Tekst Leo van Dooren Foto’s Huib Verhoef
SIGNALEMENT
Compact, maar compleet Dethleffs Globebus T4
Door de breedte gelijk te houden aan die van de cabine, de hoogte te beperken tot 262 centimeter en modellen korter dan zes meter aan te bieden, mikt Dethleffs op het segment van de buscamper. Maar dan met het comfort en de isolatie van een semi-integraal. Kampeerauto bekeek dit wonder van compactheid bij Tjeu van Horne Kampeer Centrum in Budel.
John Lammers van Kampeer Centrum Budel vertelt gloedvol over dit nieuwe model van Dethleffs, maar zegt er direct bij dat in zijn showroom een wat grotere versie staat. Deze T4 is 6,71 meter lang en voorzien van extra opties, zoals die overigens op alle Globebus- sen zijn te verkrijgen. Bovendien is de wagen uitgerust met een uniek beurspakket, wat een zeer compleet uitgeruste camper oplevert, met twee lengtebedden en een garage. Voor een camper van die lengte een fraai staaltje van engineering. De prijs loopt hiermee ten opzichte van de standaarduitvoering wel op met € 9.000.
Dethleffs heeft alle Globebussen voorzien van een nieuwe, steilere voorbumper en een plat-
tere achterbumper, zodat aan de buitenkant twaalf centimeter aan lengte is bespaard. Inwendig heeft de bouwer tien centimeter gewonnen. Met een nieuwe kapconstructie is de wagen bovendien minder hoog en door toepassing van het Fiat-breedspoorchassis heeft de wagen goede rijeigenschappen. De geringere afmetingen maken de Globebus geschikt voor de wat smallere wegen.
Instapbeugel
De bekeken T4-uitvoering valt op met zijn rode cabine en rood met witte opbouw, op- tioneel leverbaar voor € 829. Er zijn diverse kleurencombinaties mogelijk bij de Globebus, ook minder opvallende. Een fraai detail in het
Stylingpakket is de dakrail in dezelfde kleur als de cabine. De eveneens mooie, geïnte- greerde led-dagverlichting is wel standaard. Bij het openen van de deur valt direct op dat deze diverse opbergmogelijkheden biedt en dat de instapbeugel die tegen de keuken is gemonteerd op de juiste hoogte zit. Jam- mer is dat de beugel waar het slot in valt, hinderlijk uitsteekt. De vloerbedekking in houtuitvoering maakt het geheel wat saai, maar dat is een kwestie van smaak. Het zitje biedt plaats aan vijf volwassenen, die met een uitgetrokken tafel allemaal een plek kunnen vinden. De draaistoelen draaien licht, komen geen obstakels tegen en zijn in hoogte verstelbaar. De stoffering oogt goed
>> NKC Kampeerauto nr. 2/2013 | 19
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48 |
Page 49 |
Page 50 |
Page 51 |
Page 52 |
Page 53 |
Page 54 |
Page 55 |
Page 56 |
Page 57 |
Page 58 |
Page 59 |
Page 60 |
Page 61 |
Page 62 |
Page 63 |
Page 64 |
Page 65 |
Page 66 |
Page 67 |
Page 68 |
Page 69 |
Page 70 |
Page 71 |
Page 72 |
Page 73 |
Page 74 |
Page 75 |
Page 76 |
Page 77 |
Page 78 |
Page 79 |
Page 80 |
Page 81 |
Page 82 |
Page 83 |
Page 84