook met een watergekoelde dieselmotor leverbaar. In 1982 verdwijnt de nostalgie van de luchtgekoelde boxermotor en vanaf dan zijn ook alle benzinemotoren
watergekoeld.Er zijn dan al ruim 4,4 miljoen VW-bussen met luchtgekoelde motoren geproduceerd.
Multivan Zelfs alkoofcampers zijn er gemaakt op basis van de VW T2. De stoere uitvoering van de T3.
In 1990 gooit VW het roer definitief om. De Transporter T4 die dan verschijnt, heeft een totaal nieuw ontworpen concept. De achterin geplaatste motor met achterwielaandrijving is vervangen door een voorin geplaatste motor, die de voorwielen aandrijft. De schuin aflopende neus zorgt voor een lagere luchtweerstand, meer beenruimte en botsveiligheid. Ook de laadruimte neemt flink toe, net als het laadvermogen. In 2002 onthult Volkswagen ten slotte het huidige model, de Transporter T5, die net als de T4 in de personenuitvoering de titel Multivan heeft meegekregen. Een op tal van punten verbeterde be- stelauto, die in nog meer varianten verkrijgbaar is, zowel in lengte als dakhoogte. Parallel aan de T-serie heeft Volkswagen eerder nog de wat grotere WV LT en later de VW Crafter op de markt gebracht, waarvan er ook vele als camper op de weg zijn verschenen. Van alle generaties VW Transporter zijn campers gemaakt, zowel door de bezitters zelf, als door diverse bedrijven, zoals Westfalia, Karmann en Dehler. Zeker de T2’s zijn en blijven als klassieker bijzonder populair en zijn ook als klassieker in alle vormen en uitvoeringen te koop. Het laatste exemplaar van de moeder aller campers mag dan het levenslicht hebben gezien, het zal nog vele jaren duren voor de wagen echt is uitgestorven.
Liefhebbers vieren jubileum
De VW bus kent een groot aantal liefhebbers in Nederland. Ze hebben zich verenigd in de VW Bus Club Nederland, die dit jaar twintig jaar bestaat. Dit wordt gevierd met jubileummeetings op 16, 17 en 18 mei. Meer informatie:
www.vwbusclub.nl. Voor dit artikel is ruimschoots geput uit bronnen van de VW Bus Club Nederland.
VW T5 California met hefdak. 32 | Kampeerauto nr. 2/2014 NKC
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84