search.noResults

search.searching

dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
langrijker


Overzicht van de nieuwe rwzi die medio 2019 in bedrijf zal gaan. (bron https://www.hdsr.n)


tuele problemen van te voren aankomen. Die vraag lag niet in het oorspronkelijke bestek, maar wij kunnen dat wel verzorgen, zelfs met de oorspronkelijk gevraagde hard- ware. Uit een managed switch kan je vaak meer halen dan je denkt. Het betekent wel dat je de partij die met je netwerk aan de slag gaat, in dit geval dus de eindgebruiker en de ICT Group, verder kunt helpen in dit soort nieuwe mogelijkheden. Dat laat ook weer zien waarom samenwerking tussen verschillende specialisten zo belangrijk is bij dit soort projecten.”


Robuust netwerk “Belangrijk bij dit project was dat het net- werk toekomstbestendig en betrouwbaar moest zijn”, gaat Barten verder. “Dat zie je te- rug in het hele besturingsplan en dat moet je dus ook borgen in het netwerk. Er worden steeds meer devices aan het netwerk gekop- peld en er worden steeds meer gegevens uit de einddevices gehaald om daar analyses mee te doen. Die data wordt steeds belang- rijker en zonder netwerk krijg je die data dus niet op de juiste plek. Met andere woorden: Je hebt een robuust netwerk nodig.” Dat een robuust en redundant netwerk onontbeerlijk wordt in het nieuwe big-data tijdperk, is niet meer dan logisch. Maar een


robuuster netwerk krijg je niet alleen door een ‘extra ringetje’ aan te leggen. “Je moet op een andere manier naar het net- werk gaan kijken”, legt Van de Langemeen uit. “Het fysieke gedeelte van het netwerk is onderverdeeld in hoofdringen en subringen, waarbij je deels door die subringen redun- dantie creëert. Minstens zo belangrijk is ech- ter dat je data prioriteert. Je moet dus bij de confi guratie van het netwerk onderscheid maken tussen data die absoluut kritisch is voor de continuïteit van het proces en data die minder kritisch is. In principe is het net- werk berekend op de hoeveelheid data die in dat netwerk rondgaat. Op het moment dat een deel van je netwerk stil komt te lig- gen, moeten de essentiële processen bin- nen de rwzi gewoon doorgaan. Er worden bijvoorbeeld bacteriën gekweekt voor de waterzuivering en als je dat proces stillegt heeft dat consequenties. In een switch zit al de mogelijkheid om te prioriteren, maar dat werkt alleen bij een juiste confi guratie.”


Redundantie Redundantie is ook zo’n typisch voorbeeld waarbij netwerkkennis vereist is. Barten: “Veel mensen denken dat een netwerk re- dundant is, op het moment dat je een extra ring hebt neergelegd. Maar je kunt veel


verder gaan met redundantie. Centraal bij redundantie is dat je de werking van het proces wilt borgen. Prioriteren is daarbij, zoals Van de Langemeen net al aangaf, het belangrijkste. Maar daarnaast hebben we de fysieke hoofd- en subringen zo geconfi gu- reerd dat uitval van een van die ringen geen invloed heeft op de andere ringen.” “Robuustheid en redundantie in een net- werk houdt bijvoorbeeld ook in dat als een netwerkkaart in een apparaat crasht, terwijl hij net staat te broadcasten, niet meteen ook het hele netwerk plat komt te liggen”, vult Van de Langemeen aan. “En vergeet ook de cybersecurity compo- nent niet”, gaat Barten verder. “Een goede cybersecurity van netwerk en alle apparaten en devices die daar aan gekoppeld zijn, borgt het functioneren van het totale pro- ces. Je kunt je dus ook wel voorstellen dat je tegenwoordig echt een goede samenwer- king tussen verschillende specialisten nodig hebt om een goed lopend proces op te kun- nen zetten. Je kunt niet op je eigen eilandje je werk doen. Eigenlijk heeft elke verande- ring in ofwel een machine, device, netwerk en andere elementen, invloed op het func- tioneren van het totale proces. Elkaar kunnen vertrouwen en in open dialoog met elkaar samenwerken, is dus echt belangrijk.”


25


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64