search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
968 | WEEK 30-31 28 JULI 2021


Dubbelman Container Transporten samengevoegd met Sogestran Logistics


ROTTERDAM Dubbelman Container Transporten wordt geïntegreerd in Sogestran Logistics. Daar is onlangs een overeenkomst voor getekend en de samenwerking wordt eind juli officieel gemaakt. Daarmee ont- staat er naar eigen zeggen ‘een onvergeliijk- bare combinatie van multimodale services’. De twee hebben in totaal een vloot van zo’n twintig containerschepen.


Dubbelman Container Transporten is spe- cialist in containervervoer in de Bovenrijn- regio. Logi Ports Shuttle is vooral actief in de Rhône-vallei, net als in de Seine-vallei. Nord Ports Shuttle onderhoudt meerdere binnen- vaartdiensten in het noorden van Frankrijk, rondom Lille, Dourges, net als op de trein- sporen tussen Duinkerken en Metz. Blue Line Logistics zorgt voor stedelijk vervoer in Antwerpen en Parijs.


De twee gecombineerde bedrijven van Dubbelman en Sogestran kunnen daarmee multimodale diensten bieden op alle gro- te Franse waterwegen en de Rijn. De sche- pen van de bedrijven meren aan in de zeeha- vens van Marseille-Fos, Le Havre, Duinkerken, Zeebrugge, Antwerpen en Rotterdam. De in- tegratie van de verschillende bedrijven en or- ganisaties zorgt voor extra mogelijkheden voor scheepsontwerp en scheepsvernieu- wing voor Dubbelman. Bovendien kunnen de schepen van Dubbelman nu ook aanleg- gen bij de Lauterbourg Rhine Terminal, vlakbij


Karlsruhe, nu nog onderdeel van Sogestran Logistics.


Synergie “Sogestrans kennis en ervaring rondom bin- nenvaart en de recente verhuizing van een van de estuaire schepen van Sogestran naar Zeebrugge is een perfect voorbeeld van de sy- nergie die ontwikkeld kunnen worden voor de klanten van zowel Dubbelman als Sogestran. Dubbelman is de eerste operator om snel- le en betrouwbare express-services te reali- seren vanaf de Bovenrijn tot de drie zeeha- vens Antwerpen, Rotterdam en Zeebrugge”, zegt Petric Dubbelman, die de Dubbelman- activiteiten zal blijven leiden vanuit Lage Zwaluwe.


“Dubbelmans werk in de Rijn-regio en de po- sitie in Lage Zwaluwe, halverwege Antwerpen en Rotterdam, net als de operationele integra- tie met de containerterminals, geeſt ons de mogelijkheid om te beginnen met diensten in de Benelux en in de tweede plaats, om syner- gie te creëren voor onze klanten en ons port- folio uit te breiden”, zegt Pascal Girardet, CEO Sogestran Group.


De namen van de bedrijven zullen niet ver- anderen. De hoofdkantoren bevinden zich in Le Havre en in het Brabantse Lage Zwaluwe (tussen Antwerpen en Rotterdam in). Er zijn ook nog locaties in bijvoorbeeld Antwerpen, Rotterdam, Bratislava en Frans-Guyana.


Haven Moerdijk groeit in eerste halfjaar 8 procent


MOERDIJK Het aantal zeeschepen dat Port of Moerdijk in het eerste halfjaar aandeed, is met 5,6 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, terwijl het aan- deel binnenvaartschepen steeg met wel 9,9 procent.


De overslagcijfers van de binnenvaart zijn met 9 procent gestegen en de zeevaart met 8


procent. De cijfers laten overall een groei van 8 procent zien. Waar de haven vorig jaar veel onzekerheden zag vanwege de brexit en eer- ste coronagolf, ziet men nu in de halfjaarcij- fers een herstel van de zeevaart en een sta- biele groei van de binnenvaart. Het is nog afwachten wat de zeevaart naar het Verenigd Koninkrijk in het tweede halfjaar doet, stelt havendirecteur Ferdinand van den Oever.


WAAR LIG JE?


Betekoppenstad


GÉ VAN DE ZON Hoewel Rijkswaterstaat vertelt dat er geen ligplaatsen verdwenen zijn, zien schippers bewijzen van het tegendeel. Zo ook in Sas van Gent, waar nog volop de aanmeerpalen staan voor de binnenvaart. Helaas zijn de meesten onbereikbaar, omdat men er een jachthaven van heeſt gemaakt. Op de overgebleven plekjes willen schippers natuurlijk graag liggen.


Rijkswaterstaat heeſt gelijk: we willen allemaal het mooiste plekje (schippers zijn net mensen), dus met veel geluk kun je vastmaken aan het groene schiereiland, dat gevormd is door oude kanaalarmen en waarop zich behalve een camperstandplaats een parkje bevindt, vlak bij de oude schutsluis die slechts drie jaar heeſt dienstgedaan (1882-1885). Wonderlijk in het groen, zo vlakbij ontsierende industrie die het kanaal van Gent naar Terneuzen ook naar zich toe getrokken heeſt.


