916 | WEEK 30-31 24 JULI 2019
37 Smaakvolle luxe en warme sfeer aan boord AmaMora
In opdracht van de Amerikaanse cruise- specialist AmaWaterways heeſt scheeps- werf Vahali in Gendt het passagiersschip AmaMora gebouwd en afgebouwd. Het cas- co is door Vahali Servië gebouwd en door IZB Cargo naar Nederland getransporteerd. De gehele regie van de bouw was weder- om in handen van Koert Kamphuisen van Kamphuisen Projects BV.
ERIK PENNEKAMP
Het schip is 135 meter lang en 11,45 me- ter breed. De voortstuwing bestaat uit twee Caterpillar C32 motoren met elk een vermo- gen van 895 kW (1217 pk) bij 1800 omwen- telingen per minuut, die twee contrarote- rende Veth Z-Drives aandrijſt. De AmaMora biedt plaats aan 164 passagiers en 51 be- manningsleden. Aan boord bevinden zich 78 ‘gewone’ hutten en 4 suites. Het schip is onlangs toegevoegd aan de indrukwekken- de vloot van AmaWaterways. De AmaMora zal voornamelijk ingezet worden op de Rijn, Main en Donau, maar zal voorlopig op de route tussen Amsterdam en Basel te zien zijn.
De AmaMora is het elfde schip uit deze reeks van AmaWaterways, die door de Vahali is
gebouwd. In 2012 was de AmaCerto het eer- ste schip van deze succesvolle serie, die zich onderscheidde door de ruimte en comfort voor de passagiers, vaareigenschappen en praktische inzetbaarheid voor de beman- ning. Zoals u waarschijnlijk wel weet, is het ontwerp van het schip deels gebaseerd op een Riva speedboot. Zo zijn bijvoorbeeld de receptie en de bar aan elkaar verbonden en hebben zij de kenmerkende vorm van het casco van de speedboot. Ook het veelvul- dig gebruik van hoogwaardige, glimmende houtsoorten is terug te voeren op de Riva. Het interieur is met smaak en stijl ontwor- pen om het de gasten zo goed mogelijk naar de zin te maken. Zo is bijvoorbeeld de entree van het schip een prachtige, niet alledaag- se, combinatie van marmer op de vloer, een luxe houten receptie, een chroomkleurige liſt en een uitbundige kroonluchter. Deze luxe en warme sfeer tref je overal in het schip aan en sluit volledig aan bij het wensenpakket van de veelal Amerikaanse gasten. Zo kun- nen de gasten op het zonnedek genieten van een drankje in het zwembad. Aan de rand van het zwembad zijn meerdere onderwater- barkrukken geplaatst aan een bar. Uiteraard kunnen de passagiers nog veel meer sporten aan boord. Zo is er een heuse fitnessroom en zijn er voldoende fietsen aan boord, zodat
de passagiers, al dan niet onder begeleiding van een gids, een fietstocht aan de wal kun- nen maken.
Met het seriematig bouwen van deze reeks schepen, is de efficiëntie van de bouw zeer hoog. De onderaannemers zijn nagenoeg al- lemaal dezelfde als bij de bouw van het eer- ste schip van deze serie. Zo heeſt Willemsen Interieurbouw weer de volledige betimme- ring van de AmaMora gebouwd, en heeſt Klimaatservice BV de verwarming, klimaatbe- heersing en het schoon- en vuilwatersysteem aangelegd. Van Tiem Elektro BV heeſt het de elektrische systemen aan boord geïnstal- leerd en zorgde Veth Propulsion BV voor de Z-Drives voortstuwing en Compact Jet boeg- schroefinstallatie. Pon Power BV heeſt de hoofdmotoren, generatoren en boegschroef- motor geleverd en is Vahali BV de bouwer en afbouwer geweest van de AmaMora. De vak- mannen van de deze bedrijven zijn inmid- dels zo goed op elkaar ingespeeld, dat het afbouwproces doorgaans in zeer goede har- monie gaat en er geen noemenswaardige problemen of kinderziektes zijn.
Nu de AmaMora is opgeleverd, zal Rivertech BV het management over het schip voeren. Zij zorgen ervoor dat er een gekwalificeerde
nautische bemanning het schip veilig over de Europese binnenwateren vaart en dat deze medewerkers steeds weer worden bij- geschoold. Deze bemanningsleden werken dus op identieke schepen, zodat zij over- al kunnen worden ingezet. Verder draagt Rivertech BV er zorg voor, dat het schip over- al in Europa de juiste ligplaatsen heeſt, tech- nisch onderhouden wordt en dat er goed contact wordt gehouden met de verschillen- de toeleveranciers.
De AmaMora is grotendeels tegelijk afge- bouwd met de AmaMagna. Het ene schip in Nederland, het andere schip in Linz, Oostenrijk. Koert Kamphuisen en zijn team hebben een drukke periode achter de rug, maar stil zitten is er voorlopig nog niet bij. Inmiddels zijn ze alweer druk bezig met het volgende schip, de AmaSiena. Het casco van dit schip zal worden gebouwd in Roemenië en worden afgebouwd in Heusden.
Alle bijzonderheden over de bouw van de AmaMora en de specificaties van de gelever- de diensten en producten staan in de gede- tailleerde leverancierslijst en op de speciale opleveringspagina die u aansluitend in deze krant kunt vinden.
Foto's AmaWaterways
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52