search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
874 | WEEK 50-51 13 DECEMBER 2017


Scheepvaartwinkel Arnhem viert zijn tienjarig bestaan


ARNHEM Groot feest op de partycruiser ‘Jules Verne’, afgemeerd op de Nederrijn bij Arnhem. Want 24 november vierde Scheepvaartwinkel-marine hier haar tienja- rig bestaan. Jan Snippe, diens zoon Dennis en de beide echtgenotes hebben deze goed- lopende zaak in 2007 opgericht. Alles wat een recreatieboot of beroepsvaartuig nodig heeſt, is in deze winkel langs de Rijnoever wel te vinden.


PIERRE VERBERGHT


Het openen van de zaak was een voltreffer. De Scheepvaartwinkel was namelijk de eer- ste van zijn soort in de wijde omgeving. Jan Snippe is nu 64 jaar en zijn enige zoon Dennis 33. Die gaat zijn vader opvolgen en dus is de toekomst van de zaak verzekerd. Het be- drijf heeſt vijſtien mensen in dienst. De win- kel is gunstig gelegen; direct aan het water en vlakbij de handelshaven van Arnhem. Dennis meldt dat er recent zelfs een tweede winkel in Wenen geopend is, voor de vele schepen die lang op de Donau varen.


Voordat hij de Scheepvaartwinkel opzette, heeſt Jan Snippe vele jaren bij Total gewerkt. In 2007 was echter het moment gekomen om samen met twee anderen deze eigen zaak te beginnen. Arnhem is immers de plaats waar veel riviercruiseschepen hun vaste ligplaats hebben. Zelfs schepen die onder de Zwitserse vlag varen, kiezen Arnhem vaak als tweede thuishaven.


Trossen los Aan het einde van de middag werden de tros- sen losgemaakt en vertrok de Jules Verne in opvarende richting. Gedurende de avond- maaltijd aan boord werd de stad tweemaal in het donker gepasseerd en hebben vader en zoon Snippe met heel wat genodigden uitvoe- rige gesprekken gevoerd. Schepen die Arnhem aandoen, kunnen er gerust even aanleggen om inkopen te doen. Normaal is de Rijnkade havengeld-plichtig, maar als het bezoekje even van tevoren per telefoon of via de mail bij de havenmeester aangevraagd wordt, dan kan dat zonder havenbriefje.


WAAR LIG JE?


Zonnige zondag in Condé-sur-l’Escaut GÉ VAN DE ZON


Genieten van het Noord-Franse Condé-sur- l’Escaut, waar de rivieren de Hene en de Schelde samenkomen (Condat is Keltisch voor samenvloeien) vraagt enig doorzettings- vermogen. Hoewel Fransen, Vlamingen en Spanjaarden erom vochten, ontgaat ons aan- vankelijk de charme.


Sinds de laatste kolenmijn sloot in 1989 en het kanaal Pommereoeul-Condé in 1995 buiten ge- bruik gesteld werd, moet Condé-sur-l’Escaut overleven door toeristen te lokken met histo- risch en architectonisch erfgoed; dat lukt maar moeizaam. De schoonheid van het stadhuis uit 1773, de kerken, de watermolen en zelfs de kas- teelmuren gaan verloren in de overheersende grijsheid van de stad. Ook bewoners hebben Condé-sur-l’Escaut de rug toegekeerd; waren er in 1962 nog 14.066 inwoners, in 2008 is de be- volking geslonken tot 9.744. Foto’s uit een le- vendiger verleden tonen schepen en scheeps- werven langs het kanaal van Bergen naar Condé dat door het stadje liep. De schippers gebruikten soms dit kanaal om in te klaren en nu nóg vin- den we het douanekantoortje, wellicht gespaard doordat projectontwikkelaars hun vingers niet willen branden aan dit armoedige gebied.Over de sluis, waar schepen decennia geleden nog schutten, ligt een trambaan en de E19 heeſt ver- derop het kanaal geannexeerd. Waar ooit kroe- gen en plaatselijke middenstand garen spon- nen bij wervende en (op de douane) wachtende schippers, zijn de gevolgen van het verdwijnen van deze activiteiten confronterend; dichtge- timmerde panden, voormalige winkeltjes en


De nieuwe bedrijfswagen wordt bij de Jules Verne als decor gebruikt voor een foto met de bemanning.