Aan sommige gevels van pandjes rond de ‘haven’ kun je nog zien wat een geschiedenis deze gemeente heeſt, net als door een beeldje van een ‘jagende’ schipper. Het is een geschiedenis die is ontstaan door het kanaal dat voor de binnenvaart zo belangrijk is: het kanaal van Gent naar Terneuzen. Het kanaal werd al in de zestiende eeuw gegraven, nadat de rivier ‘de Lieve’ verzand raakte.


Verlaging maximumsnelheid Haringvlietbrug twee weken uitgesteld


Dankzij Karel V kwam er hier een sluis in de dijk en daarmee ontstond er een nederzet- ting. Maar vanwege aanvallen en brandstich- ting door de Watergeuzen ontstond een van de grootste en sterkste vestingwerken van Nederland. En hadden ze die schat nu maar gekoesterd, dan was Sas van Gent vast wel een toeristische trekpleister geworden met zes bolwerken (een bolwerk is een vijfhoe- kige uitbouw van de stadsmuur, waar grote kanonnen op geplaatst konden worden), zes ravelijnen (een meestal driehoekig verdedi-


gingsgebied net buiten de eigenlijke vesting), twee lunetten (kleine halvemaan- vormige vestingwerken, de naam is afgeleid van het Franse woord voor maan) en drie stadspoorten.


Dat moet toch wel imposant geweest zijn. Je probeert je voor te stellen dat het festival Rock around the Bridge weer plaats zou kunnen vinden, wat hier al sinds 1992 gehouden schijnt te worden. Prachtig zou het zijn, als zo’n festival zich af zou kunnen spelen bij een van de ravelijnen, of bij zo’n halvemaanvormige lunet. Je ziet het al voor je tijdens volle maan, of tijdens de lichtjes- parade die hier iedere carnaval op dinsdag- avond gehouden wordt. Maar niets daarvan; helaas heeſt men in de jaren ’30 van de vorige eeuw het desastreuze besluit genomen om tewerkgestelde werklozen alles te laten wegslopen op een enkel fragment van deze vesting na.


De Molenberg is het laatste restant van het voormalige Bolwerk Generaliteit, een kleine heuvel in het dorpscentrum met daarop nog een oude molenromp, een restant uit 1785 van wat ooit de Walmolen was. Onder het bolwerk bevinden zich nog enkele gangen, die ooit voor opslag en aanvoer van munitie werden gebruikt. Dit is het enige wat nog rest van de oude vesting. Wat een Betekop- pen waren degenen die dit afbraakbesluit hebben genomen. Zouden ze te diep in het glaasje gekeken hebben tijdens carnaval, wanneer Sas van Gent omgedoopt wordt tot Betekoppenstad?


27


ROTTERDAM Het terugschroeven van de maximumsnelheid van 100 naar 50 km per uur op de Haringvlietbrug is twee weken uitgesteld. Dan kunnen de veiligheidsdien- sten van politie, brandweer en ambulance zich beter voorbereiden op de aanpassin- gen. De verlaging van de maximumsnel- heid zou er op termijn toe kunnen bijdragen dat de brug weer vaker bediend zou kunnen worden.


Eerder was al besloten om de brug eenmaal per week te openen voor de hoge scheep- vaart (>13m) op vrijdag om 12.00 uur, aan- sluitend op een inspectie. Deze maatre- gel blijſt gelden. Rijkswaterstaat voert de


tussenliggende twee weken extra inspecties uit zodat het verkeer veilig over de brug kan.


Vanaf maandag 9 augustus 05.00 uur geldt op de Haringvlietbrug de nieuwe maximumsnel- heid van 50 km per uur. Daarnaast wordt in beide richtingen het verkeer via één rijstrook over de brug geleid. Deze maatregelen blijven in principe van kracht tot aan de vervanging van de klep in 2023. De Haringvlietbrug is een van de bruggen die wordt gerenoveerd en verbeterd: er zijn nog vele bruggen, tunnels en sluizen uit de jaren ’50 en ’60 die aan onderhoud toe zijn, mede omdat deze steeds meer en steeds zwaarder belast worden door toegenomen verkeer.


Wittig opent servicestation voor gasdetectieapparaten


DUISBURG Wittig GmbH opent in augustus 2021 een servicestation voor mobiele gas- waarschuwingsapparaten van Dräger in Duisburg.


Het onderhoud, testen en kalibreren van de draagbare gasdetectieapparatuur van de


Pac- en X-AM-series van Dräger zal het dien- stenaanbod aanvullen. Regelmatig onder- houd van de draagbare gaswaarschuwingsap- paraten is verplicht, volgens de instructies van de fabrikant, de technische gegevensbladen (T021 en T 023) en eigen risicobeoordeling met vaste tussenpozen.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48