bedrijfjes, de stille getuigen van verval. Deze de- solate toestand staat in schril contrast met de oase aan de rand van dit stadje, waar de ves- tingen uit de Spaanse tijd nog behoorlijk intact zijn. De muurtjes, bruggetjes en torentjes - be- doeld om de vijand te stoppen door op strate- gische punten het gebied te laten onderlopen - kunnen beklommen worden, zodat we een blik werpen op dat imposante bouwwerk. We staan tegenover De Porte Vautourneux (de poort die toegang gaf tot de ommuurde stad) uit de 17de eeuw. Ook de kolenmijnbouw heeſt een erfenis nagelaten: een paradijselijk meer waarlangs je wandelingen kunt maken. Op het meer dobbe- ren zeilbootjes en kano’s, waar op romantische schiereilandjes de bankjes tussen de bomen ons verlokken: “Kom ook!” Dit is de plek om aan da- gelijkse beslommeringen te ontsnappen. Rond een picknicktafel brengen pensionada’s hun zon- nige zondagmiddag door. Bij een kleurige water- speelplek rennen kinderen rond, aan een soort enorme tulp draaiend die het water in hoge bo- gen over de plek uitstort, of huppelend langs op- spuitende waterstralen.Via ingenieuze systemen worden enorme en kleinere hoog geplaatste ge- kleurde emmers, rood, geel, blauw en groen ge- vuld tot… het zwaartepunt kantelt en ze leeg storten over het terrein. Wat een plezier! Crêpes bakken op een terrasje van het chalet aan de wa- terkant kan natuurlijk ook. Aan de overkant zien we de kolenschacht Ledoux, die ook al op een erfgoedlijst staat. Wil je meer avontuur? Bezoek het woud van Bon-Secours waar je eeuwenoude bomen versneld kunt zien groeien, eekhoorns, reeën of misschien een das kunt begluren vanuit de observatiehut, reuzenpaddenstoelen en mi- croscopische bodemfauna kunt ontdekken, met als hoogtepunt een tocht met een luchtballon of een boomkruinwandeling op 16 meter hoogte (wandelroute circuit de l’avenue d l’Hermitage). Maar denk erom: hoge bomen…


25


Waterstof-aangedreven Hydroville in de praktijk groene spitspendel


ANTWERPEN Onder grote belangstelling is in Antwerpen de Hydroville gepresenteerd, een van de eerste erkende passagiersvaartuigen dat waterstof verbrandt in een dieselmotor. Bij de officiële doopceremonie op 29 novem- ber waren behalve diverse Vlaamse hoog- waardigheidsbekleders ook leerlingen aan- wezig van een basisschool uit Edegem - de winnaars van een scholencompetitie voor het ontwerp van ‘het schip van de toekomst’.


De veertien meter lange catamaran van het wereldwijd actieve CMB (Compagnie Maritime Belge) wordt voornamelijk op de Schelde in- gezet als testvaartuig, om de waterstoſtechno- logie verder te ontwikkelen voor toepassingen op grote zeeschepen. Waterstof geldt als een lichte en zeer krachtige brandstof.


Het heeſt als groot voordeel dat er geen CO2, fijnstof of zwaveloxides vrijkomen bij de ver- branding ervan.


Spitspendel Daarbij zal de shuttle in de praktijk CMB- medewerkers dagelijks tijdens de spits van en naar kantoor in Antwerpen vervoeren – in eer- ste instantie een pendeldienst vanaf Kruibeke. Op de Hydroville is plaats voor zestien pas- sagiers en haar kruissnelheid is 22 knopen. De aandrijving gebeurt met twee dual-fuel verbrandingsmotoren (H2ICED) met een ge- zamenlijke capaciteit van 441kW. Voor de be- nodigde brandstof bevinden zich twaalf wa- terstoſtanks (200 bar) aan boord, alsmede twee dieseltanks.


Tekort voorzien aan watergebonden


bedrijventerrein in West-Vlaanderen BRUGGE Door een verwachte toename van goederenstromen via de binnenvaart dreigt er in de Belgische regio West-Vlaanderen in 2025 een tekort te ontstaan van ongeveer 72 hectare aan het water gelegen bedrij- venterreinen. Ontwikkelingsmaatschappij POM West-Vlaanderen wil daarom samen met onder meer de provincie en De Vlaamse Waterweg nv een ‘gedragen strategie’ uit- stippelen om het aanbod uit te breiden.


Voor West-Vlaanderen alleen al wordt tegen 2025 een groei van 6,8 procent voorzien ten


opzichte van het huidige volume aan geladen en geloste goederenstromen met de binnen- vaart. Dit betekent een geconsolideerde groei van maar liefst 7,2 miljoen ton voor de West- Vlaamse productie- en distributiecentra.


De toekomstige extra vraag naar ruimte voor havenbedrijven wordt ingeschat tussen 99 en 104 hectare. De beschikbare voorraad aan zulke watergebonden bedrijventerreinen blijſt nu beperkt tot 31,8 hectare. POM West- Vlaanderen heeſt de verwachtingen op 30 no- vember openbaar gemaakt.


Carsten Taucke kondigt vertrek bij Imperial aan


DUISBURG Carsten Taucke (52), CEO van Imperial Logistics International in Duisburg, heeſt aangekondigd per eind november volgend jaar terug te treden en het wereldwijd actieve bedrijf te verlaten. Hij wil meer tijd aan zijn ge- zin besteden.


“De komende twaalf maanden zal Tauke het con- cern met de voor hem zo typerende betrokken- heid blijven leiden”, verklaart Marius Swanepoel,


CEO van de logistiekdivisie. Carsten Taucke kwam in 2010 in dienst bij het concern om de toenmalige Imperial Reederei te gaan leiden. Dat werd in 2011 Imperial Shipping Holding GmbH en sinds januari 2015 is Taucke bestuursvoorzit- ter van Imperial Logistics International bv & Co KG. Carsten Taucke.


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46